Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Obiektyw

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw

    Witam wszystkich. Zastanawiam się nad kupnem obiektywu, stałki, do celów amatorskich i głównie do portretów. Chciałbym wybrać między 35mm f2 lub 50mm f1.8 Który byście polecieli i dlaczego? Dodam że aparat to Nikon d7100. Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, bardzo dużo masz na forum odnośnie wymienionych obiektywów, musisz sam zdecydować do czego dokładnie i jakie masz wymagania.

  3. #3

    Domyślnie

    Do portretów zaproponuję Ci 35 + 50, co da w sumie 85.
    Do tego coś krótszego niż 35, do fotografii ogólnej.

    A teraz pewnie bardziej realnie.
    Jaki obiektyw masz obecnie i czego Ci w nim brak?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mogę polecić Sigmę 50mm f1,4 ART. U mnie spięta z D7200 przy amatorskiej fotografii, ogólnie do portretu dla mnie idealna.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    @Paw-Bor za tą Sigmę Art kupi sobie autor tematu Nikkor 35mm f/1,8 i Nikkor 50 f/1,8, moim zdaniem będzie to lepsza opcja niż ta Sigma Art, jakby to miała być zarobkowa fotografia to wtedy co innego

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie masz racje. Zawsze można poszukać używanej. Ja tak właśnie zrobiłem i nie żałuje. Obrazek z tego szkła jest bajkowy, a kolejna sprawa że mi osobiście jakoś 35 mm do portretu średnio leży


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7

    Domyślnie

    35mm to można 1/2 weselnej imprezy zrobić na FX, a na DX też lubię ten obiektyw, bardziej niż 50mm (ten popiersia fajnie na DX robi), jak typowy portret to 85mm @paw-Bo

  8. #8

    Domyślnie

    Teraz posiadam 18-105mm który był razem z body i 70-300mm. I chciałbym dokupić już taki typowo portretowy, staloogniskowy, który będzie miał małą głębię ostrości. Dlatego zastanawiam się nad którymś z tych dwóch.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Właśnie chodzi mi też o kasę żeby nie był drogi

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli musisz sobie na 18-105 ustawić 35mm i 50 mm i popstrykac kilka fotek i sam stwierdzisz który bardziej Ci odpowiada.
    Ja osobiście szedłbym w 50mm. Na DX daje to 75mm czyli taki ala standard do portretu, ale to tylko moje amatorskie wskazówki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć,

    zrób swemu modelowi (może być nawet duży pluszak, by był cierpliwy) kilka zdjęć na 35 mm, później na 50, 85 i 105, tak by mieć w miarę identyczny kadr. Zacznij od samej twarzy, (a nawet jej fragmentu) później trochę szerzej aż do sylwetki (tylko uważaj na ilość miejsca w Twoim studio, którym pewnie jak u większości na początku jest pokój). Zobaczysz różnicę w wyglądzie twarzy, zniekształceniach perspektywy, wyglądzie tła.
    Wiem że w mieszkaniu zwykle jest ciasno, ale jednak poniżej 50 mm bym nie schodził, a nawet starał się używać trochę dłuższej.

    Zajrzyj tutaj: https://www.fotopolis.pl/temat-miesi...wyglad-zdjecia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. nikon d40 + obiektyw soligor + obiektyw minolta = czy to możliwe?
    By kabi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 22:55
  3. Obiektyw A vs Obiektyw B - potrzebna pomoc
    By eryk219 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 22:35
  4. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  5. Roznica pomiedzy pierscieniami + obiektyw vs. obiektyw makro
    By docxxx in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •