Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikon D750 w studiu

    Witam stoję przed kupnem Nikona D750. Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tej puszki jak się sprawdza w konfrontacji studyjnej.Prosiłbym o opinie i wysyłanie zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    Do jakich tematów ma służyć ten aparat? Dlaczego ta puszka? To przesądzone?


    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 27-11-2018 o 00:29

  3. #3

    Domyślnie

    Witam studio,portrety w plenerze,czasami reportaż.Ogólnie poszukuję puchy dosyć wszechstronnej,abym mógł działać na wielu frontach,a gdy już się nastawie na coś konkretnego, dokupię jakieś body np. studyjne (d800e lub d810).Wydaję mi się to lepszym rozwiązaniem niż np. jedno body (Canon 5d mark IV)

  4. #4

    Domyślnie

    To nie ma co główkować D750 będzie w sam raz @Matimenek do tych zadań

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matimenek Zobacz posta
    Witam studio,portrety w plenerze,czasami reportaż.Ogólnie poszukuję puchy dosyć wszechstronnej,abym mógł działać na wielu frontach,a gdy już się nastawie na coś konkretnego, dokupię jakieś body np. studyjne (d800e lub d810).Wydaję mi się to lepszym rozwiązaniem niż np. jedno body (Canon 5d mark IV)
    Reportaż jest istotnym wskazaniem za FF. Co do studia to z reguły wymagania wobec puszki są niewielkie - wystarczy DX i 24 Mpx. Ja mam w studio D7100 (w reporterce D500). Ale nie robię ślubów i z reguły używam wyższych przysłon. Biorąc pod uwagę inne koszty studia warto się zastanowić nad cenami puszek i szklarni. Chyba, że masz już wszystko i dobrze funkcjonujesz w zawodzie. Choć wtedy raczej nie zadawałbyś pytań i udzielił precyzyjnej odpowiedzi na temat rodzaju uprawianej fotografii bo np ta studyjna to mogą być packshoty, portrety, akty, fotografia aranżowana, kulinarna i jeszcze multum innej. Istotne jest czy Twoja fotografia ma być do netu, druku czy może w dużych formatach na ścianę.

    Napisz więcej i precyzyjniej to może odezwie się tu paru kolegów co pracuje w studio. Ten aparat może być sensownym zakupem a może być zbędnym kosztem.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 28-11-2018 o 02:16

  6. #6

    Domyślnie

    Głównie chodzi mi o portrety i beauty
    Ostatnio edytowane przez Matimenek ; 28-11-2018 o 16:41

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matimenek Zobacz posta
    Głównie chodzi mi o portrety i beauty
    A przy jakim oświetleniu?

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #8

    Domyślnie

    Beuaty w studyjnym,a portrety myślę,że raczej naturalne+reflektory

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matimenek Zobacz posta
    Beuaty w studyjnym,a portrety myślę,że raczej naturalne+reflektory
    Moje pytanie miało na celu ustalenie czy będzie potrzebne wyższe ISO i czy będziesz jechał serią przy ciągłym. Jeśli tak to FF będzie lepsze bo zawsze to 1 EV do dyspozycji jest.
    Jeżeli jednak mocy nie brakuje a szybkostrzelność wynika z ładowania się lamp błyskowych to wymagania wobec sprzętu są niewielkie. Zakładając, że typowa robocza przesłona to 5,6 to w zasadzie każda stałka jest wystarczająco dobra. Drugim czynnikiem jest matryca a te na ISO100 od dawna są znakomite. W warunkach studyjnych pojemność tonalna (dynamika) nie ma znaczenia (bo to się reguluje oświetleniem wypełniającym) jedyne co to jednak 24 MPx lepiej mieć aby był zapas na kadrowanie. Dlatego taki starawy D7100 w studio sprawuje się znakomicie mimo słabego AF i małego bufora.

    Kluczowa jest decyzja czy wchodzi się w FF czy DX. W moim przypadku ileś tam razy zastanawiałem się na pełną klatką ale zostałem przy DX. Reporterski D500 w moich tematach wyjazdowych sprawuje się znakomicie, czasem używam go w studiu (gdy robię duże serie). Gdybym miał mieć jeden aparat to byłby to właśnie ten. Rozdzielczość już wystarczająca (choć mogłoby być kapkę więcej) a reszta jest naprawdę dobrze. Optyka pod DX jest zdecydowanie tańsza i mniejsza - na co w którymś momencie zaczyna zwracać się uwagę.

    Ogólnie fotografię traktuję jako zawód. Zawsze przed inwestycją zadaję sobie pytanie czy przyniesie mi ona zysk (czyli czy efekt będzie zauważalny dla klienta lub będę mógł robić inne foty jak dotąd). I czy zakup kolejnego grata przyniesie mi wzrost dochodu. Tak patrząc to zakup np 8 m statywu przyniesie większe korzyści niż najlepsza puszka (oczywiście w moich tematach a nie reporterce sportowej).

    Spróbuj podejść do tego też kompletnie na zimno i po gospodarsku.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 30-11-2018 o 00:06

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie tak podchodzę,ale jest to bardziej kwestia rozwoju i ograniczeń starego sprzętu,po dwóch latach fotografowania Canonem 700d stwierdziłem,że czas na upgrade.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •