Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1

    Domyślnie Laptop do obróbki i dużych grafik

    Wiem, że temat wraca jak bumerang, ale moja komputerowa wiedza jest zbyt mała, aby podjąć samodzielną decyzję, dlatego zwracam się z prośbą do fachowców.
    Ponieważ często pracuję w terenie, poszukuję laptopa do obróbki zdjęć i do wykonywania projektów graficznych.
    Ponieważ w dużej mierze zajmuję się fotografią kwiatów, bardzo ważnym parametrem jest możliwie najwierniejsze odwzorowanie barw.
    W tej chwili pracuję na lapku Lenovo który np.fioletowy kolor storczyka pokazuje jako niebieski, a odcień brązu na ekranie jest szarością, co jest dla mnie koszmarem.
    Laptop musi być też na tyle wydajny aby udźwignął prace z dużymi plikami graficznymi. Przekątna 17 cali.
    Co myslicie np. o takim Dellu? https://allegro.pl/oferta/dell-inspi...fhd-7598813864

  2. #2

    Domyślnie

    Nie chcę się wymądrzać ale nie wiem czy laptop (prócz retiny) da dobre odwzorowanie kolorów.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Teściowej kupiłem nieco tańszego, outletowego u tego sprzedawcy. Wszystko lux.
    Sam laptop dla Ciebie - kwestia budżetu - ten jest całkiem ok.
    Jeśli nie wiesz czego chcesz do końca to znaczy też, że nie potrzebujesz nic lepszego.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #4

    Domyślnie

    Podłączę się do pytania czy mając podobne parametry (procesor, grafika, pamięć) lepszy Dell czy Asus, czy może coś innego?
    Miałem różne laptopy ale żadnego Della stąd pytanie bardziej o firmę.
    Jak z jakością wykonania, problemy jakieś, itp, itd?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #5

    Domyślnie Laptop do obróbki i dużych grafik

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Podłączę się do pytania czy mając podobne parametry (procesor, grafika, pamięć) lepszy Dell czy Asus, czy może coś innego?
    Miałem różne laptopy ale żadnego Della stąd pytanie bardziej o firmę.
    Jak z jakością wykonania, problemy jakieś, itp, itd?
    jade w firmie na dellach, o asusach sie nie wypowiem bo dawno mialem pare; serwery, stacje robocze i laptopy - zawsze z 3 letnia gwarancja u klienta - na 50 maszyn ostatnio kupionych - w jednej na drugi dzien wymieniono plyte glowna, bo grafa szwankowala; male czolgi, laptopy podrozuja po swiecie, czesto sa w kurzu i robia sporo w grafice, staram sie miec malo serwisowej roboty - poki co z dellami mi sie udaje acha, jako standard ustalilem 32GB ramu, pomaga poki co


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 18-04-2019 o 07:37
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  6. #6

    Domyślnie

    Są delle I delle asusuy I asusy. Patrzeć Trzeba na konkretbe modele.

    Czym innym jest ispirion z serii 3 a czym innym latitude z serii 7 czy xps.

    U asusua podobnie.

    Skądś te różnice na 2-4 krotność ceny przy tym samym procesorze, pamięci i dysku się biorą...

  7. #7

    Domyślnie

    No tak, ale raczej rozglądam się za dobrym sprzętem do obróbki grafiki + cad. A pytam bardziej o doświadczenia z danym producentem, czy tam jest odwalana kaszana niezależnie od modelu, klasy, ceny, czy jednak trzyma poziom i pion
    A w sumie jak by dać procek i7 podobnej klasy do tego 16 gb ramu, grafika podobna 1050 Ti lub 1060, ekran 15,6 full hd + dysk 512 ssd m.2 to jednak trochę drożej jest w dellu
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Zobacz sobie Lenovo y530. Dobra cena. W wygląd też. Porty ładne.

    Kiepska matryca.

    Z takimi parametrami to albo ten Lenovo albo trzeba spoooro dopłacić za coś z lepszą matryca i parametrami. Xps to prawie dwa razy tyle

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedyś przerabiałem ten temat i dałem sobie spokój z laptopami do grafiki i zdjęć. Niestety, wszystkie tzw. budżetowe laptopy nie nadają się do tego. Głównie chodzi o matrycę i odwzorowanie kolorów. Moją uwagę zwrócił wtedy jedynie HP Zbook studio G3 (teraz np. G4). Jak widzę, są też zbooki 17'' tak jak potrzebujesz, ale tanio nie będzie.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    No tak, ale raczej rozglądam się za dobrym sprzętem do obróbki grafiki + cad. A pytam bardziej o doświadczenia z danym producentem, czy tam jest odwalana kaszana niezależnie od modelu, klasy, ceny, czy jednak trzyma poziom i pion
    A w sumie jak by dać procek i7 podobnej klasy do tego 16 gb ramu, grafika podobna 1050 Ti lub 1060, ekran 15,6 full hd + dysk 512 ssd m.2 to jednak trochę drożej jest w dellu
    Niedawno przerabiałem podobny temat i koniec końców kupiłem to:
    https://www.x-kom.pl/p/484305-notebo...x-gtx1050.html
    Jak na dzień dzisiejszy żadnych problemow, wszystko chodzi tak jak powinno. Matryca kiepska, ale byłem zdecydowany i tak na zakup monitora.
    Tutaj link do mojego wątku jaki komputer pod zdjęcia kupić.
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...to-dobra-opcja

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  2. Laptop do obróbki?
    By zetakpowiem in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 00:12
  3. Laptop do obróbki do max 4k pln
    By banghra in forum Komputery
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 09:38
  4. Jaki laptop do obróbki??
    By BorysR in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 17:42
  5. Laptop do obróbki fotografii.
    By jarring in forum Komputery
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •