Close

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 162
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    K.g mam ze starego kompa GIGABYTE R9 280 WindForce 3X O.

    Ale myślałem jednak o AMD, widzę że ciekawą budżetową propozycją jest Ryzen 5 2600 + jakąś dobrą płytę główną, płyta w przyszłości styknie mi na jakiegoś większego, nowszego Ryzena. Jeszcze zastanawiam się nad Ryzenem 7 2700X.

    Z intela i5-9600K, Hexa Core

    Może w styczniu zmienię całą stacje.
    Bardzo dobry procesor, możesz się szarpnąć na wersje X, płytę bierz ASRock B450 Pro4, do tego poluj na pamięci jakieś 3000MHz CL15 bo można wyrwać tanio obecnie na rożnych wyprzedażach.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Z Intela na AMD? Ty się zastanów co czynisz
    Czemu ?

    @koesh mówisz o tym Ryzenie 2600?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czemu ?

    @koesh mówisz o tym Ryzenie 2600?
    Bierz 2700X i daj znać jak tam programy do obróbki zdjęć sobie dają radę
    W Ryzen podobno bardzo ważne/dużo dają szybkie pamięci RAM. 3200mhz nawet można brać.

    Odnośnie płyty głównej się nie wypowiadam bo się nie znam aż tak bardzo, obejrzyj testy na YT poczytaj jakieś recenzje i komentarze, ważne by pamięci ram i płyta główna się polubiły
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #24

    Domyślnie

    2700 jednak nie wezmę, bo żona zaczyna marudzić. Ale jeszcze negocjuję.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    2700 jednak nie wezmę, bo żona zaczyna marudzić. Ale jeszcze negocjuję.
    Żonie nie mów co kupujesz i ile kosztuje... Mów że jest promocja i że warto kupić akurat ten procesor że to zakup na lata, co najmniej 10
    Powiedz, że sprzedaż obecny komputer i że wszytko wyjdzie dużo taniej tak na prawdę
    Ja jak coś modernizuje w komputerze to stare rzeczy zawsze sprzedaje na OLX i powiem Ci że zawsze sprzedaje hehe aktualnie sprzedaje swoja obudowę do komputera za 150 zł i tego samego dnia moje ogłoszenie obserwowalo 5 osób
    Chłodzenie CPU sprzedałem za 50 później coś żonie kupię i ona cała zadowolona z wymiany sprzętu w kompie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie pchaj się w wyższe modele jak Ryzen 2600 i 2600X, nie ma to sensu, nic nie zyskasz usprawiedliwiającego wyższe ceny.
    Płyty główne nie trzeba kupować jak do intela, spokojnie można brać najniższe modele byle miały co trzeba, ta ASRock B450 Pro4 co podałem jest optymalna, można na niej podkręcić procesor ( zresztą można na każdej bo nie ma blokady ).
    Pamięci 3000MHz CL15 ponieważ szybsze nie wnoszą już takiego skoku wydajności, a cena boli.
    Wersja BOX ma całkiem dobre chłodzenie, nie musisz kupować nic lepszego.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wersja BOX ma całkiem dobre chłodzenie, nie musisz kupować nic lepszego.
    Bierz Dark Rock 4 Pro polecam
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #28

    Domyślnie

    @sokolnik to sobie wypracowałeś widzę
    @koesh tak samo myślę, dlatego chcę wziąć tego Ryzena 2600, on kosztuje 700zł, a stosunku do mojego i5 4590 to mega skok do przodu. AMD na tyle fajne, że później procka sprzedać i zmienić na wyższy model.

    Taki setup sobie przygotowałem wstępnie.

    Procek: Ryzen 5 2600 - ale zastanawiam się jeszcze nad wersją X, ale to około 300zł więcej od zwykłego 2600 i niektórzy piszą że mała różnica.
    Ram: Pamięć G.Skill DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL 16
    K.G MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
    Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK


    Zasilacz ze starego kompa. Thermaltake Smart SE 530W
    Dyski ze starego kompa.



    Nad grafiką się jeszcze zastanawiam, ale jest zima, więc pewnie w jakąś gierkę bym pyknął sobie od czasu do czasu - jak za starych dawnych lat, ale z drugiej strony obawiam się, że jednak zlekceważę geiming i będzie to niepotrzebny wydatek.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 26-12-2018 o 21:09

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @sokolnik to sobie wypracowałeś widzę
    @koesh tak samo myślę, dlatego chcę wziąć tego Ryzena 2600, on kosztuje 700zł, a stosunku do mojego i5 4590 to mega skok do przodu. AMD na tyle fajne, że później procka sprzedać i zmienić na wyższy model.

    Taki setup sobie przygotowałem wstępnie.

    Procek: Ryzen 5 2600 - ale zastanawiam się jeszcze nad wersją X, ale to około 300zł więcej od zwykłego 2600 i niektórzy piszą że mała różnica.
    Ram: Pamięć G.Skill DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL 16
    K.G MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
    Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK


    Zasilacz ze starego kompa. Thermaltake Smart SE 530W
    Dyski ze starego kompa.



    Nad grafiką się jeszcze zastanawiam, ale jest zima, więc pewnie w jakąś gierkę bym pyknął sobie od czasu do czasu - jak za starych dawnych lat, ale z drugiej strony obawiam się, że jednak zlekceważę geiming i będzie to niepotrzebny wydatek.
    Karta graficzna 1060 obecnie jest w bardzo dobrych cenach ale zapasy magazynowe gtx się kończą... Niektóre emodele już nie produkowane. Decyduj się szybko na kartę graficzną typu 1060 lub odpuść sobie zakup ale pamiętaj, że później nVidia wprowadzi budżetowe RTX które nie będą pewnie po 1000-1300 zł
    Zobacz nowa kartę, niby odgrzewany kotlet 580 czy 590... Teraz była premiera, wydaniejsza od 1060 i w bardzo dobrej cenie.
    Twój zasilacz ile ma lat? Mój ma jakieś 4 lata przeszło ale do tej pory pracował może na 20% swoich możliwości, teraz po zakupie karty graficznej pracuje troche ciężej ale też zasilacz nie będzie wieczny...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #30

    Domyślnie

    Zamówiłem zestaw z prockiem w wersji X
    ram zmieniłem na patriota.

    ale się ceny zmieniają na morele... kartę grafiki wrzuciłem popołudniu do koszyka i była za 1350zł, przed chwilą chciałem potwierdzić zakup i wskoczyła na 1500zł
    https://www.morele.net/karta-graficz...ng-x-6g-774554 na szczęście poszła do góry tylko na morele, w innym sklepie udało mi się wyrwać po "normalnej" cenie.


    Zasilacz daje radę, pracował jakieś 3 lata

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. modernizacja kompa który procesor?
    By Bartek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 10:33
  2. modernizacja kompa do obrobki
    By pierwszak85 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 16:23
  3. Modernizacja komputera
    By Jacek S. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:35
  4. Modernizacja kompa
    By Slon in forum Komputery
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •