Close

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 162
  1. #11

    Domyślnie

    Nie bierz bez K bo 4790 ma zegar 3.6GHz (4.0 z turbo) a 4790K ma 4.0GHz (4.4 w turbo), K to nie tylko podkręcanie, to też wyższy zegar bazowy per rdzeń. Co do używek kwestia szczęścia, mi przez parenaście lat nie padł żaden używany procek, padła jedna kość 2gb ramu w starym macbooku. Czy Tobie padnie, cholera wie ;P
    ;]

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Tyle kasy na wymianę procek płyta ram tylko po to żeby odczuł różnicę w syntetycznym teście? Bo widzisz, i7 9700K jest o tyle % szybszy od i7 4790K co i7 4790K jest szybszy od i5 4590....
    Przeskok między starym 4xxx, a nowym 9xxx jest bardzo duży w programach użytkowych, tu intel zrobił sporo dobrego po pojawieniu się konkurencji, do serii 8xxx były śmieszne 3-5% zysku.

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Wiem po co się kupuje ssd nvme.
    Chodzi mi o to żeby nie wprowadzać zamieszania bo sam protokół komunikacji NVMe zastąpił AHCI i wiele nie wnosi do tego czy mu będzie szybciej sie obrabiać czy nie, SATAIII ma swoje ograniczenia i dlatego bierze się dyski PCIe najczęściej na osobnej karcie albo taniej i wygodniej w formacie M.2

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Odczuje, dlatego że obecnie na i5 4gen Lr mu muli.
    I będzie muliło jeśli wymieni tylko na ten cpu co polecasz.

    Karta pomaga i to sporo w Ps, nie upraszczajmy sprawy tylko do zdjęć w Lr bo tam nie warto ale jeśli zakładamy że 16GB za mało czyli dość wymagająca obróbka będzie, więc i gpu się przyda zwłaszcza przy przeciętnym cpu.

    A tak ogólnie to nie wiem skąd ta agresja u ciebie.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 25-11-2018 o 23:53

  3. #13

    Domyślnie

    koesh, kompletnie nie ma u mnie agresji. Jeśli tak to odebrałeś to sorry, po prostu kompletnie się z Tobą nie zgadzałem, to wszystko. I kolejny raz się nie zgodzę, bo przeskok wydajności był między 7 a 8gen (7700K vs 8700K). Między 8gen a 9gen różnica jest znowu na poziomie około 10% w PS mimo 2 rdzeni więcej:

    https://www.pugetsystems.com/labs/ar...nchmarkResults

    Co do wcześniejszej wypowiedzi, i7 4790K będzie o połowę wydajniejszy od i5 4590. Wymiana to parę stówek. i7 9700k czy 8700k to wydajność lekko ponad x2, ale do wydania znacznie więcej, bo musi wymienić procka płyte i ram, więc conajmniej 2k pln w plecy. Kwestia czy po przesiadce na i7 4790K Lr/Ps przestanie mu mulić - tego najstarsi górale nie wiedzą, najlepiej jak by zapytał kogoś kto pracuje na dużych rawach na tym procku czy coś muli czy nie. Ja bym tak zrobił przed przesiadką, bo o ile cena/wydajność opłaca się i7 4790K to wymiana na szybszy ale nadal mulący nie ma sensu i to kolega będzie musiał sprawdzić przed decyzją.

    Każda nowa płyta ma slot nvme m2. W razie potrzeby wepnie dysk. Chodziło mi o to, że teraz, do zdjęć ze ślubów, potrzeby takiej nie ma. SSD SataIII są tańsze od PCIe NVME. Więc jak zostanie na tej płycie co ma SSD styknie. Wymieni płytę będzie miał nvme ale nadal SSD na sata mu styknie.

    Gdzie zakładamy że 16GB ramu to mało? Bez dłubania na warstwach w kilkusetMB czy kilkuGB PSD nie będzie mało. Co do GPU - też się nie zgadzam, wspomaga niewiele:

    https://www.pugetsystems.com/labs/ar...nchmarkResults
    ;]

  4. #14

    Domyślnie

    Ja miałem kiedyś i7 4770K, ssd sata, 16gb RAM... Miałem już wtrdy D750 i 24mln pix nefy,bez karty graficznej. Czy LR zamulał? Troche tak... Ale to było 3 lata temu. Może teraz ten sprzęt w nowszej wersji LR by nie zamulał? Oczywiście to moje subiektywne wrażenie, bo ja lubię jak komp jest szybki i nie ma mulenia
    Zmieniłem na i7 6700K, też 16 GB RAM, nowa płyta, ssd sata został, dokupilem ssd NVMe, kartę graficzną... Teraz jest już dobrze co nie znaczy że nie mogłoby byc lepiej. Procek delikatnie podkrecilem na 4,5 GHz bo więcej moja płyta i chłodzenie nie pozwalają, nie walczę o każde 100hz za wszelka cene.
    Pliki 45 mln pix to już spore obciążenie dla kompa.
    Oczywiście każdy ma inna tolerancję zamulania... Ale moim zdaniem seria i7 4*** i tak będzie za słaba na pliki 5l46mln pix... Chyba że LR jakoś super extra zoptymalizowali w co wątpię.

    A co do używek, ja nie kupuje ale prawie 3 lata temu sprzedałem CPU ram, płytę główne i chłodzenie procesora, i gość był zadowolony
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 26-11-2018 o 01:11
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #15

    Domyślnie

    @sokolnik

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ja miałem kiedyś i7 4770K, ssd sata, 16gb RAM... Miałem już wtrdy D750 i 24mln pix nefy,bez karty graficznej. Czy LR zamulał? Troche tak... Ale to było 3 lata temu. Może teraz ten sprzęt w nowszej wersji LR by nie zamulał? Oczywiście to moje subiektywne wrażenie, bo ja lubię jak komp jest szybki i nie ma mulenia
    Zmieniłem na i7 6700K, też 16 GB RAM, nowa płyta, ssd sata został, dokupilem ssd NVMe, kartę graficzną... Teraz jest już dobrze co nie znaczy że nie mogłoby byc lepiej. Procek delikatnie podkrecilem na 4,5 GHz bo więcej moja płyta i chłodzenie nie pozwalają, nie walczę o każde 100hz za wszelka cene.
    Pliki 45 mln pix to już spore obciążenie dla kompa.
    Oczywiście każdy ma inna tolerancję zamulania... Ale moim zdaniem seria i7 4*** i tak będzie za słaba na pliki 5l46mln pix... Chyba że LR jakoś super extra zoptymalizowali w co wątpię.

    A co do używek, ja nie kupuje ale prawie 3 lata temu sprzedałem CPU ram, płytę główne i chłodzenie procesora, i gość był zadowolony
    Czy próbowałeś na tym kompie działać ze zintegrowaną w LR? Jeśli tak, czy jest znacząca różnica? I jaką masz grafikę? Ja ciągle na zintegrowanej i nie wiem, czy dokupować, bo były swego czasu różne opinie, że nie ma super wzrostu przy LR6.
    Trochę puszek i szkiełek

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ja miałem kiedyś i7 4770K, ssd sata, 16gb RAM... Miałem już wtrdy D750 i 24mln pix nefy,bez karty graficznej. Czy LR zamulał? Troche tak... Ale to było 3 lata temu. Może teraz ten sprzęt w nowszej wersji LR by nie zamulał?
    ...
    Oczywiście każdy ma inna tolerancję zamulania... Ale moim zdaniem seria i7 4*** i tak będzie za słaba na pliki 46mln pix... Chyba że LR jakoś super extra zoptymalizowali w co wątpię.
    PS/Lr czym nowszy tym wolniejszy. Mam D700 (12mpix) i D800 (36mpix), na PS CS5.5 i Lr3 które zakupiłem pudełkowe wszystko śmigało bez zamuły (bez czekania na efekt kręcąc suwakami) przy procku i7 3770 (bez K). Przesiadłem się na PS CC 2019 i najnowszy LR CC Classic, pliki z D700 nadal łyka bez zamuły ale te z D800 już nie, odczułem spore zwolnienie i już nie jest wszystko "klik i masz". GTX 1060 cały czas siedział w budzie, więc tu karta nic nie pomogła, procek już nie wyrabia.

    @Carloco, jeśli karta ma CI cokolwiek przyśpieszyć (upłynnić) to styknie jakakolwiek GF/Radeon obsługiwana przez Twojego PS/Lr. Nie musisz pchać ciul wie czego, proc i ram to podstawa. Grafika pomaga przy rysowaniu OpenGL. Np na integrze jak powiększam/przesuwam obraz w PS to działa to skokowo, nie muli, po prostu klik i powiększa odrazu/przesuwa odrazu, przy GF płynnie się to dzieje - tak samo szybko, po prostu odczucie płynności jest w odbiorze lepsze i to jest największa różnica jaką odczujesz, dlatego ludzie piszą że grafika w ciul daje bo na to patrzą i dla nich to ważne, inni piszą że nic nie daje bo patrzą na to ile PS mieli obraz np przy exporcie. Ci i Ci mają rację. Pożycz od kogoś grafikę to zobaczysz co i jak przed zakupem. Co do szybkości w pracy podałem link wyżej, zobaczysz ile daje karta graficzna, tam wszystko jest.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 26-11-2018 o 15:50
    ;]

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    PS/Lr czym nowszy tym wolniejszy. Mam D700 (12mpix) i D800 (36mpix), na PS CS5.5 i Lr3 które zakupiłem pudełkowe wszystko śmigało bez zamuły (bez czekania na efekt kręcąc suwakami) przy procku i7 3770 (bez K). Przesiadłem się na PS CC 2019 i najnowszy LR CC Classic, pliki z D700 nadal łyka bez zamuły ale te z D800 już nie, odczułem spore zwolnienie i już nie jest wszystko "klik i masz". GTX 1060 cały czas siedział w budzie, więc tu karta nic nie pomogła, procek już nie wyrabia.

    @Carloco, jeśli karta ma CI cokolwiek przyśpieszyć (upłynnić) to styknie jakakolwiek GF/Radeon obsługiwana przez Twojego PS/Lr. Nie musisz pchać ciul wie czego, proc i ram to podstawa. Grafika pomaga przy rysowaniu OpenGL. Np na integrze jak powiększam/przesuwam obraz w PS to działa to skokowo, nie muli, po prostu klik i powiększa odrazu/przesuwa odrazu, przy GF płynnie się to dzieje - tak samo szybko, po prostu odczucie płynności jest w odbiorze lepsze i to jest największa różnica jaką odczujesz, dlatego ludzie piszą że grafika w ciul daje bo na to patrzą i dla nich to ważne, inni piszą że nic nie daje bo patrzą na to ile PS mieli obraz np przy exporcie. Ci i Ci mają rację. Pożycz od kogoś grafikę to zobaczysz co i jak przed zakupem. Co do szybkości w pracy podałem link wyżej, zobaczysz ile daje karta graficzna, tam wszystko jest.
    @Aeon88 chyba faktycznie najlepiej będzie pożyczyć kartę i po prostu sprawdzić. Używam PS Elements i LR 6.14. Dzięki za rozjaśnienie problemu.
    Trochę puszek i szkiełek

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    @sokolnik



    Czy próbowałeś na tym kompie działać ze zintegrowaną w LR? Jeśli tak, czy jest znacząca różnica? I jaką masz grafikę? Ja ciągle na zintegrowanej i nie wiem, czy dokupować, bo były swego czasu różne opinie, że nie ma super wzrostu przy LR6.
    tak, 4 lata nie miałem karty graficznej... tzn. nie licząc czasów studiów i moich 2óch laptopów... to ostatnią kartę graficzną kupowałem 15 lat temu pewnie kupiłem miesiąc temu MSI 1070 Ti.
    LR z kartą graficzną nie przyspieszył
    PS tak samo...
    przyspieszył eksport/render filmów.
    Wiesiek 3 śmiga pięknie na UBER z włączonym hairworks na max

    GPU wystarczy Ci 1050 nawet, nie zobaczysz różnicy między 1050 a 1080Ti
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #19

    Domyślnie

    K.g mam ze starego kompa GIGABYTE R9 280 WindForce 3X O.

    Ale myślałem jednak o AMD, widzę że ciekawą budżetową propozycją jest Ryzen 5 2600 + jakąś dobrą płytę główną, płyta w przyszłości styknie mi na jakiegoś większego, nowszego Ryzena. Jeszcze zastanawiam się nad Ryzenem 7 2700X.

    Z intela i5-9600K, Hexa Core

    Może w styczniu zmienię całą stacje.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 26-12-2018 o 12:00

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    K.g mam ze starego kompa GIGABYTE R9 280 WindForce 3X O.

    Ale myślałem jednak o AMD, widzę że ciekawą budżetową propozycją jest Ryzen 5 2600 + jakąś dobrą płytę główną, płyta w przyszłości styknie mi na jakiegoś większego, nowszego Ryzena. Jeszcze zastanawiam się nad Ryzenem 7 2700X.

    Z intela i5-9600K, Hexa Core

    Może w styczniu zmienię całą stacje.
    Z Intela na AMD? Ty się zastanów co czynisz
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. modernizacja kompa który procesor?
    By Bartek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 10:33
  2. modernizacja kompa do obrobki
    By pierwszak85 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 16:23
  3. Modernizacja komputera
    By Jacek S. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:35
  4. Modernizacja kompa
    By Slon in forum Komputery
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •