Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jakoś mi nie pasuje ten cały hyperbook, brałbym coś innego chińskiego ale już z wyrobioną marką, co do wydajności to w laptopie każdy lepszy cpu/gpu stworzy piekiełko i niestety będzie głośno nawet przy dobrych rozwiązaniach chłodzenia, wiec trzeba balansować z wydajność kontra komfort użytkowania, cztery rdzenie w i5 z wysokim zegarem z najnowszej serii wypada chyba ciekawiej niż na siłę pchać się w starsze i7.
    Używam Hyperbooka Sl502(i7-6700hq, GTX 1070, 16 GB ramu, łącznie 1TB SSD) już ponad 2 lata. Poza problemami z płyta główną rozwiązanymi na gwarancji chwalę sobie. Nie ma absolutnie żadnych problemów z throatlingiem czy to procka czy grafiki.
    Jest tylko jedna rzecz do której można się przyczepić - fatalny ekran dający paskudne zafarby.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Przecież procek i ram to podstawa w Lr i PS. Niech bierze najszybszy jaki dają w budżecie.



    Nie ma mobilnych procków 9 gen jeszcze od intela. Najnowsze to 8gen, z jakiej paki i7 8750H jest stary? Który i5 mobilny, tym bardziej 4jajowy będzie wydajniejszy od i7 8750H w zastosowaniach Lr/PS???


    Czasem zanim się coś komuś doradzi lepiej się zastanowić 2x.
    Zawsze lepiej brać coś lepszego, niż gorszego, wiadomo. Tyle, że to słabsze bywa wystarczające, a budżet zwykle nie jest z gumy.
    Napisałem to w sensie, żeby sprawdzić cenę i5-8XXX, różnice w wydajności nie są dramatyczne względem i7, a kasę lepiej przeznaczyć na odpowiedni monitor, co da większy zysk, niż jakieś trudne do uchwycenia w praktyce różnice w wydajności. Ale rozumiem, że dla kogoś tylko topowa specyfikacja jest ok, a na komputerze sprzed roku nie da się obrobić zdjęcia

  3. #13

    Domyślnie

    poste, da się. Nie mówię że nie, ale Twój wytyk to pudło, gość założył budżet 5k, a za 4k pln kupi laptopa z i7 8gen, z podstawową grafiką która mu wystarczy nawet pewnie sporo taniej, więc budżet nie musi być z gumy. Czy i5 wystarczy? Pewnie tak, chociaż mając kasę na i7 lepiej kupić 30% wydajniejszy procesor, choćby z tego powodu że lapka na i5 8xxx nie kupi nie wiadomo ile taniej a procka już nie wymieni, ram i dysk już tak. Chyba że hyperbooki nadal robione są na kadłubkach i procki są wymienialne - to ok. Ale tu jest kolejne pytanie - kto kupuje lapka z wymienialnym np i3 żeby od kolegi kiedyś odkupić mobilny i5? Sprzeda to? Czy wywali na przesiadkę w przyszłości kolejnego tysiaka?

    Kupując sprzęt najważniejszy jest budżet, potem to, co w tej cenie możesz kupić najbardziej opłacalnego dla Twoich potrzeb, w tym wypadku PS/Lr. Da się kupić nawet kilkuletni laptop i obrabiać na nim zdjęcia. Wszystko się da. Kwestia czy przy założonym budżecie to będzie najbardziej opłacalne? Założyłeś zakup minimum, żeby wystarczyło, a to nie zawsze jest najbardziej opłacalna droga.
    ;]

  4. #14

    Domyślnie

    Minimum to może być znacznie niżej niż najnowsze i5. Za 5k wolałbym nawet słabszy komp ale plus monitor. Kupujący wyciągnie własne wnioski z różnych sugestii, mam nadzieję.

  5. #15

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że kolega pyta wyłącznie o lapka do 5k pln, nic nie pisze o monitorze, więc równie dobrze może... już go mieć.
    ;]

  6. #16

    Domyślnie

    Kolega to już stracił zainteresowanie tematem, co nie przeszkadza nam dalej bić pianę Może ma monitor, może nie ma, może to jakaś wrzutka reklamowa miała być
    Z mojej strony EOT.

  7. #17

    Domyślnie

    Panowie
    Nie stracilem zainteresowania tematem .
    Dzieki wielkie za uwagi, z tego co piszecie to parametry wystarczą tylko ten minitor...
    Ile musiałbym dołożyć żeby dokupic do tego monitor, tylko proszę dajcie propozycje realne do moich oszczednych wymagań. A mianowicie, jesli kupię komputer za 4 tys to jestem w stanie za kolejne 2 dokupic dobry monitor?
    Ps. Czy taka karta graficzna jest rzeczywiście niepotrzebna?

    Jeszcze raz dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie się moim tematem.

  8. #18

    Domyślnie

    Jeśli masz D300 to tam jest 12mpix, jak u mnie z D700. Łyknie to z powodzeniem nawet i5 3 gen 4C/4T na którym kiedyś obrabiałem pliki z D700 i nie było żadnej zamuły. Tyle że ja robiłem śluby i nie bawiłem się w wielkie PSD i masę warstw, nie wiem co Ty obrabiasz. Nie wiem też czy nie chcesz zaraz puszki wymienić na coś z więcej mpix, co Ci zmieni wymagania. Nic nie napisałeś na ten temat, można się tylko domyślać co robisz i czym... Co do monitora to pomoże Ci @Tom01 czy @Czornyj, ja sie nie znam to nie doradzę. Polecić mogę CS240, ale nowych chyba próżno szukać a i to był monitor za 3500zł, więc "trochę" ponad budżet laptop + monitor... Napewno znajdzie się jakiś używany eizo/nec nie zajechany za 1-2k pln tak żeby na lapka starczyło, tym bardziej że rawy z D300 łyknie większość dzisiejszego sprzętu, niezależnie czy siedzi tam i3, i5 czy i7.
    ;]

  9. #19

    Domyślnie

    Łyknąć łyknie, ale na mocniejszym kompie będzie po prostu szybciej.

  10. #20

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  2. Laptop do obróbki zdjęć.
    By wywar in forum Komputery
    Odpowiedzi: 627
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 12:41
  3. Jaki laptop do obróbki??
    By BorysR in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 17:42
  4. Laptop do domu i obróbki zdjęć
    By Rajek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 11:17
  5. Laptop 10-15 tys jaki? do obrobki zdjec
    By Nikonowicz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •