Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Aeon88- w tej chwili posiadam D300 i 7200

  2. #22

    Domyślnie

    Zabrałbym się najpierw do zakupu monitora, bo mniej tego jest na allegro czy olx zdatnego do pracy przy zdjęciach niż laptopów. Mówię o używkach, bo na nowe stracisz sporo kasy, a niewysłużony monitor w niczym Ci nie ujmie tym bardziej że gwarancja na eizo nec potrafi być 5letnia. Kupisz, będziesz wiedział ile kasy Ci zostanie to poszukasz wtedy laptopa jak najbardziej wydajnego w tych pieniądzach. Mogę Ci sprzedać Dell Alienware 14 z i7 4C/8T, 16GB ramu, SSD 80 + HDD 1000, GTX765m 2GB za 2500. Sprzęt genialny, w idealnym stanie, pociągnie zdjęcia z tych puszek bez zamuły o ile nie tworzysz ogromnych PSD podczas obróbki, bo tego nadal nie napisałeś co to za "obróbka" żeby wiedzieć dokładniej czego Ci trzeba. Albo coś innego poszukasz. Ogólnie alienware polecam, używki chodzą w śmiesznych pieniądzach jak na możliwości tego sprzętu bo to sprzęt niszowy i nie ma logo appla na obudowie. Za 2.5-3.5k kupisz b.mocny sprzęt. Jeśli nie chciałbyś się pchać w zewnętrzny monitor to tylko macbook z retiną wchodzi w grę. To coś ma ekran jakościowo porównywalny z ekranami graficznymi za 2kpln a za 5000 kupisz już konkretny model oczywiście używany (i ja na Twoim miejscu tak bym zrobił, zresztą po to sprzedaje alienware bo tylko matrycy mi w nim świetnej brakuje a to dla mnie podstawa). Także możliwości są co najmniej dwie, zrobisz jak uważasz.
    ;]

  3. #23
    Oszczędny w słowach Awatar nettmanek
    Dołączył
    01 2017
    Miasto
    Wolverhampton UK
    Posty
    51

    Domyślnie Jaki laptop do obrobki zdjęć

    Popatrz za używanym lenovo ThinkPad w530 z matryca full Hd. Za jakieś 2000zl da się dostać z 32GB ram, grafika nvidia quatro k2000m i 256gb ssd
    Sam takiego mam i dobrze się sprawdza. Ekran ma bardzo dobre pokrycie kolorów Adobe RBG
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3776.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	17792

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez nettmanek ; 02-12-2018 o 02:07
    Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka się ich na każdym kroku.

  4. #24

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Tata chce kupić laptopa, bez systemu operacyjnego.
    Wiele razy instalowałem u siebie WIN10 z pendrive. Czy powinienem jakoś szczególnie zwrócić uwagę na coś przy instalacji systemu na laptopie bez systemu operacyjnego?
    Czy będzie to bułka z masłem, wkładam pendrive z Windowsem, bootuje instalatora i instaluje system? bo jakiś bios płyta główna będzie miała wgrany prawda?
    Wybrałem tacie laptopa Asus i3 8 generacji 4 GB RAM, 240 GB ssd, 1Tb HDD. Jakaś tam grafika.

    Drugie pytanie, czy 4 GB wystarczy czy warto dopłacić do 8 GB. Sam mam 16 w swoim PC i czasami mało... Ale tata nie używa żadnych programów graficznych itp, to będzie laptop typowo do internetu, czasami jakiś film czy Worda włączy coś napisze 4 powinno chyba wystarczyć a jakby co można zawsze dokupić, ale może warto już zamówić takiego z 8 GB Ramu tylko 299 zł dopłaty, nie wiem czy to się opłaca...?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #25

    Domyślnie

    Spoko wystarczy do takich zastosowań 4gb ramu.
    W biosie wybierasz tylko bootowanie z pendriva
    Co do instalacji windowsa to wiadomo najlepiej stwórz partycje na ssd na system chyba że cały ssd będzie jako "C".
    I sprawdź czy nie ma jakiś ukrytych partycji przez producenta bo czasami tak robią - ja to zawsze kasuje.
    Potem tylko sterowniki i śmiga.

    Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  2. Laptop do obróbki zdjęć.
    By wywar in forum Komputery
    Odpowiedzi: 627
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 12:41
  3. Jaki laptop do obróbki??
    By BorysR in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 17:42
  4. Laptop do domu i obróbki zdjęć
    By Rajek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 11:17
  5. Laptop 10-15 tys jaki? do obrobki zdjec
    By Nikonowicz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •