Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Red face nikon D80 i astrofoto

    Witam wszystkich!!!!!

    To moj pierwszy post na forum Nikon Klub Polska wiec chciałem sie przywitać z Wszystkimi.

    Chciałem sie zapytać o nikona D80 i jego możliwościami w fotografowaniu nieba. Mam nikona od ponad pół roku i chce zacząć robić zdjęcia astrofoto, ale ostatnio zrobiłem test tego aparatu w fotografowaniu nieba.
    Zdjęcie nieba wykonałem w formacie RAW przy naświetlaniu 5 minutowym w funkcji bubl.
    Po przeglądnięciu okazało sie ze coś jest nie tak, albo ja o czymś nie wiem ponieważ nigdy nie stosowałem tak długich czasów. Na moich zdjęciach oprócz nocnego nieba pojawiła sie nieprzyjemna poświata (w górnych rogach zdjęcia). Nie wiem czego to jest wynikiem. Chcąc sie przekonać czy to może nie wpływ odległych źródeł światła, postanowiłem zrobić test. Włożyłem aparat do torby tak by nie docierało do niego światło, później ustawiłem bulb zdetonowałem pilotem i poczekałem ok 5 min, zdjęcie wykonałem w formacie raw. Okazało sie ze dzieje sie dokładnie to samo. Czy może ktoś z Was zetknął się z takim "czymś". Aparat kupiłem z myślą o możliwości fotografowania w trybie bulb, szkoda mi teraz pieniędzy. Nie wiem co ma robić pewnie będę musiał go sprzedać :(

    Pozdrawiam wszystkich na FORUM NIKONA -- Dziekuje za pomoc

    Michał M.

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Matryca Ci się nagrzała i takie kwiatki będą występowć. Ja sobie radzę z tym w prostacki sposób. Kadruję i po sprawie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Acha, ta poświata to pewnie fioletowa jest?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Czesc! Najlepiej bedzie, jak wrzucisz to zdjecie. Rozne moga byc przyczyny, np. moze to byc wina obiektywu.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak jak ktos wyzej pisał - to efekt nagrzewajacych sie elementow w D80, niestety do zdjec astrologicznych D80 srednio sie nadaje...
    Ja u siebie nie testowalem, ale ponoc tak to wlasnie jest w D80 przy bardzo dlugich czasach maswietlenia...

  7. #7

    Domyślnie

    Tak właśnie się dzieje. W rogach dolnych się grzeje, czyli na w rogach górnych zdjęcia masz fioletowo. Kiedyś jeszcze grzało się pomiędzy nimi, ale chyba coś z tym zrobili.

  8. #8
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Tak jak ktos wyzej pisał - to efekt nagrzewajacych sie elementow w D80, niestety do zdjec astrologicznych D80 srednio sie nadaje...
    Ja u siebie nie testowalem, ale ponoc tak to wlasnie jest w D80 przy bardzo dlugich czasach maswietlenia...
    a jak wyglada ta sprawa np. w D70s?
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  9. #9

    Domyślnie

    Do astrofotografii to niestety najlepiej się sprawdza Canon 20Da.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez langus Zobacz posta
    a jak wyglada ta sprawa np. w D70s?
    Tego nie wiem, poczekajmy na wpisy posiadaczy D70s...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •