Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Lampy studyjne, domowe studio

    Cześć!

    Bardzo proszę o poradę. Zajmuję się fotografią produktową oraz portretową. Mam do dyspozycji pokój wielkości 3x4 m. Posiadam aparat Nikon D750. Chcę zakupić do niego dwie lampy studyjne.

    Na początku rozważałam opcję zakupu Quantuum Move 300, jednak sądząc po opiniach może być problem z regulacją siły błysku (zbyt dużo światła - regulacja tylko do 1/32). Aktualnie biorę pod uwagę dwie opcje:

    1. 2x JINBEI MSN III 400 https://www.bemixmedia.pl/studyjna-l...MaAoQ_EALw_wcB
    2. 2x Jinbei SPARK III 400 https://fripers.pl/p/studyjna-lampa-...ietlaczem-lcd/

    Do tego zamierzam kupić dwie octy 95 cm z gridem.

    Cena lampy Jinbei Spark III 400 mnie kusi, jednak zastanawiam się nad mocą światła modelującego, czy nie jest za mała? Czy ktoś ma te lampy i może się podzielić wrażeniami?
    Ostatnio edytowane przez Joaszka ; 20-11-2018 o 20:06

  2. #2

    Domyślnie

    Uważaj, bo te lampeczki przy najmniejszej mocy mogą mieć kapryśną temperaturę barwową. Może celuj w Quantuum, te starsze, z aluminiowym korpusem. Są bardzo dobrej jakości (Korea, a nie Chiny).

  3. #3

    Domyślnie

    No proszę....o tym jeszcze nie słyszałam a miałam wrażenie, że przeczytałam już cały internet. Jeszcze jeden artykuł na temat tego jakie lampy kupić i stracę przytomność. Wydawało mi się, że te lampy to najlepsza opcja cenowa z taką regulacją mocy.

    Mógłbyś mi polecić coś konkretnego?

    I jeszcze pytanie odnośnie światła modelującego w Spark III: LED 15W. Czy takie byłoby wystarczające? Nie potrafię porównać mocy żarówek halogenowych do LED
    Ostatnio edytowane przez Joaszka ; 20-11-2018 o 20:23

  4. #4

    Domyślnie

    Proszę bardzo - o takim czymś myślę:

    https://foto-tip.pl/pl/lampy-studyjn...400-400ws.html

    Ale nie mów, że "przeczytałaś cały internet" i nie słyszałaś o problemach ze stabilnością barwną lamp studyjnych. Nawet te najdroższe mogą lekko się "zakrztusić", a co dopiero chińszczyzna, i to ta z nie najwyższej półki...
    A przy fotografii produktowej taka stabilność jest ważnym kryterium wyboru lampy. Przy portrecie można sobie pozwolić na większy luzik, chociaż też nie zawsze.
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 20-11-2018 o 20:55

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat Jinbei to dobra chińszczyzna, przecież quantum to zwykły brand chińszczyzny często wyceniany wysoko żeby podnieść wizerunek.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie twierdzę, że Jinbei produkuje tandetę, ale te zalinkowane lampy są ...hmmm...
    Natomiast też nie uważam, że cały sort Quantuum to Himalaje. Ale lampa, którą zalinkowałem (a właściwie cała seria tych lamp) naprawdę jest znakomita i spełnia dość ostre kryteria pro. Akurat przez dłuższy czas używałem tych lamp i wiem, o czym mówię. Konstrukcja, wykonanie i parametry są naprawdę na najwyższym poziomie. Nikt przecież nie musi korzystać z moich propozycji, dlatego polemikę na temat sugerowanej lampy uważam za zbędną. Rodzaj fotografii uprawianej przez @Joaszka stawia wysokie wymogi. Śmiem sądzić, że wybrane przez nią lampy mogą przynieść rozczarowanie. Nie wykluczam wszakże, że też mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 20-11-2018 o 21:07

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za porady. Zdecydowałam się jednak na zakup 2x JINBEI MSN III 400. W piątek okaże się jak radzą sobie te lampki z temperaturą barwową oraz innymi aspektami.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Proszę bardzo - o takim czymś myślę:

    https://foto-tip.pl/pl/lampy-studyjn...400-400ws.html

    Ale nie mów, że "przeczytałaś cały internet" i nie słyszałaś o problemach ze stabilnością barwną lamp studyjnych. Nawet te najdroższe mogą lekko się "zakrztusić", a co dopiero chińszczyzna, i to ta z nie najwyższej półki...
    A przy fotografii produktowej taka stabilność jest ważnym kryterium wyboru lampy. Przy portrecie można sobie pozwolić na większy luzik, chociaż też nie zawsze.
    Uwielbiam specjalistów polskiego internetu. W życiu nie miał lampy Jinbeia MSN III ani SPARKIII, ale porównuje go do innej lampy. Nie znam Fomexa mogę się tylko opierać na opisie z którego wynika że jest tak świetny bo ma nowoczesny design i jest zaawansowaną technicznie lampą (puste slogany) Ja się pytam co ona ma z tych nowinek technologicznych??? Oj zapomniałbym, cytuje, „ ...wyróżnia się mocnym światłem modelującym” Super to pewnie te nowinki technologiczne!
    Porównaj opis lampy którą zaproponowałeś z prostszą lampą Jinbei SPARK III. To jest model lampy dla początkujących, ale również świetnie sprawdzi się jako lampa uzupełniająca dla bardziej zaawansowanych. Jeśli będzie ci mało napisz do mnie na priv i udostępnię ci możliwość błyskania Sparkiem i MSN III generacji pod warunkiem że zabierzesz ze sobą do porównania ten cud nowinek technicznych, który polecasz.
    Body kilka słoików i inne graty

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nowinki technologiczne to nie wszystko. Pewnie myślisz o jakiś sterowaniach radiowych itp.
    Inne kwestie to solidność i stabilność. Ja mam lampy ELFO. Niektóre bardzo stare, mają z 10 lat, po kilkaset tysiecy błysków i juz brązowe palniki. (palnik 300 zł - tyle kosztuje cała chinska lampa) I nie mają zamiaru sie popsuć. Tymczasem w innym studiu są lampy nawet nie najgorszego Quantuuma, które pracują mało, palniki wyglądają jak nowe, ale .. elektronika w nich padła i to nie raz, a ostatnio nie chcieli przyjąć juz do naprawy lampy ze starej serii R, bo nie mają części.
    Fomex ma dobre opinie.

    Wątek przenoszę do działu studio.

  10. #10

    Domyślnie

    @galowy

    I co tak się wściekłeś?
    Irytuje Cię to, że ośmielam się chwalić inną lampę niż Ty?
    Ja ją chwalę za jedno: stabilność temperatury barwowej. Dla typowej, niekoniecznie śpiesznej, pracy studyjnej najważniejszy jest - jak sądzę - ten właśnie parametr. I solidność, za którą idzie poczucie zaufania do sprzętu. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to jest bardzo istotne. Równie ważna jest powtarzalność mocy błysku, dzięki czemu nie mam potrzeby nieustannej kontroli na LCD poprawności ekspozycji zarejestrowanego obrazu. Inne fikołki w zasadzie mnie nie interesują.
    Równie dobrze mógłbyś się więc dziwić, że pracuję w trybie manualnym - i lampy, i aparatu. Każdy pracuje tak, jak mu najwygodniej, prawda? Stąd - jeśli pozwolisz - taka, a nie inna była moja porada udzielona w jak najlepszej wierze.
    Niekoniecznie więc musisz tak się "unosić". Nie warto...
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 02-01-2019 o 00:42

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Domowe studio - jakie lampy systemowe?
    By dmxfoto in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 12:21
  2. Domowe studio: lampa vs podstawowe ośw. mini studyjne
    By Ronol in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 11:55
  3. Domowe studio - Lampy SB vs Studyjne
    By bartezzx in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 11:08
  4. Domowe studio
    By bialy260 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 15:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •