Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 74 z 74

Wątek: Peru ekspresem

  1. #71

    Domyślnie

    O to to! Mam nadzieję, że kogoś zachęciłem
    Avianca ma też czasem niezłe ceny, ale np. z Monachium. Faktem też jest, że ostatnio są lepsze promocje KLM/AF na loty do AP.
    @Dex
    Dzięki za pamięć. Co do ładnych widoków, to w sumie faktycznie nie wstawiałem za dużo krajobrazów. Podróż była intensywna i zwyczajnie nie było często czasu na rozstawienie statywu itd. Ale coś tam zrobiłem, zwłaszcza, że specjalnie wynajęliśmy samochód, żeby mieć luz i uniknąć grup, itd, wiadomo jak to jest, nie cierpię ludzi włażących w kadr (choć wtedy mógłbym zasilić wątek "plecy w kadrze' ). Wspomniałem trudne, że wynajęcie samochodu było dość trudne, tzn. sama jazda to wiadomo, że nie jest łatwa w miastach, ale np. tak prosta rzecz, jak znalezienie parkingu. Samochód mieliśmy w Cuzco i Arequipie, w tych miastach mieliśmy też hotele w centrum. A więc tak, o ile w Cuzco parking nazywa się "garage" co jest jeszcze proste do rozszyfrowania, to w Arequipie oznaczony jest jako "playa" (ta, tak, po naszemu plaża ). Dlaczego nie po prostu parking, estacionamiento, aparcamiento jak w innych krajach, nie mam pojęcia. Żeby było jeszcze prościej, to czasem przy restauracjach czy hotelach zachwalają, że jest "cochera", co już w ogóle trudno było rozszyfrować. Ot, takie lokalne zawiłości hiszpańskiego. A trzeba się dogadać, bo np. 1 maja nasza "playa" była zamknięta, musieliśmy iść do pobliskiego hotelu i prosić recepcjonistę o otwarcie, wcześniej to uzgodnić, jeśli nie jest się iberystą to normalnie koszmar
    No ale widoczki i to, że można stawać wedle własnej woli, mimo wszytko wart był zachodu.
    Okolice Arequipy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9781-Pano_m.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	544,8 KB
ID:	19976

    Trasa do wąwozu Colca była bardzo malownicza, coś już wstawiałem. Wysoko sporo jest lagun, woda rzecz jasna słona.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0656_s.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	297,1 KB
ID:	19977

    Taką fajną chmurkę udało się złapać, na szczęście z dużej chmury był mały deszcz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0704-Pano_m.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	210,7 KB
ID:	19978

    Ps. Zauważyłem, że to był wątek nr 1000 w "turystyce fotograficznej" Tylko nie wiem, czy po ostatnich zmianach ten dział to jeszcze istnieje, czy teraz wszystko w jednym woreczku z reportażem.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 16-01-2019 o 17:14

  2. #72
    an
    Gość

    Domyślnie

    @poste od strony sprzętowej chciałbym zapytać - czego w tej podróży używałeś?

  3. #73

    Domyślnie

    Już pisałem, d7200, S17-50, To11-60, N70-300 af-p. Nie pamiętam, czy jakąś stałkę brałem, chyba nie. Potrzebowałem mobilności i raczej zakresu i uniwersalności, nie jakiejś super jakości. I tak kompresja do netu zajda szczegół, zwłaszcza w panoramach, których też mam trochę w krajobrazie. Statyw też użyłem ledwie parę razy, bo w większości kościołów i tak nie można fotografować, do Machu Picchu jest zakaz wnoszenia i trzeba w ogóle zostawić, w innych miejscach z czasem krucho.

  4. #74
    an
    Gość

    Domyślnie

    @poste dziękuję! (gdzieś mi umknęła informacja w toku oglądania )

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Peru
    By Pawel92 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 14:20
  2. [ Reportaż ] Z Peru do Kolumbii ...
    By Mich77 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 23:27
  3. Peru
    By jerezano in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 15:11
  4. [ Reportaż ] Peru
    By jivaro in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 02:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •