Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Lightbulb Dell Inspiron G3 3579 15,6 do obróbki LR PS

    Hej,

    stoję przed wyborem laptopa do obróbki zdjęć PS i Lightroom. Jeżeli chodzi o parametry to jestem raczej go pewna ale zastanawia mnie matryca ponieważ przez pewien czas (dopóki nie dorobię się profesjonalnego monitora) będe obrabiała zdjecia na tym lampku. Czy ktoś z Was ma ten sprzęt i moze mi napisać na jego temat opinie? Czy wiecie czy jest w nim DP,bo oczywiście nikt nigdzie nie podaje tej informacji...

    Link do sprzętu: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-ne...fZPdPll0qgRcrE

    Może macie jakiegoś innego lapka, który ma znośną matrycę i którego możecie mi polecić? (oprócz MBP, pracowałam na wersji z 15 roku z retiną, obraz bajka, ale procesor, pamięć, karta graficzna wysiadały w porównaniu do np. do tego Della, który przytoczyłam powyżej) (przy podobnej cenie zakupu)

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek do obróbki wystarczy ekran z tego laptopa, ale to tymczasowe rozwiązanie, na tym wyświetlaczu profesjonalna obróbka zdjęć marna, trzeba szybko zaopatrzyć się w monitor, oczywiści porządny do grafiki nie grania.

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystkie Delle mają matryce dość realnie odwzorowujące kolory. Jak nie masz kasy na XPSa (którego z czystym sumieniem polecam) to ten Inspiron też da radę.
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  4. #4

    Domyślnie

    Parametry oczywiście OK. Matryca będzie przekłamywać kolory (pracuję na Dellach od kilkunastu lat), ale da się z tym żyć. Nawet nie graficzny monitor Dell będzie jednak mniej przekłamywać.
    Niestety z wyjść ten Dell ma tylko HDMI. Żeby skorzystać z DP trzeba użyć stacji dokującej. Niestety ten Dell nie ma także złącza Thunderbolt, więc zostaje dock po UBS 3.0.
    Lepsze zestawy złącz zwykle (choć nie wszystkie) mają serie Precision i Latitiude.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    A oprócz Delli czy jakieś laptopy są godne polecenia do obróbki? Tak do 6000 zł.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Znalazłam takiego XPS w outlecie RTV
    https://www.euro.com.pl/laptopy-i-ne...pro.bhtml#opis

    hot or not?

  6. #6

    Domyślnie

    Matryca w tym XPS ma bardzo dobre kolory. Parametry do LR są wystarczające. Ale to jest sztuka z outletu czyli może być po zwrocie. Dlaczego? Trzeba dobrze sprawdzić.
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  7. #7

    Domyślnie

    Patrz na Latitude. Do LR aż nadto wystarczy i5-8XXX, 16 GB RAM, SSD wedle uznania, zewnętrzna karta graficzna nie jest potrzebna. Matryce są bardzo przyzwoite, USB-C z Thunderbolt, ale w Euro nie koniecznie znajdziesz. Szukaj na allegro albo zerknij tu, niedawno kupowałem u nich.

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety muszę kupić na raty, a RTV ma 0% więc dlatego szukam czegoś z oferty RTV...

  9. #9

    Domyślnie

    Allegro potrafi sprzedawać na bardzo porządne raty 0%. Warto poszukać.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za rady, rzeczywiście na Allegro są raty 0%
    Mieliście doczynienia z matryca w hp zbook? Bo wnętrze kuszące...
    https://allegro.pl/hp-zbook-studio-g...396191625.html

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jak z tą kartą graficzną czy wystarczy ta zwykła która tam jest?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 13:29
  2. Dell XPS ONE 27
    By Joseph79 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 12:50
  3. Dell Precision M4500 do obróbki
    By pet3r in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 12:59
  4. monitor Dell Dell M993s uzywa ktos?
    By R in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 22:25
  5. notebook Dell Inspiron 1525
    By kacperek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 13:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •