Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Nowego N7200 można obecnie dostać już poniżej 3 tys (2, - lub za 3,8 - plus to gwarancja. Używany - to mogą być dodatkowe koszty jakiejś naprawy. Obiektywy? Bokeh - wiadomo - rzecz gustu - ale można podpatrzeć jaki bokeh jaki obiektyw robi - zerknij na ePHOTOzine.com pod zakładkę "Reviews", nawet bez znajomości angielskiego można stwierdzić, który bokeh odpowiada a który nie (robiący testy zamieszczają też zdjęcia przykładowe, więc jakieś pojęcie można sobie wyrobić). Generalnie do portretów nadaje się FF, na DX trzeba więcej kombinować, ale jakoś nie narzekałem (preferuję jednak długie zoomy, typu 70-300, i po doświadczeniach z dzieciakami przy tym zostanę - dzieciaki nie czują się nachalnie obserwowane - do pomieszczeń to jednak wykluczone - korzystałem jednak z Tamrona 60mm makro (1,5 tys), też dało radę mrówkę łażącą po czubku nosa zrobić z zezem u dzieciaka ostrość ma jedną z najlepszych. To tyle
    d7200, N18-105, S10-20, Ta60, Ta150-600, Ta70-300

  2. #22

    Domyślnie

    Potrzebuję rady bardziej doświadczonych osób.

    Kilka założeń na początek: fotografia to forma hobby, sporadycznie po rodzinie i znajomych drobne zlecenia dające dobre doświadczenie i pewien $$. Nie kieruję swoich kroków w zawodową fotografię. Aparat będzie na kilka lat ( 2-4), obiektywy temat bardziej płynny.

    Obecnie posiadam od dwóch miesięcy d7200 ( d90 leży i zbiera kurz) , do tego Sigma 17-50 oraz lampa Metz. Zestaw podstawowy ale bardzo przyjemny.

    Tutaj zaczyna się dylemat, ponieważ chciałbym coś portretowego. Obiektyw 50/1.8D miałem i sprzedałem ( nie ta ogniskowa oraz do 2.5 bez szału) Szkło 85 jest pewnym rozwiązaniem, jednak zamarzyła mi się sigma 50-100/1.8 jako all in one. Koszt nowej 5000zł (kilka rat) .
    Ewentualnie z czasem wymieniłbym 17-50 na 18-35 i miał cały zakres pokryty obiektywami 1.8.

    Teraz rodzi się dylemat czy nie sprzedać d7200 oraz sigmę17-50 ( szacunkowo 3300-3500zł ) a kupić na kilka rat d610. Miałbym wspomniane 3500zł na obiektywy co pozwoli na zakup np 24-120 ( jako codzienny obiektyw ) oraz Nikkora 85 ( oczywiście używki). Nie będę ukrywał, sigma 50-100 bardziej mnie przekonuje jako obiektyw portretowy z racji ostrości i większego zakresu.

    Rozbija się o podobną inwestycję, czyli ok 4500-5000zł. Cokolwiek wybiorę, na rok lub dwa zamknę temat inwestycji w sprzęt. Wyjątkiem jest dokupienie drobnych rzeczy typu lampa itp.

    Czy taka migracja ma sens? d7200 + 17-50 jest poręczne, daje sensowny obrazek, ogólnie zestaw na spacery i do poważniejszej pracy. D610 z 24-120 super zakres na spacery ale średni na coś ambitniejszego. Sytuacja odwrotna w portrecie, Sigma daje bardzo miły obrazek i kilka stałek w jednym szkle. 85/1.8 jest jaka jest.


    Jakby ktoś wyraził swoją opinię na temat powyższego będę wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez sabur ; 05-12-2018 o 12:54

  3. #23

    Domyślnie

    Wracając do mojego wątku....
    Postanowione, troche przeglądałam Sample d610 ...miałam okazję "pomierzyć" z fx plus 35,50,85 nikkor
    I jestem pewna już co do wyboru puszki....

    Co do obiektywów już tak sprecyzowanej odpowiedzi nie mam

    85 1.8g trochę do domu słabo(nie starczało miejsca), jednak na dworze już całkiem fajnie

    Do domu jak i na spacery 35 i 50 wydawały się ok, jednak po tych kilku chwilach z nimi trudno mi stwierdzić który to "ten" jedyny.

    Wiem jedno zapewno będzie to nikon d610 oraz na początek któryś z wyżej wymienionych szkiełek. Napewno też dokupię tego t 24 70 2.8.

    Co do stałek nikkor 50 1.8g podobno bardzo szybki jeśli chodzi o dzieci i tani, jednak jego obrazek mnie nie pociąga... Jest taki hmmm jednolity?
    Natomiast sigma 50 1.4 art ... to jest to piękny bokeh i ta wyodrębniona ostrość jak z dwóch innych obrazków. tego szukam (najwyżej dołożę pln).

    Co do 35 to w grę wchodzi sigma art 1.4 również z wyżej wymienionych przyczyn.

    85, będzie to sigma 1.4 Ale już nie art lub nikkor 1.8g.... chyba że jakiś inny odpowiednik ?

    Zdania nie zmienię... na początek stałka i za jakiś czas t24-70.

    Proszę jeśli możecie to napiszcie co o tym sądzicie ....
    Kilogramy mi nie straszne.

    Co do wyboru ogniskowej to sama muszę po prostu podjąć decyzję z którą mi będzie najwygodniej.

    Proszę Was tylko o pomoc w wyborze modelu/firmy która będzie dawać Jak najlepsze rezultaty

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Brałbym na początek pierwszego tamrona 24-70 bo tanie używane można kupić, jak poznasz swoje potrzeby to kupisz stałki, a na zoomie nie stracisz nic albo grosze.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Obiektywy proszę o radę, porównanie, do d750 d610
    By vego07 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-08-2016, 18:36
  2. D3 czy D700 pilnie prosze o radę....
    By olaula in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 549
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:31
  3. proszę o radę nikon d50
    By cypis43 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 19:21
  4. prosze o rade nikon s9
    By vladimir in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •