Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2018
    Miasto
    Polska
    Posty
    23
    Wpisów
    1

    Smile D3 używany czy niższy model ale nowy?

    Witam wszystkich Panie i Panów - jest to tutaj mój pierwszy post tym nie mniej wszystkim cześć.
    Moje pytanie jak w tytule D3 używany ale naprawdę w świetnym stanie z przebiegiem 8k i za 1000 euro czy dołożyć na nowy model ale niższy np. D750 lub D810?
    Chciał bym cyfre z FX i gniazdem PC to dla mnie taki standard.Od dwóch lat pstrykam D70s tak dla zabawy za którą dałem 40euro z przebiegiem 12k bo wogóle to siedze w analogu od 30 lat.

  2. #2

    Domyślnie

    Warto przymierzyć do ręki i oka, wsłuchać się w dźwięki mechaniki, przemyśleć do jakiego materiału ma służyć i w jakich warunkach będziesz fotografował. Przykładowo bardzo mi leżał D700 czy F4, oba z gripami wypełnionymi aku, ciężkie, solidne, znakomite wrażenia z użytkowania. Ale jakoś chętniej targam plasticzanego wypierdka D750, tak samo jak lepiej w podróży sprawdzał się F80. Więc kwestia dla kogo i do czego. Swoją drogą za taką kwotę to szukałbym raczej D3s/x.

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam D750 lub D810.

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy do czego chcesz używać aparat. D3 to ogromny przeskok jakościowy w porównaniu do D70s. Szybki i celny AF, zasadniczo niewrażliwy na BF i FF. Wg współczesnych standardów trochę mało pikseli, ale jak się nie robi metrowych wydruków to jest OK.

  5. #5

    Domyślnie

    Nikon D3 to 2007 rok. D810 i D750 powstał 7 lat później w 2014 roku. Tak więc postęp technologiczny znaczy. Niesamowita matryca i dużo lepsze wysokie ISO .
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 18-11-2018 o 09:40

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2018
    Miasto
    Polska
    Posty
    23
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Zależy do czego chcesz używać aparat. D3 to ogromny przeskok jakościowy w porównaniu do D70s. Szybki i celny AF, zasadniczo niewrażliwy na BF i FF. Wg współczesnych standardów trochę mało pikseli, ale jak się nie robi metrowych wydruków to jest OK.
    Mam taki ambitny plan na przyszłość,dokupić do swojego Dursta insert cyfrowy i......dalej już wiesz

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W necie można znaleść sporo informacji ale nie zawsze trafnych,dlatego rady od ,,ludzi ,, na forum są jak dla mnie bardziej konkretne bo przeżyte na własnej skórze - dzięki.

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem D3, niestety musiałem sprzedać. Różni się od D70s praktycznie wszystkim, od gabarytów po ekran, to tak na pierwszy rzut oka. To zupełnie co innego, ale czy zdecydowanie lepszego, zależy do jakiej fotografii. Do krajobrazów tu bym się zastanowił. Ciężko będzie znaleźć egzemplarz nie styrany. Niektórzy mogą Cie namawiać do D700 bo podobno to to samo co D3 - miałem oba równolegle i na pewno nie jest to to samo.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Niektórzy mogą Cie namawiać do D700 bo podobno to to samo co D3 - miałem oba równolegle i na pewno nie jest to to samo.
    W niektórych zastosowaniach D700 będzie lepszym wyborem od D3.

  9. #9

    Domyślnie

    D3 to poprostu cholernie solidna maszyna! Nowsze matryce owszem mają swoje plusy ale nie każdy potrzebuje ich aż tak bardzo. Samo użytkowanie D3 to jednak swego rodzaju przyjemność. Mam go od kilku lat w tej chwili z przebiegiem mniej niz 30tyś i sprzedawać nie zamierzam raczej.

  10. #10

    Domyślnie

    Pewnie jest w jakimś stopniu kwestia subiektywna, dla mnie plusów D700 względem D3 nie znalazłem - chyba że ktoś myśli o wielkości i wadzę D3 jako minusy, mnie to nie przeszkadzało nawet podczas targania całych klamotów przez tydzień lud dwa w górach.

    A wracając do GŁÓWNEGO pytania, to biorąc pod uwagę to co JA fotografuję, to z wyżej wymienionych aparatów wziąłbym bez wahania D810 ( akurat masz na giełdzie od zaufanego Nikoniarza )
    Ostatnio edytowane przez Tomekk ; 20-11-2018 o 10:29

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy czy uzywany
    By dzelus92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 00:36
  2. D700 nowy czy używany
    By zedarus in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 00:07
  3. tamron 70-200 f 2,8 nowy model
    By robin102 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 487
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 22:22
  4. PC-E 85/2,8 nowy a stary model?
    By Roarflex in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 23:52
  5. D50 nowy czy używany?
    By nem in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •