Close

Strona 49 z 391 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 3909
  1. #481

    Domyślnie

    Gdyby nie te skrajne opinie już dawno Z6 by u mnie leżał, a tak czekam na chwilę czasu aby podjechać gdzieś na własne testy, choć godzina w sklepie może nie pomóc w decyzji...

  2. #482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Jesli chodzi o AF to roznica jest ogromna. Szkla natywne Dzialaja a szkla z bagnetem F przez TFZ tylko dzialaja.
    Nie na tyle ogromna, żeby kupować zoom f/4, jeśli na dziś mam jaśniejszy przez FTZ. Poczekam na f/2,8 i wtedy zdecyduję co dalej. Kupować dziś ciemne szkło, żeby za kilka miesięcy je sprzedawać - raczej szkoda kasy.
    Jacek

  3. #483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nie na tyle ogromna, żeby kupować zoom f/4, jeśli na dziś mam jaśniejszy przez FTZ. Poczekam na f/2,8 i wtedy zdecyduję co dalej. Kupować dziś ciemne szkło, żeby za kilka miesięcy je sprzedawać - raczej szkoda kasy.
    Oczywiscie, ze na tyle. Wlasnie dlatego bez zadnego zalu pozbylem sie 24-70/2,8 i zakupilem f4.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #484

    Domyślnie

    Poświeciłem dzisiaj 5 minut na testy AF-C i jak dla mnie jest bardzo dobrze.

    Zdjecia robione Sigma ART 85 przez FTZ na 1.4, może to przekona niedowiarków oraz tych którzy poprostu chcą się czegoś dowiedzieć.

    Jeden z trudniejszych testów dla AF-C obiekt poruszajacy sie w kierunku obiektywu, zdjecia na 1.4.

    100% zdjec wrzuconych, bez odfiltowywania i selekcji.


    https://drive.google.com/open?id=1kX...JDwDdfP0JEi_1g

    za jaki czas skasuje te zdjecia wiec post tymczasowy
    Załączone miniatury Załączone miniatury 00007_DSC_1466.jpg  

    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 10-02-2019 o 22:51
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ja zrobiłem na szybko skoro się dopominasz. Nie mam 200-500, ale podpiąłem Tamrona 70-200 przez TC 2x, 400mm, 5.6, 1/4 s z ręki, raw wyeksportowany do jpeg w pełnym rozmiarze ( pomijam już fakt sensowności robienia zdjęć z takim czasem przy takiej ogniskowej). Dodam tylko oczywistość, że D850 nie ma stabilizacji matrycy, którą posiada Z7
    .......
    Zdjęcia są oczywiście poruszone, bez dwóch zdań, ale w przeciwieństwie do Twoich przykładów, bez problemu trafione
    No widzisz. Nie da się. Te moje jednak nie były, aż tak bardzo poruszone. Dziękuję za przyznanie, że Z7 (Z6 także) jest lepsze od D850, czy D5, bo ma chociażby stabilizację matrycy.

    O tym co jest trafione, a co nie, nie decyduje przeświadczenie fotografa i szczere chęci, tylko ustawione parametry, wybrany punkt ostrzenia i algorytm działania AF. Tu chyba nie ma wątpliwości. Kilka postów wyżej wyjaśniłem, dlaczego uważam, że tamto zdjęcie było trafione. Algorytmy AF tak właśnie działają, że jeśli w polu AF znajdą się dwa elementy tworzące krawędź, to ten bliższy ma priorytet i zazwyczaj to on będzie ostry. Chyba, że zostanie odpowiednio ustawiona zwłoka dla ignorowania przesłaniania, a ostrość nie zostanie ustawiona na obiekcie przesłaniającym. Prawda? Poza tym te twoje "trafione" przykłady są dość statyczne i nie wymagają AF-C. Prawda? Na dwóch pierwszych zdjęciach, które zamieściłem poruszenia były praktycznie niezauważalne w odniesieniu do twoich przykładów. To też były zdjęcia statyczne - jedno zostało zrobione na AF-C, a drugie na AF-S. Na moim trzecim zdjęciu zrobionym na AF-C była osoba w ruchu, w tańcu, której twarz została chwilowo przysłonięta przez rękę, a zwłoka ignorowania przesłaniania była zbyt krótka, bo w tym przypadku była wyłączona. świadczy to też o tym, że AF-C jest bardzo szybki i przeostrzenie następuje praktycznie natychmiast. No i chyba mamy rozwiązany problem trafienia, czy nietrafienia. Wystarczy się trochę zastanowić. Na dodatek ja zamieściłem tu tylko cropy 100%, bo uważam, że zamieszczanie zdjęć z matrycy 45,7Mpix, zmniejszonych do wymiarów internetowych nie ma żadnego sensu. Tam nie da się zauważyć drobnych poruszeń, czy drobnych błędów fotografa zwanych tu potocznie "błędami" AF. A o to przecież tu chodzi.
    Jacek

  6. #486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No widzisz. Nie da się. Te moje jednak nie były, aż tak bardzo poruszone. Dziękuję za przyznanie, że Z7 (Z6 także) jest lepsze od D850, czy D5, bo ma chociażby stabilizację matrycy.

    O tym co jest trafione, a co nie, nie decyduje przeświadczenie fotografa i szczere chęci, tylko ustawione parametry, wybrany punkt ostrzenia i algorytm działania AF. Tu chyba nie ma wątpliwości. Kilka postów wyżej wyjaśniłem, dlaczego uważam, że tamto zdjęcie było trafione. Algorytmy AF tak właśnie działają, że jeśli w polu AF znajdą się dwa elementy tworzące krawędź, to ten bliższy ma priorytet i zazwyczaj to on będzie ostry. Chyba, że zostanie odpowiednio ustawiona zwłoka dla ignorowania przesłaniania, a ostrość nie zostanie ustawiona na obiekcie przesłaniającym. Prawda? Poza tym te twoje "trafione" przykłady są dość statyczne i nie wymagają AF-C. Prawda? Na dwóch pierwszych zdjęciach, które zamieściłem poruszenia były praktycznie niezauważalne w odniesieniu do twoich przykładów. To też były zdjęcia statyczne - jedno zostało zrobione na AF-C, a drugie na AF-S. Na moim trzecim zdjęciu zrobionym na AF-C była osoba w ruchu, w tańcu, której twarz została chwilowo przysłonięta przez rękę, a zwłoka ignorowania przesłaniania była zbyt krótka, bo w tym przypadku była wyłączona. świadczy to też o tym, że AF-C jest bardzo szybki i przeostrzenie następuje praktycznie natychmiast. No i chyba mamy rozwiązany problem trafienia, czy nietrafienia. Wystarczy się trochę zastanowić. Na dodatek ja zamieściłem tu tylko cropy 100%, bo uważam, że zamieszczanie zdjęć z matrycy 45,7Mpix, zmniejszonych do wymiarów internetowych nie ma żadnego sensu. Tam nie da się zauważyć drobnych poruszeń, czy drobnych błędów fotografa zwanych tu potocznie "błędami" AF. A o to przecież tu chodzi.
    Postawiłeś warunek, ja go spełniłem. A więc zgodnie z Twoją obietnicą poproszę o ponowne zamieszczenie tamtych zdjęć dla porównamia , wtedy porównamy co i jak poruszone i trafione ?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    To jest stały punkt programu.

    Też mam stare szkła od luster i na dzień dzisiejszy tylko tych używam z FTZ. Próbowałem także tych kilku dostępnych szkieł natywnych do Z-ki, ale różnica nie była na tyle duża, żeby je zaraz kupować. Poczekam na zapowiadane zoomy f/2,8 i wtedy trzeba będzie coś zdecydować, albo zostać przy szkłach AF-S i FTZ (równolegle z lustrami), albo sprzedać cały majdan lustrzankowy i kupić szkła natywne do Z-ek. Na dzień dzisiejszy z tym FTZ jest na tyle dobrze (jak już pisałem, w moim odczuciu nawet lepiej niż z D4s, a na pewno nie gorzej), że spokojnie czekam na te zapowiadane szkła. Choć nie ukrywam, że liczę się z totalną rewolucją w moim sprzęcie.
    Masz D4s? Zarzucasz wszystkim teoretyzowanie nie mając aparatów, a sam co chwile podajesz przykłady typu D4s, D5, D850. Jak dla mnie D4 jest wciąż lepszy i pewniejszy niż Z6 przy użyciu tych samych szkieł.
    Kolejne stwierdzenie typu, że Z7 jest lepsze od D850, bo ma stabilizowaną matrycę jest dość zabawne. Równie dobrze mogę powiedzieć, że D850 jest lepszy, bo mogę kupić do niego grip i robić wygodnie zdjęcia w pionie. Z6 i zapewne Z7 to fajne aparaty, ale tu już jest jakaś krucjata
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  8. #488

    Domyślnie

    Nieźle. Teraz robiąc sesje portretowe,zaczniemy wszyscy ustawiać AF,a na twarz, ale system ustawi AF.a na ręce,nogi, dupę,i będziemy twierdzić że tak miało być.

    A na końcu napiszemy, że tak było to opisane w instrukcji.

    Wybacz @JK ale moim zdaniem, zamiast ten aparat pokazać w dobrym świetle, dajesz jeszcze większe wątpliwości, tymi "wysmiewczymi" tekstami.

    I to twierdzenie że Z jest lepszy od wszystkiego bo ma stabilizację, a reszta nie ma, jest już śmieszne.

    Jeśli nawet ten AF jest faktycznie taki nieskazitelny(mam nadzieję że taki jest) to moim zdaniem nie jesteś osobą, która potrafi go w takim świetle przedstawić. I tu zaczyna się problem,bo jestem osobą która się zastanawia nad tym aparatem, ale opinię typu nie umiecie czytać instrukcji, nie za bardzo pomagają w decyzji. Wręcz można odebrac że jest coś ukrywane.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-02-2019 o 11:58

  9. #489

    Domyślnie

    Dla mnie te bicie piany o AF jest kompletnie bez sensu. Mam Z6 i D810. Z Z6 używam obiektywu dedykowanego 24-70/4 i obiektywów z mocowaniem F: S24-35/2, N200-500/5,6, N70-200/2,8, N14-24/28, 50/1,8G. AF jest praktycznie taki sam jak w D810, no może z obiektywami F trochę wolniejszy. Celność jest bardzo dobra. Jeśli jej nie ma to jest z danym szkłem FF albo BF, na co zresztą jest lekarstwo menu "precyzyjna korekta AF". Ja nie musiałem stosować tej korekty. Jeśli dalej AF nie trafia to już wina fotografa, która polega na niestosowaniu trybu precyzyjnego pola ostrości, po którego włączeniu ostrość można ustawić bardzo precyzyjnie np. na oko (niestety tylko przy pojedynczym AF). Ponadto obraz zawsze można powiększyć na dobrej jakości wyświetlaczu wyświetlaczu (oczywiście przy zdjęciach statycznych).
    Te spostrzeżenia nie dotyczą filmowania bo generalnie mnie to nie kręci.
    Co do śledzenia w trybie foto wstępnie testowałem tryb pola autofokusa "automatyczny wybór pola" i włączenie śledzenia poprzez naprowadzenie pola na obiekt i wciśnięcie "OK". Utworzony celownik podąża za obiektem bez problemu. Ja jednak wolę do moich celów tryb "AF z dynamicznym wyborem pola", przynajmniej na razie.
    To moje bardzo wstępne i pobieżne spostrzeżenia. Jeszcze co się rzuca w oczy to dość duże pole AF, które może generować pojedyncze błędy, na ale mamy precyzyjne pole ostrości w AF-S jak pisałem wyżej.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  10. #490

    Domyślnie

    @rpromin ooo dzięki za test. Ile miałeś klatek ustawionych ?

Strona 49 z 391 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •