Close

Strona 173 z 391 PierwszyPierwszy ... 73123163171172173174175183223273 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 721 do 1 730 z 3909
  1. #1721
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Widze ze temat baterii wciaz popularny. U mnie wychodzi srednio 800-1000 zdjec na jednej baterii. Dosyc czesto zmieniam tez baterie kiedy poziom spada w okolice 20%. Generalnie jezeli chodzi o zasilanie to jestem bardzo zadowolony. Szczegolnie po przesiadce z Fuji X-H1 na ktorym udawalo mi sie zrobic 200 zdjec na jednej baterii.

    Dzisiaj zdobylem sie na testy Z6 w polaczeniu z N200-500 f5.6. Padlo na fotografie przyrodnicza. Troche ptakow w locie, ptaki stacjonarne, jelenie, sarny.

    Jezeli chodzi o AF-S to latwizna. Z6 nie ma problemu z ustawieniem ostrosci na jeleniach i sarnach, generalnie na ciemnej szarej czy brazowej siersci.

    Z kolei AF-C i ptaki w locie... jestem pozytywnie zaskoczony. Brakuje mi 3D Tracking z lustrzanek. Co prawda Z6 posiada namiastke tego trybu... jednak poki co bardziej z nim eksperymentuje niz uzywam w sytuacjach krytycznych. Uzywalem glownie Wide Area L i eksperymentowalem z opoznieniem sledzenia. Poki co mam ustawione na 4. Z6 jest bardziej czuly na stabilnosc uchwytu podczas sledzenia obiektu. Poki co robilem zdjecia z reki. Jednak podejrzewam ze statyw i gimbal moga mocno poprawic sytuacje.

    Z6 dawal rade z mewami ktore sa malo kontrastowe. Tutaj bylo moje pierwsze pozytywne zaskoczenie. Z kolei czaple w locie to bylo zadanie latwiejsze o tyle ze ptak wiekszy i bardziej kontrastowy. Problemem bylo duze pole AF i zdazalo mi sie ze zamiast na oko mialem ostrosc na ogon. Z jednej strony duze pole ulatwia prowadzenie sledzenia z reki z drugiej nalezy sie liczyc z tego typu sytuacjami.

    Poprzednio wspominalem ze moje pierwsze podejscie do zestawu Z6 + N200-500 f5.6 nie bylo zadowalajace. Mam na mysli szybkosc rozpoczecia sledzenia. Dzisiaj bylo duzo lepiej. Oczywiscie tez zdazaly sie pojedyncze sytuacje na odleglych obiektach kiedy aparat chwile musial pomyslec zanim zlapal cel. Jednak rowniez z D750 mialem tego typu sytuacje.

    Podsumowujac... nie czuje zeby bylo duzo gorzej niz z D750. Czy jest lepiej... dla zdjec stacjonarnych tak. Praktycznie kazde idealnie w punkt. Dla poruszajach sie... duzo zalezy od stabilnosci prowadzenia aparatu podczas procesu sledzenia.

    No i jeszcze jedna sprawa... wizjer. Niestety sledzac lecacego ptaka przez wizjer elektroniczny jest trudniej niz przez optyczny. Jest lepiej niz mialem w Fuji X-H1 jednak wciaz jest lekkie opoznienie i problem z utrzymaniem pola AF na poruszajacym sie obiekcie wynikajacy wlasnie z tego opoznienia.

    Jednak po dzisiejszym dniu wiem ze Z6 daje rade i to z bieda zoomem N 200-500 f5.6 ktory demonem szybkosci nie jest. Oczywiscie mialem wlaczony ogranicznik odleglosci.

    Warto zerkac do watku zdjeciowego Nikon Z. W miare wolnego czasu bede pokazywal kolejne zdjecia z dzisiejszego bardzo udanego wypadu.

  2. #1722
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Udalo mi sie wrzucic wiecej zdjec z wczoraj. Kolejna porcja dzisiaj wieczorem.

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...75#post4069175

    Ogladac mozna tam komentowac tutaj

  3. #1723

    Domyślnie

    https://justynakocur.fotoblogia.pl/1...ja?src01=c801b
    jakoś zetki przestaly robic zdjęcia, a dużo fajnych zdjęć z przyklejonego wątku pewnie konkurencja canona wymiotła (:
    a już było miło
    cykada

  4. #1724
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Moja Zetka dziala i zdjecia robi

  5. #1725
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Pierwszy event zaliczony z Zetka. Uzywalem tylko stalek 35mm i 50mm 1.8 S. Zrobilem naprawde sporo zdjec i przestrzelony AF mialem chyba na 2 albo 3. Jakie byly warunki mozna zobaczyc tutaj. Z czasem wrzuce wiecej zdjec.

    Lustrzanki pozbylem sie kilka dni temu

  6. #1726

    Domyślnie

    Czy zdjecie 69 zostalo odszumione czy jest prosto z puszki?

  7. #1727
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Czy zdjecie 69 zostalo odszumione czy jest prosto z puszki?
    ISO 6400 lekko odszumione. Luminance 20, Color 15.

    To drugie zdjecie to ISO 9000
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 24-08-2019 o 14:10

  8. #1728
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Zestaw zdjec z wczorajszego wyjscia powoli rosnie... TUTAJ A komentowac mozna tutaj

    Przyznam ze jestem bardzo zadowolony z rezultatow. Mozliwosci matrycy sa bardzo dobre, AF daje rade, wizjer elektroniczny nawet w tak egzotycznych warunkach sprawowal sie na medal. Nie jestem ekspertem od rozpoznawania koloru w zaleznosci od modelu aparatu ale pliki z Z6 obrabia sie z przyjemnoscia. Poki co przetestowalem Z6 w roznych warunkach i jak narazie nie znalazlem zadania ktoremu by ten aparat nie sprostal.

  9. #1729

    Domyślnie

    Forumowicze patrzę w stronę Z6. Nie mam zbytnio czasu na lekturę wątku od deski do deski. Potrzebuję na szybko parę informacji:

    - jak z baterią? Z tego co widzę to jednym starcza na 250 zdj. A innym na 1000.

    - czy w terenie podczas żonglowania obiektywami nie syfi się ostro matryca?

    - jak wygląda współpraca z lampami? Wszystko jak na dslr? Czy są jakieś zonki. Pocked wizard ttl śmiga jak trzeba?

    - jak to się zachowuję po podpięciu obiektywu ze śrubokrętem? Jest jakaś kropa potwierdzająca ostrość?

    - czy są tryby crop x1.2 x1.5?

    Dzięki i pozdro

  10. #1730
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Forumowicze patrzę w stronę Z6. Nie mam zbytnio czasu na lekturę wątku od deski do deski. Potrzebuję na szybko parę informacji:

    - jak z baterią? Z tego co widzę to jednym starcza na 250 zdj. A innym na 1000.

    - czy w terenie podczas żonglowania obiektywami nie syfi się ostro matryca?

    - jak wygląda współpraca z lampami? Wszystko jak na dslr? Czy są jakieś zonki. Pocked wizard ttl śmiga jak trzeba?

    - jak to się zachowuję po podpięciu obiektywu ze śrubokrętem? Jest jakaś kropa potwierdzająca ostrość?

    - czy są tryby crop x1.2 x1.5?

    Dzięki i pozdro
    Bateria - duzo zalezy od tego czy wykorzystujesz komunikacje bezprzewodowa. Kolejna sprawa to czas usypiania aparatu. Z mojego doswiadczenia powiem ze zrobic srednio 800 zdjec na jednym ladowaniu nie jest specjalnym wyczynem.

    Matryca - ja nauczylem sie trzymac aparat matryca do dolu kiedy zmieniam obiektywy i poki co jest OK. Minusem jest to ze w bezlusterkowcu matryca jest plytko schowana i faktycznie mozna niechcaco zlapac paprocha. Z drugiej strony latwo gruszka go wydmuchac.

    Lamp poki co nie uzywalem. Obiektywu ze srubokretem nie posiadam.

    Crop - jest DX, 1:1 i 16:9

Strona 173 z 391 PierwszyPierwszy ... 73123163171172173174175183223273 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •