Close

Strona 138 z 391 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140148188238 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 371 do 1 380 z 3909
  1. #1371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_G Zobacz posta
    @Dariusz Breś przyznaję, że w mojej subiektywnej wypowiedzi uogólniłem parę rzeczy, i mogę się mylić. Moja wypowiedź miała na celu przedstawienie opinii, że w ogólności optyka ważniejsza niż body.
    I tutaj :
    b) @Dariusz Breś jestem ciekaw Twojego zdania czy w ogólności do reporterki bardziej nadają się zoomy czy stałki bazując na swoim doświadczeniu. Moje zdanie znasz - uogólniając - wydaje mi się że zoomy oprócz elastyczności zooma są z reguły 'szybsze' (ale świat idzie do przodu, więc może coś mnie ominęło);
    To tak offtop i nie ciągnijmy tego w tym wątku.

    I jedno i drugie sie nadaje. To jest kwestia jaki to reportaż. Ślubniak, chrzest, komunia, event typu woodstock czy mtv awards, to jest wolne repo. Masz czas na wszystko, zmienić szkło, zmienić body.

    Jest też szybsze repo, jak mecz, wośp w studiu. Tutaj przydaje się szybkość, ale nie samego AFU szkła (bo ona jest już od dawna na wysokim poziomie, 200-500 jest wolny jak diabli a mimo to daje radę na boisku) ale wynikająca z elastyczności, czyli zmiany ogniskowej.
    Stojąc w miejscu zrobię grupę osób (70 mm) i za chwilę machnę zbliżenie na postać za nimi (200 mm) bez zmiany aparatu/szkła. Takie coś jest nieosiągalne na stałych.

    Dla przykładu, studio Wośp. Jurek potrafi przemieszczać się w mgnieniu oka a za nim podąża cała ekipa, filmowa, ochrona. I nie ma możliwości zmienić miejsca.
    W przypadku podpiętej stałki, np. 35 mm, mogę być za blisko, okej, łapię za 20 mm, podpinam… tyle że Jurka już dawno nie ma, jest kilka kroków dalej i teraz już nie potrzebuję 20 mm, ale 70
    Mając zoom 24-70 jestem szybszy i szybciej dopasowuję się do takich warunków.
    Na meczu to samo, mam główną stałkę 500 mm dającą rewelacyjną jakość, ale problem robi się gdy akcja jest blisko ciebie, w takim przypadku na drugim body 70-200 załatwia sprawę. Gdyby tam była podpięta stałka np. 85 mm, mogłoby być np. za daleko, nikt nie jest w stanie tego przewidzieć dlatego oprócz tele standardem jest trójca 2.8.


    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_G Zobacz posta
    c) wspomniałeś o technice i to jest bardzo interesujący temat. Chyba sporo osób chciałoby dowiedzieć się czegoś więcej. Nie każdy dysponuje budżetem na topowe szkła więc pożyteczne uwagi jak 'wycisnąć' z tego co się ma jak najwięcej mogło być pchnąć to forum w zupełnie nowy wymia;.
    Myślę każdy zna takie techniki, np. ustawienie focusa na punkt w którym ma być za chwilę bardzo szybki obiekt i przestawienie na manual. To raczej na osobny wątek.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 19-06-2019 o 13:31

  2. #1372

    Domyślnie

    Darusz Breś a czy istnieje jakaś opcja aby śledzić wszsytkie Twoje wpisy tutaj, może ktoś wie ... z nich więcej się człowiek konkretów dowie niż z 300 stron innych wpisów
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 19-06-2019 o 13:35
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #1373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Wczoraj skupiłem się na EAF. Po krótkiej zabawie, zrobiłem praktycznie całą sesje EAF. Bardzo dobrze działa z Tamronem 85 1.8 VC, a z Nikkorem 50 1.8 to bajka. Czasami jak są dwie osoby w kadrze to gubi się ten punkt i przeskakuję, ale można to opanować. Bardzo mi się podoba że można tak kadrować. Dzięki temu można mieć jeszcze lepszy "kontakt" z parami, modelką, w sensie robi się zdjęcia przez LCD, a w tym czasie można sobie zerkać na parę, obserwować ich i bezpośrednio twarzą w twarz się komunikować.

    Wrzucam dwie fotki z 50 1.8 S. Zdjęć praktycznie nie obrabiałem (delikatnie podpita ekspozycja, i kontrast) także można sobie zobaczyć przy okazji kolor. Wywołane w LR na profilu AdobeColor. Generalnie podoba mi się z tej puszki kolor. Z pewnością nie jest tak jak w D750. Nie trzeba tak kombinować z suwakami, bo obrazek wyjściowy jest ładny. Jedyne co mnie ciągle drażni, to to że baaateria zjeżdża szybko w dół.

    https://live.staticflickr.com/65535/...b6cd2308_b.jpgDSC_5498-2 by Lukasz Sztybe, on Flickr

    https://live.staticflickr.com/65535/...af2ed41a_b.jpgDSC_5491-2 by Lukasz Sztybe, on Flickr
    Jeśli uważasz, że ten obraz jest lepszy od tego, jaki można uzyskać z D750 czy D850 to sądzę, że wcześniej korzystałeś z niesprawnego sprzętu. Nie wiem jak odnieść się do pokazanego tu EAF bo głębokie cienie w okolicach oczu całkowicie ukryły tą superrrr ostrość.

  4. #1374

    Domyślnie

    Gdzie ja uważam że obrazek jest lepszy od czegokolwiek ? Trochę latek na karku, a poziom gimbazy level hard. Może pokażesz swoje lokomotywy i jakość z d850 ?

    Co do cieni pod oczami, *******isz jak potłuczony. I ciężko się do tego odnieść.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-06-2019 o 16:34

  5. #1375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Jeśli uważasz, że ten obraz jest lepszy od tego, jaki można uzyskać z D750 czy D850 to sądzę, że wcześniej korzystałeś z niesprawnego sprzętu. Nie wiem jak odnieść się do pokazanego tu EAF bo głębokie cienie w okolicach oczu całkowicie ukryły tą superrrr ostrość.
    Trochę dziwny komentarz, przecież kurczak nigdzie nie pisał, że jest lepszy, tylko łatwiej (mniejszym nakładem pracy w PP) osiągna to co chce (a nie, że wcześniej się tego nie dało). Przecież to jest napisane dość wyraźnie - chciałeś się koniecznie przyczepić czy co?
    EAF i cienie - wtf?

  6. #1376
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pytanie do praktyków od znajomego co się napalił na Z6 i też płacze że slot, że grip że to i tamto.
    1. Czy cichy tryb czyli z elektroniczną migawką ma jakieś ograniczenia albo odbija się coś na jakości w specyficznych warunkach ?
    2. Jak jest z reakcją przy dotykowym AF na ekranie, czy da się odczuć jakieś opożnienia ?
    3. W warunkach załóżmy gdzie trzeba użyć ISO 6400 jak działa wizjer, mocno klatkuje i ma opóźnienia spore ?
    coś ktoś ?

  7. #1377

    Domyślnie

    1. Testowałem wczoraj podczas pleneru, w plenerze zupełnie nie słychać, ale działa bez zarzutów. Ciemny, noc i jakieś światło z TV - ostrzenie na butelkę z wodą i trafia bez problemu. Zależy jakie specyficzne warunki chodzi... U mnie ta opcja już siedzi pod przyciskiem I - bo fajnie to działa.
    2. Opóźnień nie zauważyłem. Dotykasz na ekran, szkło ostrzy i jest zdjęcie.
    3. Robiąc wieczorem zdjęcie, raczej nie jest tak źle. Jeśli ja "uczulony" na takie rzeczy aż tego tak nie zauważyłem, to musi być dość ok. Generalnie musiałbym jeszcze raz sprawdzić, z pewnością nie jest to takie klatkowanie które mogłoby się rzucać w oczy.

  8. #1378

    Domyślnie Nikon Z6 w praktyce forumowiczów

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pytanie do praktyków od znajomego co się napalił na Z6 i też płacze że slot, że grip że to i tamto.
    1. Czy cichy tryb czyli z elektroniczną migawką ma jakieś ograniczenia albo odbija się coś na jakości w specyficznych warunkach ?
    2. Jak jest z reakcją przy dotykowym AF na ekranie, czy da się odczuć jakieś opożnienia ?
    3. W warunkach załóżmy gdzie trzeba użyć ISO 6400 jak działa wizjer, mocno klatkuje i ma opóźnienia spore ?
    Ad1 to działa to bardzo dobrze i jeszcze nie miałem z tym problemu przynajmniej w świetle dziennym, bo tylko w takim na razie testowałem

    Ad2 to działa szybko

    Ad3 Smużenie na ekranie i widoczne wkurzające odświeżanie pojawia się przy kiepskich źródłach światła, bardzo to widać w biurach przy świetlówkach, nie zauważyłem aby wartość iso tutaj miała jakiekolwiek znaczenie, jedynie rodzaj-charakter źródła światła, przy stosunkowo liniowych źródłach swiatla nie ma problemu. Jak jest mocno poszarpane spectrum światła to duża szansa ze będzie to widać

    poglądowo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0373.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	26574

    Ledy ze słabym CRI tez mogą być problemem. A światło dzienne nigdy.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 19-06-2019 o 23:23
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  9. #1379
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do wizjera, mam A7II, coś tam z A7III też wiem i tu jest cały czas kwestia że jeśli mamy ekspozycje przykładowo ISO 3200 1/10s to w wizjerze będzie już tragedia z szumem jeśli ma nie być sieczki z klatkowaniem, przy jeszcze gorszych warunkach wizjer zaczyna "pływać" bo matryca sięga granic mozłiwości żeby coś pokazac w wizjerze.
    Dlatego jestem ciekaw czy tak samo jest w Zetkach bo to raczej techniczna sprawa trudna do przeskoczenia, cudów nie ma i nie da się zrobić więcej fps jeśli są warunki tragiczne, czyli chyba sam sobie odpowiedziałem.

  10. #1380

    Domyślnie Nikon Z6 w praktyce forumowiczów

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co do wizjera, mam A7II, coś tam z A7III też wiem i tu jest cały czas kwestia że jeśli mamy ekspozycje przykładowo ISO 3200 1/10s to w wizjerze będzie już tragedia z szumem jeśli ma nie być sieczki z klatkowaniem, przy jeszcze gorszych warunkach wizjer zaczyna "pływać" bo matryca sięga granic mozłiwości żeby coś pokazac w wizjerze.
    Dlatego jestem ciekaw czy tak samo jest w Zetkach bo to raczej techniczna sprawa trudna do przeskoczenia, cudów nie ma i nie da się zrobić więcej fps jeśli są warunki tragiczne, czyli chyba sam sobie odpowiedziałem.
    A7III mimo ze świetny to akurat wizjer ma moim zdaniem dużo gorszy i nie tylko moim. W kategorii wizjer z6 go raczej deklasuje.

    [Edit]
    Specjalnie sprawdziłem, ustawiłem iso 3200 i 1/10 sekundy w salonie gdzie mam dobre ledy nie ma najmniejszego problemu z wizjerem, jest naprawdę bardzo dobrze.

    W innym pomieszczeniu gdzie mam ledy najtańsze z niskim CRI widać migotanie całego obrazu w wizjerze, jakbyś widział odświeżanie słabe. Także to co pisałem o charakterze światła można doświadczalnie sprawdzić przy pomocy aparatu. Z6 to detektor złych źródeł światła, tanie ledy widać od razu.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 20-06-2019 o 00:04
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

Strona 138 z 391 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140148188238 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •