Close

Strona 129 z 391 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 281 do 1 290 z 3909
  1. #1281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    O to chodziło nie zauważyłem tego małego przycisku. Dzięki. Dziala jak chciałem. Jak ktoś korzysta tylko z wizjera, to pewnie można zaoszczędzić sobie trochę energii, wyłączając auto przełączenie na LCD.
    Działa abo jedno, albo drugie, więc z oszczędności raczej nici.

    Swoją drogą, instrukcja chyba nie gryzie, więc wszystko da się doczytać.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #1282

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale trzy swoje indywidualne ustawienia możesz zapisać jako U1, U2, U3, które błyskawicznie wywołasz obracając
    lewe pokrętło w odpowiednią pozycję. Sporo fotografuję w makro i zależało mi by funkcję "focus bracketing" wywoływać jednym przyciskiem nie
    odrywając oka od wizjera. Rozwiązałem to w ten sposób, że przypisałem dolny przycisk Fn2 do aktywowania pierwszego elementu w "Moim Menu"
    Oczywiście jako pierwszym elementem jest wspomniana wcześniej funkcja. Szkoda tylko, że start nie można zrobić spustem czy za pomocą wężyka tylko
    poprzez przyciśnięcie przycisku OK. Może w ten sposób uda Ci się skonfigurować aparat do swoich potrzeb.

  3. #1283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No nie. Chyba zbyt merytorycznie się zrobiło. Kurczak, nie masz jakiegoś idiotycznego testu z YT.
    Jak przejdzie niektórym nerwica, to napiszę może kilka słów. Dzisiaj udało mi się wyciągnąć parę młodą na plener (szkoda tylko że taki upał) i wrzucę może jakieś zdjęcia. Generalnie spoko aparat, ale pod już dwóch sesjach, i rodzinnym fotografowaniu, uważam że porównywanie Z6/Z7 do D850 albo jednocyfrowek totalnie nie ma sensu, i pisanie który jest lepszy. To są zwyczajnie inne sprzęty. D850 i jednocyfrowki raczej bardziej są PRO. Ale pomijając pewne kwestie i funkcje z takiego d850 mógłbym robić Z. Chociaż jestem przekonany że wiele opcji z d850 mogło by mi brakować, brakuje. Tu dodam że jeśli ktoś ma problemy z mikroregulacja w DSLR to warto zastanowić sie nad Z choćby z tego powodu. Podpinam każde szkło i nie muszę robić mikroregulacji, bo wszystko w punkt. Ja natomiast nigdy nie miałem problemu z kalibracja szkieł pod DSLR, więc dla mnie taka ciekawostka.

    D850 u mnie zostaję, wystawiłem bo potrzebowałem zastrzyku gotówki, ale na szczęście nie muszę już sprzedawać. Gdybym miał kupić Z, a zaczynam się coraz mocniej zastanawiać, to z pewnością z obiektywami serii S. Dla mnie ten aparat dopiero "dostaje skrzydeł" jak podpinam 50S. Sigmy i Tamron, przez przejściówke trafiają w punkt, to trzeba przyznać, ale 50S to zupełnie inna kultura pracy szkła. I denerwuje mnie mocno przepinanie adaptera, pracując na zmianę różnymi szkłami F i jednym S. Generalnie z tym adapterem mało wygodnie jest. Aparat robi się ciężki, przez długie "wydłużone" szkło, i tragicznie się trzyma taka Ztke z Sigmą 35. Moim zdaniem bezsensowne jest kupowanie Z jak się chce używać samych szkieł F. Ale to moje odczucia, u każdego może być inaczej.

    No i rozwiewając wszelkie wątpliwości o AFie. Generalnie internet trochę przesadził z oceną. AF w tym aparacie jest bardzo dobry. AFS spokojnie sobie radzi w ciemnych warunkach. Generalnie AFS jak na taki mały aparacie to sztos. AFC uważam że jest troszeczkę gorzej od mojego D850. Ale gorzej bo inaczej, w D850 jednak to jest szybsze, wydaję się być pewniejsze, lepiej się pracuje mając przycisk zmiany trybu AF przy bagnecie, dla mnie lepiej jest ułożony przycisk AF-ON i spust migawki pod palcem, wiem że to tylko przyciski, ale właśnie to czyni takiego D850 że "szybciej" się nim pracuje. Ale jak pisałem wcześniej, to są inne sprzęty, mysle że jak ktoś decyduje się na takiego D850 albo jednocyfrowke, to wie dokładnie do czego i po co mu ten sprzęt.

    Przejdę do aktualizacji, i do EAF. Udało mi się ogarnąć 11 miesięcznego synka do małej sesji. Powiem tak, w Sony faktycznie jest to lepiej rozwiązane. Ale tu to dział, działa dość dobrze żeby ogarnąć sobie całą sesje z modelką w plenerze. Generalnie na moim młodym ciężko było bo ciągle się odwracał, ale jak już gdzieś zerkał prosto w aparat i nie chodził z prędkością światła, to oko fajnie było śledzone, i praktycznie zawsze trafiało ostrością. Eyelash nie zauważyłem, ale robiłem na 50 1.8 S nie na jakiejś 105 1.4 i to tylko testowałem na szkle S - nie wiem jak działa przez FTZ. Myślę że mógłbym często tego używać przy sesjach.

    No i mój taki osobisty minus d850. Po 12-15h chodzenia z D850 zaczynam czuć zmęczenie na nadgarstku. Tutaj po 5h sesji w ogóle nie czułem że miałem aparat ze sobą. Nawet aparat jak wisi na szelkach z takim 50 1.8 S to tego nie czuć. I to właściwie głównie zaczyna mnie ciągnąć do Ztki.

    No i na koniec, faktycznie testy, i YT w słabym zwierciadle pokazywali ten sprzęt. Z pewnością nie jest taki słaby jak niektórzy to opisywali. Jeśli ktoś ma wątpliwości przez różne recenzje, to można pominąć ten shit w internecie i kupować. Bo aparat bardzo fajny. Aaa i jeszcze jedno, wczoraj też byłem ze znajomym który ma a7III i sam był bardzo zaskoczony jakością wyświetlacza i LCD

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Działa abo jedno, albo drugie, więc z oszczędności raczej nici.

    Swoją drogą, instrukcja chyba nie gryzie, więc wszystko da się doczytać.
    Masz dwie opcje
    1 odrywając oko od wizjera, wizjer się zaciemnia. Automatycznie przełącza się na LCD.
    2 odrywając oko od wizjera, wizjer się zaciemnia. LCD się nie włącza.

    Ktora myślisz opcja więcej baterii zjada ? Czy tak samo.


    Nie miałem czasu na instrukcje.

  4. #1284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...
    Masz dwie opcje
    1 odrywając oko od wizjera, wizjer się zaciemnia. Automatycznie przełącza się na LCD.
    2 odrywając oko od wizjera, wizjer się zaciemnia. LCD się nie włącza.

    Ktora myślisz opcja więcej baterii zjada ? Czy tak samo.


    Nie miałem czasu na instrukcje.
    Zgodnie z tym co napisałeś, druga opcja oszczędza accu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #1285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nie miałem czasu na instrukcje.
    No właśnie. Nie czytałeś. Ale już wszystko wiesz. Wiesz, że Z7 (którego w ręku nie miałeś) jest gorszy od D850, czy jednocyfrówek (miałeś kiedyś D4/D5?). Dotąd wiedziałeś z YT, że Z-ki są kiepskie i że to najwyżej poziom D600. Teraz już wiesz, że tak nie jest, że są dużo lepsze, a ci "eksperci" z YT działali tak jak ty teraz - po łebkach, bo czasu na czytane instrukcji nie ma, czasu na poznanie sprzętu też nie ma. Przeczytaj uważnie instrukcję. Pomyśl chwilę, to znajdziesz wiele funkcji, których w lustrach nie ma, bo być nie może. Znajdziesz też takie funkcje, o których nawet nie pomyślałeś, że mogą być. No, ale jak na razie masz kłopot z zauważeniem przycisku, czyli jesteś jeszcze na początku tej drogi.

    Jeśli chcesz porównywać Z-ki z D850, to zapomnij o Z6. Wypożycz Z7, zrób trochę zdjęć (także na papierze - w dużych formatach, na przykład 100x70) i wtedy porównuj to do D850, D4/D5. Do D750 nawet nie warto tego porównywać. Masz rację, że jednocyfrówki to zupełnie inne aparaty. Nie da się porównywać 16/20 Mpix i 45 Mpix. Tu jednocyfrówki nie mają żadnych szans już na starcie. O wbijaniu gwoździ nie mówimy, bo to dla mnie inna konkurencja.
    Jacek

  6. #1286

    Domyślnie

    Nie chce mi się drążyć tematu. Bo wiem że i tak będziesz chciał postawić na swoje. Instrukcja tu jakimś magicznym sposobem nie zamontuję przycisków których brakuje w Z, i które ułatwiają pracę na DSLR. Nie wiem co focisz, nie chce oceniać, nie wiedząc. Ale może D4 był na wyrost? Bo po co komuś D4, jak fotografował kaczki w jeziorze, czy jakieś rodzinne pamiątki (nie mówię o Tobie, nie znam Twojej fotografii) i oczywiście dla takich osób będzie lepsze Z. Ale przykładowo naszemu forumowemu koledze @Zelber który fotografuje sport lepiej będzie używać D4/D5. No ja sportu nie fotografuje, ale nie wyobrażam sobie żeby kolega @Zelber nagle zmienił swojego D4 na Z6 i chodził z nim focic piłkę. Więc tak jak pisałem, żaden z tych aparatów nie jest lepszy, bezsensu robić porównania lepszy/gorszy, jeśli każdy ma inne preferencje. To jest inny aparat. Fajny, ale jak pisałem, nie wszyscy mogą się pogodzić z pewnymi brakami Z. I z pewnością to nie jest PRO body, tym bardziej nie nazwę Z7 pro body, dlatego że ma więcej megpixelufff od Z6. Ja wolę wybrać Z6 z czulszym AFem, niż 7 z większą ilością MPX.

    Nie chce porównywać Z7 wiem jaka jest matryca 24mpx i wiem jaka jest 46MPX - wypożyczenie Z7 niczego więcej nie wniesie. Tak samo jak wkucie na blaszkę instrukcji obsługi.

  7. #1287

    Domyślnie

    No to po co wydajesz takie opinie? Rób zdjęcia Z6 i daj sobie spokój z ocenami tego, czego nie masz.
    Jacek

  8. #1288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...
    Nie chce porównywać Z7 wiem jaka jest matryca 24mpx i wiem jaka jest 46MPX - wypożyczenie Z7 niczego więcej nie wniesie. Tak samo jak wkucie na blaszkę instrukcji obsługi.
    Zmieni, jeżeli zechcesz wymienić D850 na Z7, a nie jedynie D750 na Z6.

    Co do instrukcji, to co by nie gadać, warto ją jednak przeczytać, jeszcze przed wypożyczeniem/zakupem, uwierz.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #1289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ....
    D850 u mnie zostaję, wystawiłem bo potrzebowałem zastrzyku gotówki, ale na szczęście nie muszę już sprzedawać. Gdybym miał kupić Z, a zaczynam się coraz mocniej zastanawiać, to z pewnością z obiektywami serii S. Dla mnie ten aparat dopiero "dostaje skrzydeł" jak podpinam 50S. Sigmy i Tamron, przez przejściówke trafiają w punkt, to trzeba przyznać, ale 50S to zupełnie inna kultura pracy szkła. I denerwuje mnie mocno przepinanie adaptera, pracując na zmianę różnymi szkłami F i jednym S. Generalnie z tym adapterem mało wygodnie jest. Aparat robi się ciężki, przez długie "wydłużone" szkło, i tragicznie się trzyma taka Ztke z Sigmą 35. Moim zdaniem bezsensowne jest kupowanie Z jak się chce używać samych szkieł F. Ale to moje odczucia, u każdego może być inaczej.
    ...
    Zgadzam się z Tobą z tym w 100%. Z-etki i szkiełka S to inna bajka. Po krótkiej pracy tym zestawem szkiełko przepięcie się na szkiełka F + FTZ + Z6 było dla mnie troszeczkę nie komfortowe.

  10. #1290
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jeszcze porownam sobie z d750. Ale dawno nie robiłem d750 jako 1- body więc ciężko mi teraz określić z pamięci.

    Pytanko, jak rozwiązać szybkie przestawienie trybów AF. To pod tymi przyciskami przy obiektywie dość mało wygodna sprawa. Baterię na razie wszystkie kaput, zjadł mi Z6. Więc nie mogę pogrzebać już. Myślałem o tym żeby czerwonego RECA zaprogramować do ustawienia AF,a. Jak filmu nie używam. Można tak ?
    Można . Menu Ustawień osobistych - f2 osobisty przydział sterowania, znajdujemy reca i dla niego wybieramy AF/{+}Tryb ustawiania ostrości.Pozdrawiam

Strona 129 z 391 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •