Close

Strona 197 z 391 PierwszyPierwszy ... 97147187195196197198199207247297 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 961 do 1 970 z 3909
  1. #1961
    J1
    Gość

    Domyślnie

    To zdjecie z rybiego oka.... zaje...ste

    Los nadal fajny. Ja w przyszlym roku las zmieniam... pojawi sie tez morze. Zobaczymy co za stwory tam beda. Najlepsze ze blisko (kilka kilometrow) domu bede mial Safari Park

    PS.
    Odnosnie Sony... to @Jacek_Z wspominal niedawno w watku o Sony ze bagnet jest nieprzyszlosciowy. Ja bym chetnie uslyszal rozwiniecie tych slow. Jednoczesnie juz kilka rozsadnych i wywazonych osob tutaj z forum wypowiadalo sie o oslawionej ergonomii Sony. Czy ktos moze cos powiedziec wiecej w tej sprawie. Jak wspomnialem musze sie powstrzymac przed kolejnymi zakupami testowymi... jednak ciekawosc mnie zjada

  2. #1962
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy tu ktoś o ergonomii akurat opowiadał bo aparaty podobne, macałem ale jeszcze pomacam więcej, Sony moim zdaniem ma lepsza guzikologie i tyle.
    Bagnet w Sony to chyba faktycznie był wypadek przy projektowaniu ale jak wcisnęli FF i zrobili tyle dobrych obiektywów to ta przyszłość w Sony chyba już jest.

  3. #1963
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie wiem czy tu ktoś o ergonomii akurat opowiadał bo aparaty podobne, macałem ale jeszcze pomacam więcej, Sony moim zdaniem ma lepsza guzikologie i tyle.
    Bagnet w Sony to chyba faktycznie był wypadek przy projektowaniu ale jak wcisnęli FF i zrobili tyle dobrych obiektywów to ta przyszłość w Sony chyba już jest.
    Moze o menu chodzilo... albo ergonomie.

  4. #1964
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Myslę, że aparaty z niższej półki, ze słabszymi parametrami itd będą zjadane przez smartfony. Czyli najlepiej przeżyją, najdłużej wytrzymają na rynku aparaty pro. FF a może nawet i MF. No i tu będzie miało znaczenie gdzie te bezkompromisową jakość da się osiagnąć. Facet od Sigmy poszedł w ty kierunku. Bagnety o największych średnicach i najkrótszych rejestrach pozwolą na stworzenie lepszej optyki. Stąd Sony jest w gorszej sytuacji, jeśli popatrzymy parę lat do przodu.
    Nie wykluczam, że Sony kiedyś wypuści MF (co oznacza nową optykę). Oni są zdolni do takich ruchów. Canon i Nikon w to nie pójdą. Choć Nikon ma tradycje robienia optyki do średniego (Zenza Bronica) i wielkiego formatu.

  5. #1965

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sony moim zdaniem ma lepsza guzikologie i tyle.
    A moim zdaniem to jest mega słaba, pomijam już płytki chwyt i plastik zamiast pełnoprawnych gum jak w nikonie.
    Ale za kółko kompensancji ekspozycji przy kółku zmiany szybkości migawki to powinni projektanta powiesić,
    ja ciągle o nie zaczepiam. Menu to zaprojektował informatyk bo mega nie intuicyjne.

    Informacje w wizjerze poszarpane krawędzie mają z ogromnym antyaliasingiem, nie ma tego czystego i schludnego looku, jak w zetach, jest topór jak w sklepie wiejskim
    Zwyczajnie są nieprzyjemne te body, a9, a7IIIR, bo nimi fociłem, tandetą zalatują.

    Dlatego ilekroć wspominam to mnie mierzi. Ale co zrobisz. Podobnie jak "grip" w zetach.

  6. #1966
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat gumy u nikona to raczej tandeta zawsze była i dotrzymali tradycji w zetkach jeśli wierzyć temu co tu na forum opisywano
    Nie mam porównania póki co odnośnie tego co opisałeś, jedynie macanie jak to się trzyma, przyzwyczajenia z lustrzanek nikona na nic, a te z sony już mam i może dlatego ergonomia/guziki w Z6 nie zachęcają ale pewnie tez kwestia przyzwyczajenia.

    Średnica bagnetu w Nikonie i odległość rejestrowa póki co powoduje że musza robić większe dupki niż konkurencja i przykładowo takich maleństw jak samyang zrobił do sony w zetkach nie będzie, co do innych konstrukcji to zobaczymy.

  7. #1967

    Domyślnie

    Chwilunia.
    Gumy w Nikonach sa eleganckie. Miekkie, oferuja dobra przyczepnosc i chwyt...niezaleznie czy sa na aparacie czy juz odeszly.


    A powazniej. To gumy sa ok, tylko ich mocowanie do body jest tandetne. Klej jakis kiepski i tyle.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 23-10-2019 o 01:28
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #1968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A powazniej. To gumy sa ok, tylko ich mocowanie do body jest tandetne. Klej jakis kiepski i tyle.
    Na gumy w Nikonie nie ma reguły... Miałem F90x, który się łuszczył, F80, który przyklejał się do rąk (dosłownie), miałem dwa F100 - z jednego spuchnięte gumy odpadły, drugiego trzymały się idealnie cały czas. Na D200, D300s, D700 gumy puchły i się odklejały, z D90, D5000, D7100, D500 nie odeszło nic, pomimo dość intensywnego używania. Nie ma reguły

  9. #1969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    wspominal niedawno w watku o Sony ze bagnet jest nieprzyszlosciowy. Ja bym chetnie uslyszal rozwiniecie tych slow.

    Bagnet Sony został zaprojektowany pod format APS-C. Jak w końcu się zdecydowali na pełną klatkę, to go zostawili i efektem tego rogi matrycy nie są widoczne. Rodzi to największe problemy przy teleobiektywach. Używając tradycyjnych, gdzie ostatnia soczewka jest głęboko schowana, występuje mocne winietowanie.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #1970
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    A moim zdaniem to jest mega słaba, pomijam już płytki chwyt i plastik zamiast pełnoprawnych gum jak w nikonie.
    Ale za kółko kompensancji ekspozycji przy kółku zmiany szybkości migawki to powinni projektanta powiesić,
    ja ciągle o nie zaczepiam. Menu to zaprojektował informatyk bo mega nie intuicyjne.

    Informacje w wizjerze poszarpane krawędzie mają z ogromnym antyaliasingiem, nie ma tego czystego i schludnego looku, jak w zetach, jest topór jak w sklepie wiejskim
    Zwyczajnie są nieprzyjemne te body, a9, a7IIIR, bo nimi fociłem, tandetą zalatują.

    Dlatego ilekroć wspominam to mnie mierzi. Ale co zrobisz. Podobnie jak "grip" w zetach.
    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Bagnet Sony został zaprojektowany pod format APS-C. Jak w końcu się zdecydowali na pełną klatkę, to go zostawili i efektem tego rogi matrycy nie są widoczne. Rodzi to największe problemy przy teleobiektywach. Używając tradycyjnych, gdzie ostatnia soczewka jest głęboko schowana, występuje mocne winietowanie.
    Dziekuje za wypowiedzi. To teraz mam troche szerszy obraz tego co u konkurencji.

    Dziwna sprawa z tym malym bagnetem Sony i duza matryca. Juz o tym wspominalem w kontekscie Fuji. Kiedys Fuji mowilo ze nie bedzie stabilizacji matrycy bo bagnet maja zbyt maly i podczas przesuwania pojawialoby sie spore winietowanie. Mowili ze dla nich jakosc obrazu najwazniejsza. Pozniej po czasie kiedy rynek niejako wymusil stabilizacje matrycy... problem zniknal i to co bylo kiedys niemozliwe stalo sie mozliwe. Jak zgaduje kompensuja winietowanie programowo. Przez analogie zakladam ze Sony mialo ten sam problem albo jeszcze wiekszy. Jednak w II generacji A7 dali stabilizacje.

    Patrzac na to od tej strony to widze system Sony bardziej jako produky marketingowca niz inzyniera. Albo inzyniera ktory klepnal to na kolanie mowiac... jakos to bedzie

    W Nikonie... inzynier zaprojektowal system Z natomiast marketingowiec zabral to i owo aby nie kanibalizowac pozostalych linii produktowych. Wiec chyba z dwojga zlego Nikon Z ma wieksze szanse na przyszlosc. Bo samo glowne zalozenie systemu jest OK a rynek wymusi aby kolejne generacje aparatow mialy to czego nie ma generacja pierwsza.

Strona 197 z 391 PierwszyPierwszy ... 97147187195196197198199207247297 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •