Close

Strona 283 z 391 PierwszyPierwszy ... 183233273281282283284285293333383 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 821 do 2 830 z 3909
  1. #2821

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    i ... już się gotuje
    Mylisz się Dla mnie te dyskusje to raczej zabawa. Szczególnie gdy z tak wielką pewnością wypowiadacie się o systemie, który naprawdę mało znacie. I nie twierdzę, że przelotka ftz nie jest lepsza od LA-EA3. Nie używałem to nie wiem. Ale wiem, że Wy też nie używaliście Co najwyżej oglądaliście jakieś klipy sprzed kilku lat na A7II

    PS @maxwawa zaraz będzie węszył w necie

  2. #2822

    Domyślnie

    Mam min. Z6, FTZ itd. ale nie używam bo wstawiłem na regał razem z kryształami
    A w necie wywęszyłem że jak zwykle Xiaomi lepsze ... tzn. Sony. )

  3. #2823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Mam min. Z6, FTZ itd. ale nie używam bo wstawiłem na regał razem z kryształami ...
    Chodziło mi raczej o używanie Sony i szkieł na których temat masz jak zwykle tak wiele do powiedzenia Przecież lubujesz się w wyszukiwaniu tych wszystkich smaczków datowanych z 5 lat do tyłu Nie tylko ja czuwam A to, że masz Nikona to wiem. Widziałem nawet jakieś zdjęcia, które wrzuciłeś więc zakładam, że używasz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...A w necie wywęszyłem że jak zwykle Xiaomi lepsze ... tzn. Sony. )
    Nie w tym necie w którym Ty masz coś do napisania

  4. #2824

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ....Przecież lubujesz się w wyszukiwaniu tych wszystkich smaczków datowanych z 5 lat do tyłu ...
    wszyscy wiemy że Ty wiesz ... najlepiej
    a smaczek z dzisiaj może być ?

    przewaga w eye-af Sony już nie ma znaczenia.
    porównanie Canon vs Nikon vs Sony
    https://www.youtube.com/watch?v=ygGByXcsiTU
    Nikon ogólnie ... radził sobie lepiej, zadziwiająco dobrze Canon ale i tak wiadomo że ... Xiaomi lepsze
    ale można uznać z tego testu że wszystkie są na podobnym poziomie.
    Ciekawe jak zmienia się wydajność aparatów tylko po zaktualizowaniu firmware.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 28-01-2020 o 17:20

  5. #2825

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    a smaczek z dzisiaj może być ?

    przewaga w eye-af Sony już nie ma znaczenia.
    porównanie Canon vs Nikon vs Sony
    https://www.youtube.com/watch?v=ygGByXcsiTU
    Ciekawe jak zmienia się wydajność aparatów tylko po zaktualizowaniu firmware.
    No i który najlepszy z tego wychodzi?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #2826

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...
    Jakie to niby stałki w Nikonie F są drogie a jakie ich odpowiedniki w Sony są tanie?
    Ja nie twierdzę, że to tanie zabawki. Ale odwróćmy pytanie, jakie to stałki są tanie w Nikonie a drogie w Sony?

  7. #2827
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pomyślcie teraz jakby do Zetek nie było FTZ tylko jakieś adaptery chińskie.
    Nie wiem dlaczego neguje się użyteczność FTZ, sigma do swoich lustrzankowych obiektywów przyspawała adapter i społeczność Sony jest rozentuzjazmowana między narzekaniem na cenę i wielkość.

    Co mnie obchodzi że ktoś chce tylko natywne obiektywy, jest Sony i można to używać, jaki problem, Nikon Z to świeży system, jest na rynku ponad rok i każdy wiedział jakie znaczenie będzie miała w tym systemie przez dłuższy czas dostępność szklarni Nikon F.
    Za 4-5 lat będzie można porównywać co w systemie brakuje, a co jest itd.
    Sony wiele obiektywów będzie musiało odświeżać bo już w testach wytyka się że jakieś tam obiektywy na A7rIV są przeciętne mocno.

  8. #2828

    Domyślnie

    To nie ja stwierdziłem że stałki Sony są tańsze,
    sam napisałeś
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z jest lepiej? Oczywiście adapter FTZ, generalnie nie mam nic przeciwko, ale jednak to nie do końca miarodajne porównanie (jakieś tam adaptery z Sony działają). Ale czy dobre obiektywy F są takie tanie? Jeśli ograniczasz się do zoomów, to możesz mieć sporo racji. Jeśli weźmiesz pod uwagę stałki, to nie masz racji.
    Skoro stwierdziłeś ze ktoś nie ma racji to podaj kilka przykładów tych tańszych stałek w Sony bo takie twierdzenia są conajmniej bez sensu
    i nie odwracaj znów „pytania” bo trochę „nie na miejscu”

  9. #2829

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru bronić cen Sony ani jakiegokolwiek producenta. Nie mam aspiracji znać wszystkich cen na rynku. Po prostu równie nie na miejscu jest twierdzenie, ze Sony jest jakieś wybitnie drogie. Każdy system ma szkła, które odpowiadają ceną i jakością, a także takie, które nie odpowiadają. Ceny każdy może sobie porównać, google nie gryzą. Sony ma też, jak widzę, bardziej agresywną politykę cenową, obniżki są częste i spore.
    Ja się obracam generalnie wokół budżetowych i niedużych szkieł. Różnica między Nikonem a Sony jest taka, że z puszki Sony mam skorygowanego jpga ze szkłem innego producenta (np. z tanim Samyangiem), z puszką Nikona stres, czy nie wyłączyli w Sigmie af w kolejnej aktualizacji. Albo czy i kiedy zadziała af w Tamronie podpiętym do Z.
    Konkretne obiektywy trudno do końca porównać, np. mam Sony 28/2, które nie bardzo ma odpowiednika w Nikonie. Z jednej strony f2.0 to nie f1.8 w N28/1.8, z drugiej strony Sony jest znacznie mniejszy, ma 9-cio listkową przysłonę i generalnie jest bardzo dobry jak dla mnie a cena to 1500 zł. A, zaraz, zaraz, N28/1.8 to przecież bagnet F i dochodzi FTZ, to jak to porównać? Dołączyć do rozważań bagnet Sony A? Czy porównywać 24/1.8S?

  10. #2830
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Samyanga też trzeba było aktualizować bo na trójkach nie działały sztuki z pierwszym firmware, jak używasz starego sprzętu to nie ma aktualizacji, sony też oleje trójki bo czwórki będą, Zetki nie wiem czy jeszcze coś istotnego dodadzą, a zresztą usb do samyanga/tamrona/sigmy jest i można aktualizować bez stresu.

Strona 283 z 391 PierwszyPierwszy ... 183233273281282283284285293333383 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •