Close

Strona 181 z 391 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183191231281 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 801 do 1 810 z 3909
  1. #1801
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przy wifi 5GHz transmisja jest bardzo szybka i było to tworzone też po to żeby wymagało mniej od zasilania, podobnie działa najnowsze BT ale trzeba to zrobić wszystko dobrze, a nie byle było.

    Co do przewagi XQD to już ostatnio pisałem że mój entuzjazm znikł jak po roku czasu Nikon olał temat inwestowania w ten nośnik i ceny sa zamrożone mimo że same kostki pamięci teraz kosztują 20-25% tego co rok temu.

  2. #1802

    Domyślnie

    @koesh ja sie ciebie nie czepiam to byl zart.
    Z drugiej strony tyle razy czytalem roznych ludzi, ze to przyszlosc, ze backup na fona/ laptopa po wifi to norma, ze bylem przekonany, ze to bede mial.

  3. #1803

    Domyślnie

    Backup to najprościej i w sumie najszybciej zrobisz podpinając czytnik z XQD do fona.

    Co do przewagi XQD to już ostatnio pisałem że mój entuzjazm znikł jak po roku czasu Nikon olał temat inwestowania w ten nośnik i ceny sa zamrożone mimo że same kostki pamięci teraz kosztują 20-25% tego co rok temu.
    To chyba jako jeden z nielicznych na forum na to liczyłeś, swoje oczekiwania traktowałeś jak fakty . Oczywiste jest, że XQD (CFExp. póki co też) to nisza. Mały popyt*, mała podaż, brak konkurencji, to niby dlaczego miałyby być tanie? To przeczyłoby podstawowym prawom ekonomii. Po to tworzy się nisze, żeby na nich zarabiać, nie uszczęśliwiać klientów. Będzie tanio jak Chińczycy zrobią adapter na microSD , ale czy takie rozwiązanie będzie w ogóle poważne?

    * porównując do SD

  4. #1804
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wystarczyłoby żeby Nikon podszedł do tematu poważnie i zainwestował w ten nośnik, całe szczęście że CFE jest zgodne wstecznie z XQD bo by ludzie zostali na lodzie.

  5. #1805
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wystarczyłoby żeby Nikon podszedł do tematu poważnie i zainwestował w ten nośnik,.
    Co przez to rozumiesz? ma go produkowac i sprzedawac tanio, dotując?
    Tanio będzie, jak będzie masowo używany. Jak będzie stosowany w wielu produktach. Sony wpusciło Nikona na minę. Sami go prawie nigdzie nie stosują.

  6. #1806

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Backup to najprościej i w sumie najszybciej zrobisz podpinając czytnik z XQD do fona.



    To chyba jako jeden z nielicznych na forum na to liczyłeś, swoje oczekiwania traktowałeś jak fakty . Oczywiste jest, że XQD (CFExp. póki co też) to nisza. Mały popyt*, mała podaż, brak konkurencji, to niby dlaczego miałyby być tanie? To przeczyłoby podstawowym prawom ekonomii. Po to tworzy się nisze, żeby na nich zarabiać, nie uszczęśliwiać klientów. Będzie tanio jak Chińczycy zrobią adapter na microSD , ale czy takie rozwiązanie będzie w ogóle poważne?

    * porównując do SD

    Szybka karta SD, która nota bene i tak jest wolniejsza od szybkiej XQD kosztuje niemal tyle samo co ta druga. SD są ZAWODNE. O XQD póki co złego słowa nie powiem.

    Jedyna "przewaga" SD to możliwość kupna taniej karty tego typu co oczywiście niesie za sobą wolną prędkość zapisu. Mam w D850 Sony 120GB 400MB/s i jako back up Sandisk SD 128GB 90MB/s.

  7. #1807
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co przez to rozumiesz? ma go produkowac i sprzedawac tanio, dotując?
    Tanio będzie, jak będzie masowo używany. Jak będzie stosowany w wielu produktach. Sony wpusciło Nikona na minę. Sami go prawie nigdzie nie stosują.
    Np naklejać na pamięci swoje naklejki i dokładać do zestawu, koszty przypuszczam były by na poziomie max 30% ceny sklepowej.

  8. #1808

  9. #1809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Szybka karta SD, która nota bene i tak jest wolniejsza od szybkiej XQD kosztuje niemal tyle samo co ta druga. SD są ZAWODNE. O XQD póki co złego słowa nie powiem.

    Jedyna "przewaga" SD to możliwość kupna taniej karty tego typu co oczywiście niesie za sobą wolną prędkość zapisu. Mam w D850 Sony 120GB 400MB/s i jako back up Sandisk SD 128GB 90MB/s.
    Nikt chyba nie powie złego słowa o XQD pod względem technicznym. Chodzi o cenę. Przecież kartę SD UDS-I, która jest zupełnie wystarczająca do większości zastosowań, kupisz za ułamek tego, co kosztuje XQD. Wyobraź sobie, że potrzebujesz pojemnych kart, tak 3-4 x 128 GB. O to chodzi, że do Z-tki nie wepniesz taniej karty SD. Jeśli nie potrzebujesz takich pojemności (z różnych względów) to XQD mają same zalety, faktycznie na jedną można się szarpnąć.

    PS. SD UHS-II to gadżet, zwłaszcza jako druga, szkoda się rozpisywać, bo maniaka i tak się nie przekona, że jej nie potrzebuje. Argument, że kosztuje tyle co XQD jest nietrafny, bo UHS-I jest dobrą alternatywą.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Np naklejać na pamięci swoje naklejki i dokładać do zestawu, koszty przypuszczam były by na poziomie max 30% ceny sklepowej.
    Praktyka pokazuje, ze po naklejeniu logo Nikona stara cena to 30% nowej, nie odwrotnie

    Pps. Dużo osób ma oczekiwania co do CFExpress, ale dla mnie wcale nie jest oczywiste, czy te karty znajdą w przyszłości szersze zastosowanie a tym samym stanieją.

  10. #1810

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Pps. Dużo osób ma oczekiwania co do CFExpress, ale dla mnie wcale nie jest oczywiste, czy te karty znajdą w przyszłości szersze zastosowanie a tym samym stanieją.
    XQD robi tylko Sony, używa tylko Nikon.
    CFE robi wielu producentów, no i wg plotek nowy C 1D ma mieć podwójny slot CFE.
    Więc pewnie z czasem ceny CFE spadną.

    PS. Karty CFE są ze slotem XQD po aktualizacji softu tego drugiego kompatybilne. A w drugą stronę? Orientuje się ktoś? Na logikę powinny być. Ale logika a rzeczywistość nie zawsze idą w parze.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 181 z 391 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183191231281 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •