Close

Strona 327 z 391 PierwszyPierwszy ... 227277317325326327328329337377 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 261 do 3 270 z 3909
  1. #3261
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można też używać śledzenie w AF-S... tak tylko dla przypomnienia, nie żeby to było lekarstwo na brak wihajstra

  2. #3262
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Sam chciałbym się dowiedzieć... Ale jakoś tak za łatwo nie idzie go przestawić przez przypadek. Natomiast i tak w większości będziesz używał trybu AF-C z wykrywaniem twarzy i oka lub trackingiem, a to raczej nie zmusza do używania blokady wybieraka.
    A mogę od razu popytać, jak Z6 radzi sobie w automacie? Takie sytuacje fotograficzne na sesji (głównie dziecięce, ale nie powinno to mieć znaczenia):
    - model patrzy w bok
    - model ma na głowie kapelusz, wianek
    - model trzyma przed sobą coś w rękach (siedzące dziecko z samochodzikiem - tutaj Sony A7II się gubił)
    - dziecko macha rączkami (np. lata sobie samolotem)
    Czasami próbowałem używać auto w D750, ale łapie zbyt często źle - ucho, ramię.

  3. #3263

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    A mogę od razu popytać, jak Z6 radzi sobie w automacie? Takie sytuacje fotograficzne na sesji (głównie dziecięce, ale nie powinno to mieć znaczenia):
    - model patrzy w bok
    - model ma na głowie kapelusz, wianek
    - model trzyma przed sobą coś w rękach (siedzące dziecko z samochodzikiem - tutaj Sony A7II się gubił)
    - dziecko macha rączkami (np. lata sobie samolotem)
    Czasami próbowałem używać auto w D750, ale łapie zbyt często źle - ucho, ramię.
    Generalnie automaty lepiej sobie radzą z dorosłymi, najlepiej jak nic nie ma na głowie, włosy nie zasłaniają oczu, a twarz nie jest bardzo daleko. Ale biegnące dziecko potrafi być złapane i AF trzyma się twarzy, a bliżej oka dość stabilnie. Jak głowa się odwróci, to kwadrat raczej czeka tam, gdzie była twarz. Gorzej z przeszkodami, bo jak się AF zgubi, to dość trudno go zmusić do powrotu na właściwe tory Mam może mało rzeczowe, bo dość krótkie, porównywalnie do A7III i tam w sytuacjach nieprzewidywalnych jest pewniej, ale w normalnych warunkach i zwykłej sesji tak samo. Ostatecznie zawsze zostaje tracking, który ma jedną wadę - za duży kwadrat do śledzenia. Ale jak złapie obiekt, to go trzyma cały czas.
    Ps. Nie wiem jak D750, ale D850 w 3D z wykrywaniem twarzy działa tak samo dobrze jak wykrywanie twarzy i oka w Z6.

  4. #3264
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpujące podsumowanie. Nie wiedziałem, że D850 ma takie skuteczne wykrywanie. Poczytam jeszcze o tym. Szkoda, że nie ma stabilizacji matrycy.

  5. #3265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Dzięki za wyczerpujące podsumowanie. Nie wiedziałem, że D850 ma takie skuteczne wykrywanie. Poczytam jeszcze o tym. Szkoda, że nie ma stabilizacji matrycy.
    No fakt, przydałoby się czasem Jest to zdecydowanie jedno z lepszych luster jakie miałem w ręce. Jest to też aparat, którego za żadne skarby nie chcę się pozbywać. Ale Zetkę też lubię, przy czym cały czas twierdzę, że każdy z nich na swoje przeznaczenie, a najlepiej mieć oba

  6. #3266

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Sam chciałbym się dowiedzieć... Ale jakoś tak za łatwo nie idzie go przestawić przez przypadek. Natomiast i tak w większości będziesz używał trybu AF-C z wykrywaniem twarzy i oka lub trackingiem, a to raczej nie zmusza do używania blokady wybieraka.
    dzięki, ale automat mi jakoś nie pasuje, przynajmniej na razie, zobaczymy podczas dalszych testów, bo w niedzielę pstrykałem i zamiast wykrywać twarz to gdzieś na bok uciekało (pies, gołębie, itp) i miałem problem, żeby ustawić z powrotem na twarz
    ale i tak bym wolał mieć blokadę, szczególnie, że jednak przestawić pole AF jest moim zdaniem łatwo, szczególnie tym pomocniczym (górnym) wybierakiem
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #3267

    Domyślnie

    @notdot sprawdź sobie działanie trackingu, aktywujesz przyciskiem ok. Jest pewnie, szybko, łatwo go zresetować jak się pogubi i nie trzeba przestawiać punktów Polub się z automatami, na prawdę potrafią załatwić kawał dobrej roboty.
    Mi się nie udało przypadkowo przestawić punktu, choć oczywiście wolałbym mieć blokadę. Do dodatkowego wybieraka przyzwyczaiłem się w D4, D500, D850, może dlatego nie widzę takiego problemu. Generalnie w lustrach też prawie nie używam tego blokowania.

  8. #3268

    Domyślnie

    Brałem teraz Z6 na wypad w Bieszczady. Świetny sprzęt, coraz bardziej mi się podoba.
    Zauważyłem, że zdecydowanie najlepszym sposobem na zdjęcia krajobrazów podczas zwykłego spaceru jest ustawienie na najmniejszy punkt AF (pin). Dużo zdjęć na wiekszym punkcie wychodziło nieostrych. Znaczy miałem ostry pierwszy plan mimo potwierdzenia ostrości (zielony kwadracik).
    Za to pin do takich zdjęć spisywał się idealnie.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Z6I/II/28/50/85
    www

  9. #3269

    Domyślnie

    No ale ten pin jest tylko w AF-S, którego ja na przykład prawie nie używam
    Nie ma żadnych problemów z celnością AFu. Jedynie kwadrat od trackingu powinien być sporo mniejszy.

  10. #3270
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madnessmilo Zobacz posta
    Brałem teraz Z6 na wypad w Bieszczady. Świetny sprzęt, coraz bardziej mi się podoba.
    Zauważyłem, że zdecydowanie najlepszym sposobem na zdjęcia krajobrazów podczas zwykłego spaceru jest ustawienie na najmniejszy punkt AF (pin). Dużo zdjęć na wiekszym punkcie wychodziło nieostrych. Znaczy miałem ostry pierwszy plan mimo potwierdzenia ostrości (zielony kwadracik).
    Za to pin do takich zdjęć spisywał się idealnie.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Ja do spacerowych używam AF-S i śledzenie punktu, ustawiam punkt gdzie chcę przesuwam aparat, kadruje sobie jak chę, szybko i wygodnie bez machania wybierakami punktu, na ~3000 zdjęć nie miałem ani jednego pudła z winy aparatu, a co ciekawe to nawet lepiej się sprawdza w złych warunkach oświetleniowych, punkt jest tak dobrze przyklejony że jest większa pewność że nie będzie przypadkowego pudła bo af poleciał gdzieś w inne miejsce ( tak bywało dośc często w sony A7II ).

Strona 327 z 391 PierwszyPierwszy ... 227277317325326327328329337377 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •