Close

Strona 374 z 391 PierwszyPierwszy ... 274324364372373374375376384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 731 do 3 740 z 3909
  1. #3731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Ogólnie brak wyczucia ironii może utrudniać odbiór subiektywizm jest dokładnie taki sam, jak ten, że "dobrze, że nie zrobili FTZ z korbą, bo ludzie by psy wieszali jak to działa". 2 miliony jest tu raczej parafrazą dużej ilości "planowanych", czy raczej "zgłaszanych w urzędach patentowych" obiektywów, nie znam i nieszczególnie mnie interesuje rzeczywista ilość tych obiektywów.

    Każdy, kto chciałby kupić FTZ z napędem raczej by się liczył z jego ograniczeniami, raczej byłby to sprzęt dla ludzi, którzy wiedzą co kupują, ale:
    - dokładność: w najgorszym wypadku by przecież była taka sama jak w DSLR, jak dla mnie tu jest spoko, a na ML pewnie by odpadło śmiganie w jedną i drugą po całym zakresie ustawień ostrości,
    - głośność... może nieco głośniej (body nie tłumi pracy). Ale co z tego? Przecież wiemy, że to nie jest HSM
    - waga: wiadomo, tak samo jak w DSLR.
    - cena, niestety, świat gadżetów rządzi się cenami ustalaniami przez bęben maszyny losującej (z odpowiednim mnożnikiem oczywiście), ale jak widać ludzie to kupują. Popatrzmy na sam FTZ, czy markowe gripy.
    - niech sobie i ten adapter będzie większy, jakby wystawał bardziej w dól to bym nie narzekał ale żyjemy w epoce miniaturyzacji w końcu, raczej by się sensownie opchnął (może i z własnym zasilaniem?),
    - prądożerność: w D700 obiektywów na śrubokręt używałem głownie na wyjazdach (krajobrazy), na co dzień AF-S. I... szczerze mówiąć, biorąc pod uwagę, że na wycieczkach korzysta się z aparatu znacznie intesywniej nie zauważyłem nigdy niespodziewanego wzrostu zapotrzebowania na prąd systemu AF. AF-S też nie jest napędzany dobrymi chęciami producenta

    Spóźnienie może być śmieszne wiadomo, czytałem kiedyś książkę o fotografii, gdzie autor wprost śmiał się z tego opisywanego wielkimi słowami autofokusa, który oducza fotografa myślenia. Każdy się śmieje z czego chce, ale spóźnienie jest wg mnie (jak i części użytkowników forum, czy autorów tekstów na portalach branżowych) raczej trudnym do podważenia faktem. W mojej subiektywnej opinii dorzuciłbym jeszcze pracę w pośpiechu zrobioną na kolanie ale znowu zaśmiecę tym wątek :P
    Ja nigdzie nie napisałem "dobrze, że nie zrobili FTZ z korbą", wręcz przeciwnie - uważam, że powinien on powstać prędzej czy później. W mojej opinii dobrze, że pierw powstał adapter mniejszy, lżejszy, tańszy do obiektywów z własnym silnikiem.

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Nie wiem kto jest "kolegą" z pytania.
    Ten kolega, no chyba że go jednak nie ma

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Zacytuję kolegę: "fajny ten Z7 ale nie wyobrażam sobie wymiany 7 obiektywów AF na AF-S, albo Z".
    Widzisz, on podszedł do tego zdroworozsądkowo. Nie wyobraża sobie wymiany, więc nie wymienia. Przecież na rynku są naprawdę dwa bardzo dobre modele (D780 i D850), które będą jeszcze wiele lat robiły takie same zdjęcia jak Z6 i Z7.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #3732
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakbym miał spora szklarnię na śrubokręt to faktycznie byłbym wkurzony że chcę kupić bezlustro, a nie ma adaptera do posiadanych obiektywów, to zmienia mocno podejście do kwestii braku takiego adaptera.
    Tylko jeśli podchodzimy zdroworozsądkowo to zadajmy sobie pytanie dlaczego Nikon ma ponosić dalej straty ( albo nie zyskać ) na tym że wprowadza nowy system, jakoś Canonowi nie wytyka się że zmieniali bagnety w lustrzankach i odcinali ludziom szklarnie od nowych puszek.
    FTZ to świetna sprawa na okres przejściowy, który moim zdaniem już powoli się kończy.

  3. #3733

    Domyślnie

    To ja już jako bardziej praktyk niż teoretyk wtrącę dwa grosze, będąc na początku przygody z systemem Z. FTZ jeszcze pożyje, a zadecydują o długości tego żywota Sigma i Tamron.
    FTZ na dłuższą metę nie ma sensu do optyki podstawowej: 14-24(30), 24-70, 70-200, 35mm czy typu turystycznego 24-200. Ale będę trzymać FTZ do Sigmy 135mm, Tamrona 100-400 czy Nikkora 105/2,5 Ai. W portrecie FTZ przy Sigmie 135 mi nie przeszkadza, a odpowiednika nie ma nawet na horyzoncie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #3734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja nigdzie nie napisałem "dobrze, że nie zrobili FTZ z korbą", wręcz przeciwnie - uważam, że powinien on powstać prędzej czy później. W mojej opinii dobrze, że pierw powstał adapter mniejszy, lżejszy, tańszy do obiektywów z własnym silnikiem.
    Ja też nie piszę, o tym, że to Twoje słowa, to był ukłon w stronę głosów na forum, chodzi mi o to, że tu są wyłącznie subiektywne wypowiedzi. Nikt z nas nie podejmuje decyzji w Nikonie Aczkolwiek pewnie też zastosowałem nietrafioną narrację z przyzwyczajenia do odbijania kontrargumentów, bo akurat z tym się w pełni zgadzam.
    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Widzisz, on podszedł do tego zdroworozsądkowo. Nie wyobraża sobie wymiany, więc nie wymienia. Przecież na rynku są naprawdę dwa bardzo dobre modele (D780 i D850), które będą jeszcze wiele lat robiły takie same zdjęcia jak Z6 i Z7.
    Co do kolegi nie odważyłem się założyć, że ktoś tu jeszcze pamięta dyskusję sprzed kilku stron wątku. Ale i tu się zgadzam, temat ten przytoczyłem w kontekście tego, jak "Nikon traci" na wspieraniu starych słoików. I powtórzę, nie znam nikogo, kto by porzucił lustrzanki na rzecz ML (czyli jednak kupił nowy sprzęt i dał firmie pieniądze) dla tego, żeby się pozbyć tych nieszczęsnych śrubokrętów, a znam kogoś, kto by to (z dużym prawdopodobieństwem) zrobił, gdyby mógł śrubokręty zabrać ze sobą.

    To raczej naiwne zakładać, że jeśli komuś odbierzemy dostęp do starej optyki to zaraz zacznie kupować nową. Ja mam od dłuższego czasu ochotę na 105/2.8. Czy to znaczy, że przez brak śrubokręta kupię wersję Z? Albo sklepowego AF-S? Chciałbym, ale tego nie zrobię ze względów finansowych. Prędzej zarobiłaby Sigma albo Tamron jakbym miał parcie na nówki. Ale nie mam więc pewnie kiedyś kupię używanego AF-S, choć wiem (dzięki rzeczonemu właśnie koledze), że AF jest świetny a ceną mu bliżej do MF, niż AF-S (~1100zł vs 2000zł) i to by był dla mnie optymalny wybór.

  5. #3735

    Domyślnie

    @odzio Kibicuję Ci w walce z polityką Nikona, natomiast akurat co do adaptera z wiertarką to mam sceptyczne podejście, gdyż ponieważ

    - przede wszystkim wcale nie ma dużo szkieł F z wiertarką, które wytrzymają próbę na nowych matrycach, szczególnie Z7 (pewnie z 1/3 nabywców)- to co było świetne z d700 traci szybko urok na gęstej matrycy;
    - zdecydowana większość użytkowników po początkowych zachwytach szuka jednak szkieł systemowych, bez adaptera, po prostu taki jest fakt bez zagłębiania się w powody;
    - znalazłbym jeszcze kilka argumentów za małą opłacalnością takiego adaptera, ale jednak głównym jest odstawanie starszej optyki od współczesnej, także jeśli chodzi o szybkość af.

    Oczywiście nie wykluczam, że Nikon zrobi taki adapter, sukcesu rynkowego jednak nie wróżę. Paru hobbystów by się ucieszyło i tyle.

    Dodam tylko, że nie mam za wiele szkieł z wiertarką, moja opinia nie wynika z testów technicznych. Natomiast podpinałem sporo różnych obiektywów do Sony z 42 Mpix, wniosek mam taki, że tani zoom (albo jakaś stałka Samyang czy Tamron) da zdecydowanie więcej niż drogi adapter i stara optyka.

    Ps. Jeśli nie mam racji co do opinii o Nikkorach AF, napisz co chciałbyś podpinać.

  6. #3736

    Domyślnie

    A wiertarka to szukanie problemu na siłę, nowe szkła są o klasę lepsze i poręczniejsze.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  7. #3737

    Domyślnie

    Sądzę, że jest to różnica więcej niż jednej klasy O ergonomii nawet nie wspomniałem, bo to jest oczywiste. Są rzecz jasna obiektywy z wiertarką b.ciekawe i wciąż dobre, ale to jest margines i nisza.

  8. #3738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    ...W mojej opinii sprawa FTZ ze śrubokrętem wcale nie jest taka prosta jak to się wydaje. Dokładność AF, prądożerność, głośność, wielkość i waga, droższy sam adapter. To są główne i duże minusy. Taki FTZ by musiał mieć wbudowany swój silniczek, bo tego w body przecież nie ma. Może kiedyś taki zrobią, może nie. Dla mnie jest dobrze jak jest, ostatni obiektyw tego typu w mojej stajni to był 135mm DC...
    Od samej strony praktycznej. Ci, którzy zdecydowaliby się zestawić szkła ze śrubokrętem z takim hipotetycznym ftz raczej zdawaliby sobie sprawę z tego, że AF byłby gorszy. Chodzi o samą możliwość podpięcia. Wielkość i waga także niekoniecznie muszą być na minus. Przelotka sony ze śrubokrętem jest nawet mniejsza niż wcześniejsze, którego go nie miały. A kosztuje tyle samo co te wcześniejsze, które nadal są na rynku. Tylko trzeba spojrzeć kiedy się pojawiła i myślę, że wszystko będzie jasne. Nie wtedy gdy szkieł do Sony było tyle co kot napłakał i była najbardziej potrzebna, ale teraz gdy jest ich już zatrzęsienie. Myślę, że Nikon zrobi podobnie i taki adapter się pojawi. Wtedy gdy już ludzie nakupią szkieł z mocowaniem Z. I wtedy będzie można napisać, że system z nowym ftz wspiera nawet szkła z epoki brązu

  9. #3739

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Ja też nie piszę, o tym, że to Twoje słowa, to był ukłon w stronę głosów na forum, chodzi mi o to, że tu są wyłącznie subiektywne wypowiedzi. Nikt z nas nie podejmuje decyzji w Nikonie Aczkolwiek pewnie też zastosowałem nietrafioną narrację z przyzwyczajenia do odbijania kontrargumentów, bo akurat z tym się w pełni zgadzam.

    Co do kolegi nie odważyłem się założyć, że ktoś tu jeszcze pamięta dyskusję sprzed kilku stron wątku. Ale i tu się zgadzam, temat ten przytoczyłem w kontekście tego, jak "Nikon traci" na wspieraniu starych słoików. I powtórzę, nie znam nikogo, kto by porzucił lustrzanki na rzecz ML (czyli jednak kupił nowy sprzęt i dał firmie pieniądze) dla tego, żeby się pozbyć tych nieszczęsnych śrubokrętów, a znam kogoś, kto by to (z dużym prawdopodobieństwem) zrobił, gdyby mógł śrubokręty zabrać ze sobą.
    Rozczaruję Cie: wiele osób to zrobiło, na początku były oczywiście plany pt. System F i system Z z obiektywami F przez FTZ, a kończyło się sprzedawaniem wszystkiego z F. Reasumując, albo zostajemy w lustrzankach, gdzie mamy w zasadzie wszystko za dość rozsądne pieniądze, albo idziemy w Z i w dość krótkim czasie (klika miesięcy) mamy tylko obiektywy Z.
    Ja zostałem w lustrzankach: mam w zasadzie wszystko, czego potrzebuję. Mnie potencjalnie interesują dwa obiektywy na śrubokręt: 180/2.8 ze względu na jego malarskość, i 200/4 Micro. Na razie u mnie zamiennikiem pierwszego jest Tamron 70-200/2.8 G2, który daje trochę podobne rozmycie tła na 200 mm, a zamiast drugiego mam Sigmę 150/2.8 OS i czasem stosuję do niej TC 1.4. Dlatego napisałem "potencjalnie".

  10. #3740

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @odzio Kibicuję Ci w walce z polityką Nikona, natomiast akurat co do adaptera z wiertarką to mam sceptyczne podejście, gdyż ponieważ

    - przede wszystkim wcale nie ma dużo szkieł F z wiertarką, które wytrzymają próbę na nowych matrycach, szczególnie Z7 (pewnie z 1/3 nabywców)- to co było świetne z d700 traci szybko urok na gęstej matrycy;
    - zdecydowana większość użytkowników po początkowych zachwytach szuka jednak szkieł systemowych, bez adaptera, po prostu taki jest fakt bez zagłębiania się w powody;
    - znalazłbym jeszcze kilka argumentów za małą opłacalnością takiego adaptera, ale jednak głównym jest odstawanie starszej optyki od współczesnej, także jeśli chodzi o szybkość af.

    Oczywiście nie wykluczam, że Nikon zrobi taki adapter, sukcesu rynkowego jednak nie wróżę. Paru hobbystów by się ucieszyło i tyle.

    Dodam tylko, że nie mam za wiele szkieł z wiertarką, moja opinia nie wynika z testów technicznych. Natomiast podpinałem sporo różnych obiektywów do Sony z 42 Mpix, wniosek mam taki, że tani zoom (albo jakaś stałka Samyang czy Tamron) da zdecydowanie więcej niż drogi adapter i stara optyka.

    Ps. Jeśli nie mam racji co do opinii o Nikkorach AF, napisz co chciałbyś podpinać.
    nigdy nie miałem tak wielkiej matrycy, więc nieco trudno mi się ustosunkować. Ale mamy na forum wrzutki ze 180/2.8 + Z7 - jak dla mnie ciągle wyglądają świetnie. Patrzyłem z ciekawości na 300/2.8 w internetach - rewelacja. Zakładam, że obiektywy makro (a na pewno wspomniana 105) dadzą sobie radę. Zdaję sobie sprawę, że te obiektywy mogą nie osiągnąć rozdzielczości współczesnych konstrukcji, może nawet te różnice będzie widać już na 27" ekranie. A może nie. Na pewno nie na wydrukach A4, a nie wiem ilu amatorów robi większe, o ile w ogóle. AFy dają możliwość skorzystania z bezkompromisowych (jak na tamte czasy) profesjonalnych konstrukcji za ułamek ceny współczesnych. O tej 300 wspomniałem ponieważ wisiała na ebay za niecałe 3500zł z wysyłką i zacząłem się jarać. Jakby śledzić na bieżąco Ile kosztuje ten obiektyw obecnie?

    Co do nieopłacalności tego tworu, już się coraz bardziej z tym godzę - jestem w szoku jak mało osób na naszym forum patrzy na stosunek ceny do jakości, mam wrażenie, że tylko mi zależy na ostrych zdjęciach za... miałem pisać niewielkie, ale to niemożliwe - możliwie najmniejsze pieniądze

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    A wiertarka to szukanie problemu na siłę, nowe szkła są o klasę lepsze i poręczniejsze.
    czemu na siłę? nowe szkła są doskonalsze, owszem, ale robią się w tym wszystkim dość sigmowate: poprawne aż do bólu. Tamte są tanie i są dobre. Opinie w internecie twierdzą, że spokojnie sobie radzą na Z7 i D850. Ja nie jestem dobry w podglądaniu sampli pixel po pixelu ale mnie się podobały

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sądzę, że jest to różnica więcej niż jednej klasy O ergonomii nawet nie wspomniałem, bo to jest oczywiste. Są rzecz jasna obiektywy z wiertarką b.ciekawe i wciąż dobre, ale to jest margines i nisza.
    Ergonomia ręcznego ustawienia ostrości na AF (ogromny zakres ruchu z bajecznym oporem), a AF-S plastikowy szajs trudny do wyczucia jest nieporównywalna. Wiem, nie ma AF/MF, są cięższe (choć dla mnie pomijalnie), ale trzyma się to super...

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Rozczaruję Cie: wiele osób to zrobiło, na początku były oczywiście plany pt. System F i system Z z obiektywami F przez FTZ, a kończyło się sprzedawaniem wszystkiego z F. Reasumując, albo zostajemy w lustrzankach, gdzie mamy w zasadzie wszystko za dość rozsądne pieniądze, albo idziemy w Z i w dość krótkim czasie (klika miesięcy) mamy tylko obiektywy Z.
    Ja zostałem w lustrzankach: mam w zasadzie wszystko, czego potrzebuję. Mnie potencjalnie interesują dwa obiektywy na śrubokręt: 180/2.8 ze względu na jego malarskość, i 200/4 Micro. Na razie u mnie zamiennikiem pierwszego jest Tamron 70-200/2.8 G2, który daje trochę podobne rozmycie tła na 200 mm, a zamiast drugiego mam Sigmę 150/2.8 OS i czasem stosuję do niej TC 1.4. Dlatego napisałem "potencjalnie".
    Tu znowu jest trochę kwestia mojego niedoprecyzowania. Choć gdzieś już wspominałem na pewno, że moje gorzkie żale nie dotyczą zawodowców. Rozumiem, że ktoś, kto rżnie kasę na fotografii potrzebuje wszystkiego z górnej półki i dla niego wyłożone 30, czy 50tys. z czasem się zwróci. Ja piszę o drugim końcu, który kabzę Nikona napełnia ilością, a nie bezkompromisową jakością. Myślę, że kiedyś firmy na nich zbierały więcej siana, nie wiem jak teraz, kiedy rynek foto pędzi po równi pochyłej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @odzio Kibicuję Ci w walce z polityką Nikona, natomiast akurat co do adaptera z wiertarką to mam sceptyczne podejście, gdyż ponieważ

    - przede wszystkim wcale nie ma dużo szkieł F z wiertarką, które wytrzymają próbę na nowych matrycach, szczególnie Z7 (pewnie z 1/3 nabywców)- to co było świetne z d700 traci szybko urok na gęstej matrycy;
    - zdecydowana większość użytkowników po początkowych zachwytach szuka jednak szkieł systemowych, bez adaptera, po prostu taki jest fakt bez zagłębiania się w powody;
    - znalazłbym jeszcze kilka argumentów za małą opłacalnością takiego adaptera, ale jednak głównym jest odstawanie starszej optyki od współczesnej, także jeśli chodzi o szybkość af.

    Oczywiście nie wykluczam, że Nikon zrobi taki adapter, sukcesu rynkowego jednak nie wróżę. Paru hobbystów by się ucieszyło i tyle.

    Dodam tylko, że nie mam za wiele szkieł z wiertarką, moja opinia nie wynika z testów technicznych. Natomiast podpinałem sporo różnych obiektywów do Sony z 42 Mpix, wniosek mam taki, że tani zoom (albo jakaś stałka Samyang czy Tamron) da zdecydowanie więcej niż drogi adapter i stara optyka.

    Ps. Jeśli nie mam racji co do opinii o Nikkorach AF, napisz co chciałbyś podpinać.
    nigdy nie miałem tak wielkiej matrycy, więc nieco trudno mi się ustosunkować. Ale mamy na forum wrzutki ze 180/2.8 + Z7 - jak dla mnie ciągle wyglądają świetnie. Patrzyłem z ciekawości na 300/2.8 w internetach - rewelacja. Zakładam, że obiektywy makro (a na pewno wspomniana 105) dadzą sobie radę. Zdaję sobie sprawę, że te obiektywy mogą nie osiągnąć rozdzielczości współczesnych konstrukcji, może nawet te różnice będzie widać już na 27" ekranie. A może nie. Na pewno nie na wydrukach A4, a nie wiem ilu amatorów robi większe, o ile w ogóle. AFy dają możliwość skorzystania z bezkompromisowych (jak na tamte czasy) profesjonalnych konstrukcji za ułamek ceny współczesnych. O tej 300 wspomniałem ponieważ wisiała na ebay za niecałe 3500zł z wysyłką i zacząłem się jarać. Jakby śledzić na bieżąco Ile kosztuje ten obiektyw obecnie?

    Co do nieopłacalności tego tworu, już się coraz bardziej z tym godzę - jestem w szoku jak mało osób na naszym forum patrzy na stosunek ceny do jakości, mam wrażenie, że tylko mi zależy na ostrych zdjęciach za... miałem pisać niewielkie, ale to niemożliwe - możliwie najmniejsze pieniądze

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    A wiertarka to szukanie problemu na siłę, nowe szkła są o klasę lepsze i poręczniejsze.
    czemu na siłę? nowe szkła są doskonalsze, owszem, ale robią się w tym wszystkim dość sigmowate: poprawne aż do bólu. Tamte są tanie i są dobre. Opinie w internecie twierdzą, że spokojnie sobie radzą na Z7 i D850. Ja nie jestem dobry w podglądaniu sampli pixel po pixelu ale mnie się podobały

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sądzę, że jest to różnica więcej niż jednej klasy O ergonomii nawet nie wspomniałem, bo to jest oczywiste. Są rzecz jasna obiektywy z wiertarką b.ciekawe i wciąż dobre, ale to jest margines i nisza.
    Ergonomia ręcznego ustawienia ostrości na AF (ogromny zakres ruchu z bajecznym oporem), a AF-S plastikowy szajs trudny do wyczucia jest nieporównywalna. Wiem, nie ma AF/MF, są cięższe (choć dla mnie pomijalnie), ale trzyma się to super...

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Rozczaruję Cie: wiele osób to zrobiło, na początku były oczywiście plany pt. System F i system Z z obiektywami F przez FTZ, a kończyło się sprzedawaniem wszystkiego z F. Reasumując, albo zostajemy w lustrzankach, gdzie mamy w zasadzie wszystko za dość rozsądne pieniądze, albo idziemy w Z i w dość krótkim czasie (klika miesięcy) mamy tylko obiektywy Z.
    Ja zostałem w lustrzankach: mam w zasadzie wszystko, czego potrzebuję. Mnie potencjalnie interesują dwa obiektywy na śrubokręt: 180/2.8 ze względu na jego malarskość, i 200/4 Micro. Na razie u mnie zamiennikiem pierwszego jest Tamron 70-200/2.8 G2, który daje trochę podobne rozmycie tła na 200 mm, a zamiast drugiego mam Sigmę 150/2.8 OS i czasem stosuję do niej TC 1.4. Dlatego napisałem "potencjalnie".
    Tu znowu jest trochę kwestia mojego niedoprecyzowania. Choć gdzieś już wspominałem na pewno, że moje gorzkie żale nie dotyczą zawodowców. Rozumiem, że ktoś, kto rżnie kasę na fotografii potrzebuje wszystkiego z górnej półki i dla niego wyłożone 30, czy 50tys. z czasem się zwróci. Ja piszę o drugim końcu, który kabzę Nikona napełnia ilością, a nie bezkompromisową jakością. Myślę, że kiedyś firmy na nich zbierały więcej siana, nie wiem jak teraz, kiedy rynek foto pędzi po równi pochyłej.

Strona 374 z 391 PierwszyPierwszy ... 274324364372373374375376384 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •