Close

Strona 75 z 391 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 3909
  1. #741

    Domyślnie

    Pytanie dla użytkowników- czy to prawda, że w trybie AF-C prędkość zdjęć seryjnych jest ograniczona do około 5,5 fps?

  2. #742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Pytanie dla użytkowników- czy to prawda, że w trybie AF-C prędkość zdjęć seryjnych jest ograniczona do około 5,5 fps?
    Tak, 12kl/s to tryb rozszerzony, bez ciągłego af, z ciągłym af jest 5,5 fps w trybie szybkim, tak jak piszesz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Kotlet panie. Kotlet.
    To jest kwintesencja zawodowstwa w fotografii.
    Swoje frustracje może wyładuj gdzie indziej To, że wywaliłeś kilkanaście tysięcy na aparat notorycznie pudłujący w trudnych oświetleniowo warunkach i poruszających się obiektach ( czego dowiodły Twoje zdjęcia, któe usunąłeś) to nie powód by sobie tutaj tak szydzić
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #743

    Domyślnie

    Ja Z używam głównie w domu i 99% fotografuję nim młodego. Jeśli AF zdąży za raczkującym/biegającym dzieckiem, to myślę, że grupa docelowa tego aparatu powinna być zdecydowanie zadowolona.

    Miałem tez jedna sesja AF-C, modelka płynnie zmieniająca pozy, dużo prześwietleń, cienia i ostrego słońca. Z 120 zdjęć nie trafił może w 10-12 przypadkach. Ja jestem pozytywnie zaskoczony. D850 poleci chyba na Allegro w kwietniu, a ja dokupie Z7 do tematów wymagających 45mpix..

  4. #744

    Domyślnie

    U mnie testy Z6 jeszcze w toku, myślę, że w tym tygodniu uda się zrobić taką sesję testową i wrzucić pełniejszy opis, ale na teraz:

    Największą wadą i zaletą Z6 jest AF - z jednej strony:
    AF śmiga! Nie miał bardzo ciężko, bo sesje modelek w studio gdzie światło albo dobre z okna, albo przynajmniej pilot z lampy - więc może nie dużo ale przynajmniej jednorodne i kontrastowe - wniosek taki że AF w takich warunkach daje pewność pracy - przynajmniej 9 na 10 strzałów w punkt, 1 na 10 delikatnie nietrafione, zero problemów z całkowitym brakiem ostrości, ale używam tylko punktowego, nie używam tego dokładnego (bardzo wolny) jak i wykrywania twarzy - tutaj przyzwyczajenia z D810.
    Nie ma znaczenia czy AF-S, czy AF-C - oba działają sprawnie, z początku korzystałem z AF-C z powodu przyzwyczajenia z D810 gdzie AF mam pod przyciskiem AF-on i po wyostrzeniu dokonuje poprawki kadrowania, tutaj już w drugiej sesji przesiadłem się na AF-S, możliwość ustawiania punktu AF w całym kadrze dodaje skrzydeł, w dodatku każdy punkt działa wg mnie tak samo sprawnie.

    Z drugiej strony się czepię:
    AF wkurza przez wielkość punków - rozumiem, że ktoś na szybko podzielił matrycę na szachownicę i tak dodał punkty, ale ta wielkość to ogromna przesada... Wystarczy że chcemy zrobić portret na 1.8 gdzie łapiemy modelkę od góry po piersi i już punkt zajmuje całe oko - co czasem powoduje ustawienie ostrości na brwiach/rzęsach, nie na źrenicy... a gdy komuś zależy na płytkiej głębi i ostrości na źrenicy, to często zamiast źrenicy ostre będzie miał rzęsy, czytający to - jest to mega czepialstwo z mojej strony ale powodowane tylko i wyłącznie tym, że AF jest tak celny, że właśnie przez takie nietrafienie 2mm człowiek się denerwuje - w D810 po sesji miałem sporo większy odpad niż przy Z6, jednak tam nie było tak, że 4-5 zdjęć pod rząd masz na rzęsach, masz jedno w punkt, jedno dalej, inne bliżej itd - człowiek się do tego przyzwyczaił, tutaj mamy praktycznie 90% w miejsce gdzie był ustawiony punkt AF, trzeba tylko mocno pilnować aby nie wszedł na brwi

    Ja Z6 kupiłem z myślą o testach, wygodzie i filmach - jestem zachwycony filmami, pozytywnie zaskoczony zdjęciami i testuje nadal, ale w planach miałem sprzedać teraz D800 i kupić D850 jako główny aparat, teraz czekam do soboty gdzie mam test Z6 w kościele i na przyjęciu, bo może się okazać że po sprzedaży D800 wpadnie Z7 który ma mniejszy punkt, a nie został kupiony tylko ze względu na możliwości filmowe Z6
    Przez ten tydzień postaram się zrobić konkretny wpis o aparacie wraz z poparciem wszystkich argumentów zdjęciami

  5. #745

    Domyślnie

    Super, dzieki za te informacje napisz jeszcze prosze na jakich szklach testowales. Natywne czy ftz? Czujesz istotna roznice miedzy tymi natywnymi i przez adapter?

  6. #746

    Domyślnie

    Z natywnych mam tylko 24-70/4 - kupiony tylko ze względu na zestaw i pod wycieczki, nie brałem od razu 50/1.8 bo nie wiedziałem czy w ogóle Z6 zostawię, było ryzyko, że sprzedam od razu i kupię D850 - patrząc po opiniach mogło się okazać, że lepiej robić zdjęcia telefonem niż Z6 - zaprzeczam! Z6 robi zdjęcia i nawet pomaga zrobić świetne zdjęcie.

    24-70 śmiga pięknie i ale podpięty był tylko do testów, nie zrobiłem nim żadnego docelowego zdjęcia

    70% zdjęć to FTZ + 85/1.8G - śmiga praktycznie tak samo jak na D810, jeżeli jest różnica to jeszcze jej nie zauważyłem, nie robię jednak sportu, modelka też nie była na huśtawce, w dodatku to nie jest wybitny obiektyw, trzymam go tylko ze względu na poręczność.
    20% to 35/1.4 Art ta czuć, że zwolniła, ale jest celniej - tylko mam wrażenie, że to wolniej wynika z pierwszej fazy ostrzenia, jakby sygnał "ustawiaj ostrość" dochodził z opóźnieniem, bo AF-C śledzi bardzo dobrze i nawet szybkie chodzenie modelki przód tył o 2 kroki nie potrafi zgubić punktu ostrości. Sprawdzę w tygodniu czy nie ma do Sigmy aktualizacji firmware I zrobię konkretny test.
    10% zrobiłem 105/2.8VR - tutaj jest najlepiej, ale ten obiektyw ma wybitnie szybki AF przy portrecie po ograniczeniu zakresi i z Z6 jest dokładnie tak samo pewnie i szybko, jednak szanując swój czas, ograniczam jego użycie - każda wada skóry modelki jest kilkukrotnie wyolbrzymiona
    To wszystko co opisuję to przy albo dobrym świetle z okna (F1.8/, 1/160, ISO 400-800) albo przy pilotach, trudniejsze testy przede mną.

    W przyszłą sobotę będę w fatalnym kościele, gdzie potrafi być ciemno, a dodatkowo ksiądz wymyślił sobie ledy od "niebieskich" po żółte więc to będzie pierwszy poważny test.
    W międzyczasie postaram się zrobić testy w ciemniejszych warunkach.

  7. #747

    Domyślnie

    Potwierdzam wszystko jak powyżej, autofokus daję radę nawet w trudniejszych warunkach (ISO 2000 -6400), postać idąca na przeciwko szybkim krokiem trafia w twarz 9/10 FTZ Sigma 50mm ART na F1,4 1/200s.
    Przekopuję moją opinię z innego wątku:
    "Wielkość pojedynczego punktu AF jest podobna jak w D7500, porównywałem, można zmniejszyć do punkcika precyzyjnego i trafić w oko, nie ma z tym problemu przy oświetlonym portrecie, ale nie można go używać zawsze - nie nadaje się do poruszających się postaci i do ciemnych pomieszczeń (jest gorszy od standardowego - wolniejszy), podobnie funkcja zwiększająca czułość do -4 spowalnia pracę autofokusa i aparatu. Piszę to z doświadczenia aby nowy użytkownik nie myślał że poustawia sobie punkcik i tą funkcję i będzie miał idealny AF - to pomaga w pewnych warunkach tylko."
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #748

  9. #749

    Domyślnie

    Jak się ma ten punkt AF"u w porównaniu do pkt w d750 albo d850. Jak się większości pracuje na szkłach 1.4-1-8 to spokojnie można trafiać w oko? Tak jak d850 robiąc zdjęcie 85 na 1.8 z bliska modelce, to punkty AF idealnie mieszczą się na oku, pomijając rzęsy brwi, zawsze oko mam ostre, ale to jest na granicy oka wielkości oka - można powiedzieć że w sam raz, więc nie potrafię sobie wyobrazić robienia takich zdjęć z większym punktem, bo rzęsy wtedy lecą na pierwszy plan i przy tak małej GO ciężko z pewnością żeby oko było "szkliscie" ostre. Może ktoś porównać pkt af do takiego D850? Albo zrobić test modelce z bliska przykładowo ogniskową 85+ 1.4-1.8?

    Czyli rozumiem że ten pin to tylko dodatek, który pogarsza działanie AF,u. Szkoda trochę.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 24-03-2019 o 09:42

  10. #750

    Domyślnie

    Właśnie robiąc oko modelce małym pinem nie ma problemu, ale potwierdzasz za 2-3 razem, albo automat i sprawdzasz jak wyszło, rozumiem że modelka jest jakoś oświetlona
    Pin nie nadaje się do ruchu itd.
    Może potem zrobię jakieś fotki porównujące punkt AF Z6 do D7500.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

Strona 75 z 391 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •