Close

Strona 95 z 391 PierwszyPierwszy ... 45859394959697105145195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 950 z 3909
  1. #941

    Domyślnie

    Panowie ale po co to bicie piany. Zobaczcie jaki jest tytuł wątku a o czym wy piszecie. Nikt kto chciałby się czegoś się dowiedzieć o Z6 w praktyce to tutaj tej wiedzy nie doświadczy.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jak przeczytacie uważnie co napisałem, to zauważycie że nie przeszkadza mi wielkość Z. Wręcz przeciwnie, że rozmiar Z mi odpowiada. Wcześniej wielokrotnie pisałem że nie przesiadłem się na Sony bo mi ergonomia i wygoda nie pasowała. Natomiast dalej uważam że Z raczej nie należy do najmniejszych ML Panowie, myśleć logicznie i bez emocji.

    @Kolekcjoner tak, bardzo dużo osób (większość)które zajmują się filmowaniem są w posiadaniu aparatów Sony. I czy chcesz czy nie chcesz, forumowym paplaniem tego nie zmienisz, bo tak jest,wystarczy się trochę porozglądać. Sony dawno zdobyło rynek w filmie, i raczej nikt nie bedzie widział powodów żeby zamienic system takiego pewniaka jakim jest Sony na obecnie Nikona który jest pod znakiem zapytania. Poza tym Z ani pod względem technicznym, ani pod względem obecnej optyki nie daje powodowi żeby się przesiadać. Daleka droga jeszcze przed Nikonem, i musiałby zrobić coś rewolucyjnego żeby przyciągnąć do siebie większą uwagę.
    Wiesz, po prostu zajmuję się filmowaniem właściwie zawodowo. Mam też znajomych z tej branży i stąd moje konstatacje. Z nas nikt nie używa do filmowania aparatów foto. To po prostu bez sensu z wielu powodów. A już o tym Sony - śmiechu warte ale rzeczywiście, wątek nie o tym.....
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #943

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie nagrywania filmów z6, nigdy nie nagrywałem filmów lustrem ale skoro z6 jest niby taki dobry to chciałem się pobawić 4k w domu i....ponieważ w mieszkaniu mam światło halogenowe obraz strasznie migocze, próbowałem ustawień auto, 50hz, 60hz i żadnej poprawy....czy można gdzieś coś ustawić żeby to migotanie nie występowało ?!

  4. #944
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Auto i 50Hz jest OK, ale problem może wynikac z ustawienia czasu. Pewnie masz jakis bardzo krótki czas?
    Tak czy inaczej to dziwne, bo halogen jest jak światło ciągłe, miganie dotyczy bardziej jarzeniówek i niektórych LED.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #945

    Domyślnie Nikon Z6 w praktyce forumowiczów

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Auto i 50Hz jest OK, ale problem może wynikac z ustawienia czasu. Pewnie masz jakis bardzo krótki czas?
    Dzięki Jacek, jestem teraz w drodze do pracy ale jutro to sprawdzę.

    Tak masz racje, to jest światło ledowe

  6. #946
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Pisałeś, że halogenowe. Diabeł tkwi w szczegółach.
    Często sterowanie LED zmienia częstotliwość ich mrugania by oczy się nie męczyły tym osobom co sa wrażliwe na jedynie 50 Hz. I wtedy mruga tali LED kilkaset Hz (albo i więcej).
    Auto zapewne wybiera między 50 a 60 Hz. A to żadna z tych wartości. Musisz używac dłuższych czasów. Zresztą jak jest słabe światło to wydłużenie czasu samo sie poniekąd narzuca.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #947

    Domyślnie

    Dokonałem ostatnio małej rewolucji w moim amatorskim sprzęcie, postanowiłem przesiąść się na bezlusterkowca Akurat jest bardzo dobra cena na Z6, więc to był mój naturalny wybór, sporo jednak do wydania, więc pojechałem do znajomego obyć się ze sprzętem. Panowie, powiem tak: Trzeba być bardzo, ale to bardzo mało wymagającym wobec skuteczności af, aby zainteresować się tym aparatem. Fajnie wykonany, bardzo dobrze leży w dłoni, świetna ergonomia, bardzo ładny obrazek, ale af... dobra..ktoś tutaj pisał, że porównywalny w reportażu z D750 To polecam temu komuś wysłać D750 na kalibrację w takim razie, bo ewidentnie coś nie tak z jego egzemplarzem.

    Tak czy inaczej decyzja zapadła i wylądowałem w dwóch systemach, nabyłem A7iii i napiszę kilka słów z perspektywy użytkownika lustrzanek Nikona ( oczywiście amatora).

    1. Ergonomicznie Sony daleko do NIkona ( w tym Z6). Trochę czasu zajęło mi skonfigurowanie sprzętu pod siebie. Trzeba jednak przyznać, ze A7iii w dłoni leży całkiem dobrze, uchwyt jest dość głęboko i dobrze wyprofilowany, trzyma się pewnie. Niestety na dzień dobry trzeba zainwestować w grip lub uchwyt przedłużający, bo dolny palec ucieka ( w moim przypadku Gp-X1EM załatwiło sprawę). Sam układ menu w Sony to mordęga ( ale ja 7 lat w NIkonie), ale po kilku dniach udało się to ogarnąć i skonfigurować. Dla mnie za bazę służył NIkon, plus dla Sony, że praktycznie większość przycisków można konfigurować i są one rozłożone po całym body, więc pi razy oko można przypisać pod przyciski te same funkcje w tym samym miejscu w obu systemach.

    2. Wyśiwetlacz w A7iii jest taki sobie, to nie jest wysoka półka, w stosunku do D850 to jest przepaść na korzyść NIikona

    3. Bateria... tutaj jest bardzo dobrze. Oczywiście słabiej niż w D850 i D750, ale naprawdę przyzwoicie. Co ciekawe, przy przeglądaniu, segregowaniu, kasowaniu zdjęć w aparacie i ogólnie zabawie w menu, mam wrażenie, że w Sony bateria trzyma lepiej. Ale przecież nie do tego są aparaty

    4. Jakość obrazka z A7iii jest podobna do D750, choć w mojej subiektywnej opinii Sony generuje zdecydowanie przyjemniejszy plik wyjściowy, włączając w to kolory.

    5. AF... przyznam szczerze, że byłem w błędzie. Myślałem, że Sony ma skuteczniejszy af od D750, porównywalny z D850, ale to tak jakby powiedzieć o Messim - całkiem niezły piłkarz. AF-C w A7iii w porównaniu do D750/D850 to jest więcej niż przepaść na korzyść Sony. Nadmienię, że nie korzystam póki co z obiektywów Zeissa oraz GM. Po aktualizacji do wersji 3.0 nie wiem po co w Sony jest AF-S To znaczy wiem...do krajobrazów i nieruchomych obiektów... i tyle. Ustawiasz AF-C, wciskasz spust do połowy i zapominasz o ustawianiu ostrości, skupiasz się wyłącznie na kadrowaniu. W zależności od warunków 90-100% ujęć masz w punkt ( nie w łokieć ) i to na kundelku.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #948

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Dokonałem ostatnio małej rewolucji w moim amatorskim sprzęcie, postanowiłem przesiąść się na bezlusterkowca Akurat jest bardzo dobra cena na Z6, więc to był mój naturalny wybór, sporo jednak do wydania, więc pojechałem do znajomego obyć się ze sprzętem. Panowie, powiem tak: Trzeba być bardzo, ale to bardzo mało wymagającym wobec skuteczności af, aby zainteresować się tym aparatem. Fajnie wykonany, bardzo dobrze leży w dłoni, świetna ergonomia, bardzo ładny obrazek, ale af... dobra..ktoś tutaj pisał, że porównywalny w reportażu z D750 To polecam temu komuś wysłać D750 na kalibrację w takim razie, bo ewidentnie coś nie tak z jego egzemplarzem.
    Napisz co dokładnie testowałes w z6 jaki tryb AF i czy porownywales w tych samych warunkach z d750 na tym samym szkle i jakie to było szkło.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  9. #949

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Napisz co dokładnie testowałes w z6 jaki tryb AF i czy porownywales w tych samych warunkach z d750 na tym samym szkle i jakie to było szkło.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Testowałem wszystkie dostępne tryby pod af-c, dla mnie słabo, ale ja jestem amatorem, więc się nie sugeruj.

    Poniżej surowy raw wyeksportowany do jpeg, obiekt nieruchomy, ale ręka z aparatem ruchoma , af-c wide, ekspozycja: 1/125 f 1.4 iso 12800 daje taki niedoświetlony obraz jak poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A7300260.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	998,8 KB
ID:	23894
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #950

    Domyślnie Nikon Z6 w praktyce forumowiczów

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Testowałem wszystkie dostępne tryby pod af-c, dla mnie słabo, ale ja jestem amatorem, więc się nie sugeruj.

    Poniżej surowy raw wyeksportowany do jpeg, obiekt nieruchomy, ale ręka z aparatem ruchoma , af-c wide, ekspozycja: 1/125 f 1.4 iso 12800 daje taki niedoświetlony obraz jak poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A7300260.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	998,8 KB
ID:	23894
    Nie rozumiem co ma niedoświetlenie do AF-c? Znaczy nie wiem co tu chciałeś pokazać, wiec dopytuje o co Ci chodzi z tym zdjęciem?

    Chyba ze ustawiłes aparat na 12 k/s, pierwsza klatkę zrobiłeś na czymś bardzo jasnym np na źródle światła albo oknie i przesunales rękę na ciemny fragment pokoju. Bo jeśli na tym polegał ten test to udowodniłeś tylko ze wszystko działa zgodnie z instrukcja a co więcej AF trafił na tym zdjęciu.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 22-04-2019 o 22:21
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

Strona 95 z 391 PierwszyPierwszy ... 45859394959697105145195 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •