Close

Strona 99 z 391 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 3909
  1. #981

    Domyślnie

    Dobre pytanie. W wielu bezlustrach są takie ustawienia i aparaty różnie na nie reagują. Dlatego serio nie wierzę, że ktoś takie sprawy w lot ogarnia przy jakimś teście na bateryjkach w zaprzyjaźnionym sklepie. Aparat w miarę możliwości trzeba sprawdzić dokładnie, posprawdzać różne ustawienia w różnych warunkach a tego nie da się zrobić w kilka minut. Naprawdę można się zdziwić jak wiele zmieniają takie drobne korekty w ustawieniach.

  2. #982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie, nie napisał wyraźnie. Wyraźnie napisał, że to ręka była ruchoma czyli tak jakby żyła własnym życiem I widocznie nie doczytałeś reszty, bo sam przed chwilą "przetestowałem" AF-C przy 1/125 i otrzymałem ostre fotki. Czyli się da, bo nie zbliżałem się do obiektu szybko. Umknęło Ci jeszcze coś. Kolega "przetestował" to w trudnych warunkach, nie wiem czy przez przypadek czy celowo, ale w takim razie jak sobie wyobrażasz przetestowanie AF-C w takich właśnie trudnych warunkach gdzie światła było zbyt mało by jeszcze skrócić czas? Widocznie się nie dało, ale i tak można sprawdzić czułość i przy okazji skuteczność AF-C, ale trzeba odpowiednio zwolnić rękę. Oczywiście można obśmiewać, pisać, że to nie ruch, po co w takich warunkach testować AF-C itd. Jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. W tej chwili AF-C używam ciągle i nie zawracam sobie głowy AF-S więc zdarza mi się używać i takich czasów jak w tym teście, bo czasami coś może się poruszać powoli. Serio
    Zrozum ja nie mówię ze nie da się zrobić ostrego zdjecia w takich warunkach, ale napisałem ze tak się nie testuje AF-C bo jest duże prawdopodobieństwo ze nieostre będzie z powodu ruchu. Zrozum piszemy o dwóch różnych rzeczach ty piszesz ze da się zrobić ostre zdjęcie, a ja pisze ze tak się nie testuje bo wiele zdjęć będzie nieostra, wiec test jest z d..y. Testowanie polega na tym ze dbasz o wszystko inne, czyli krótki czas w tym przypadku po to aby wykluczyć sprawę rozmycia z powodu ruchu. Wtedy można powiedzieć ze testujesz AF bo wszystko inne ma wartości „bezpieczne”.

    Na pytanie Twoje jak sobie wyobrażam inaczej test AF w takich warunkach jest banalna odpowiedz

    BŁYSK

    I to wystarczy by przetestować AF w tych warunkach.

    Bo to ma byc ciemno przy pomiarze ostrości a nie na zdjęciu.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Zrozum ja nie mówię ze nie da się zrobić ostrego zdjecia w takich warunkach, ale napisałem ze tak się nie testuje AF-C bo jest duże prawdopodobieństwo ze nieostre będzie z powodu ruchu. Zrozum piszemy o dwóch różnych rzeczach ty piszesz ze da się zrobić ostre zdjęcie, a ja pisze ze tak się nie testuje bo wiele zdjęć będzie nieostra, wiec test jest z d..y. Testowanie polega na tym ze dbasz o wszystko inne, czyli krótki czas w tym przypadku po to aby wykluczyć sprawę rozmycia z powodu ruchu. Wtedy można powiedzieć ze testujesz AF bo wszystko inne ma wartości „bezpieczne”.
    Spójrz na to bardziej jak na porównanie w tych samych warunkach. o ile takie porównanie było, bo mam co do tego wątpliwości. Test AFu nie będzie to nawet jeśli skrócisz czas, bo by przetestować AF musisz go sprawdzić na wszelkie możliwe sposoby a tu masz tylko jakiś mały wycinek. Próbkę. I wracając na chwilę do tego nieszczęsnego czasu to sam też nie wiesz jaki był ten ruch więc i nie wiesz gdzie jest ta bezpieczna granica. Nie mam w tej chwili 35, najbliżej mam 28, ale przeprowadziłem ten niezbyt wiele wnoszący test kilka razy z zdecydowaną większość zdjęć mam bardzo ostrą. Powtórzyłem to i w sumie zrobiłem kilkaset fotek. Więc w zależności od tego jak się do tego zabrał kolega wcale nie musi to oznaczać, że jego wnioski są bezużyteczne. Wiele też zależy od woli testującego, bo niewiele wiemy o samych wynikach a to co nam zaprezentowało zamiast odpowiedzi raczej powoduje lawinę kolejnych pytań i wątpliwości. Piszesz, że wiele zdjęć może nie być trafionych, ale tak na dobrą sprawę to nie wiemy czy jakiekolwiek było trafione. Ja to zrozumiałem w ten sposób, że jeden aparat po prostu poległ a z drugiego mamy mocno zaszumioną focię, gdzie w sumie detalu brak, ale wygląda ona na trafioną. Po przeczytaniu jeszcze raz nie mam pojęcia czy oba aparaty w ogóle były testowane w tych samych warunkach, mam co do tego duże wątpliwości, ale jeżeli jednak były i jeden sobie poradził lepiej od drugiego to moim zdaniem takie porównanie coś jednak wnosi.

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Na pytanie Twoje jak sobie wyobrażam inaczej test AF w takich warunkach jest banalna odpowiedz

    BŁYSK...
    Tu zgoda. O tym nie pomyślałem. Ale autor wspomniał, że to zdjęcie miało na celu pokazać jakie warunki oświetleniowe wtedy panowały.

  4. #984

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Spójrz na to bardziej jak na porównanie w tych samych warunkach. o ile takie porównanie było, bo mam co do tego wątpliwości. Test AFu nie będzie to nawet jeśli skrócisz czas, bo by przetestować AF musisz go sprawdzić na wszelkie możliwe sposoby a tu masz tylko jakiś mały wycinek. Próbkę. I wracając na chwilę do tego nieszczęsnego czasu to sam też nie wiesz jaki był ten ruch więc i nie wiesz gdzie jest ta bezpieczna granica. Nie mam w tej chwili 35, najbliżej mam 28, ale przeprowadziłem ten niezbyt wiele wnoszący test kilka razy z zdecydowaną większość zdjęć mam bardzo ostrą. Powtórzyłem to i w sumie zrobiłem kilkaset fotek. Więc w zależności od tego jak się do tego zabrał kolega wcale nie musi to oznaczać, że jego wnioski są bezużyteczne. Wiele też zależy od woli testującego, bo niewiele wiemy o samych wynikach a to co nam zaprezentowało zamiast odpowiedzi raczej powoduje lawinę kolejnych pytań i wątpliwości. Piszesz, że wiele zdjęć może nie być trafionych, ale tak na dobrą sprawę to nie wiemy czy jakiekolwiek było trafione. Ja to zrozumiałem w ten sposób, że jeden aparat po prostu poległ a z drugiego mamy mocno zaszumioną focię, gdzie w sumie detalu brak, ale wygląda ona na trafioną. Po przeczytaniu jeszcze raz nie mam pojęcia czy oba aparaty w ogóle były testowane w tych samych warunkach, mam co do tego duże wątpliwości, ale jeżeli jednak były i jeden sobie poradził lepiej od drugiego to moim zdaniem takie porównanie coś jednak wnosi.

    Tu zgoda. O tym nie pomyślałem. Ale autor wspomniał, że to zdjęcie miało na celu pokazać jakie warunki oświetleniowe wtedy panowały.
    Ok zgoda, tylko ja twierdze ze drugiego aparatu nie było. Wiec jak sam zauważyłeś jest więcej pytań niż odpowiedzi. Natomiast ja mam tez jedna pewność jako użytkownik Z6, jest to aparat dużo lepszy niż wynikałoby to z tego wątku


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  5. #985

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Ja mam Z6 i mam tez d750 i wiem co umie z6, przepychanka jak to nazwałeś to próba ustalenia faktów aby osoby które nie miały okazji używać z6 nie brały tej opinii o z6 jako wiarygodnej i tylko po to to robię aby odseparować wartościowa opinie od wydumanej.
    Ty naprawdę wierzysz że ktoś czyta te elaboraty? I niby jak chcesz te opinie odseparować? Że Twoja prawda jest Twoja i bardziej prawda niż czyjaś ... bądźmy przez chwilę realistami.... te forumowe pogadanki są bardzo miłe ale ja uważam że to może jedynie jakoś tam wspomóc wybory ale nie może być decydujące. Żadnych "faktów" w ten sposób nie ustalisz.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #986

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ty naprawdę wierzysz że ktoś czyta te elaboraty? I niby jak chcesz te opinie odseparować? Że Twoja prawda jest Twoja i bardziej prawda niż czyjaś ... bądźmy przez chwilę realistami.... te forumowe pogadanki są bardzo miłe ale ja uważam że to może jedynie jakoś tam wspomóc wybory ale nie może być decydujące. Żadnych "faktów" w ten sposób nie ustalisz.
    Nie wiem czy ktos to czyta, bo faktycznie tego jest za duzo, ale zakladam ze jak ktos przeczyta i widzi z jednej strony konkretne pytania i z drugiej brak odpowiedzi na nie to moze pominie taka opinie, chociaz tyle. Dlatego dąże do tego, że jak ktoś ma coś do powiedzenia o tym aparacie to niech poda jakieś detale co robił i niech poprze to jakimiś zdjęciami i konkretnymi odpowiedziami. Ja w tym wątku kilkakrotnie wrzucałem konkretne przykłady, ze zdjęciami i tego oczekuje od ludzi, a potem niech każdy sam wyciąga wnioski. Wiec nie chodzi mi o moja prawde ale o konkret i przykłady. A nie o wrzucanie opinii nie popartej ani szczególami ani przykładami.
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  7. #987

    Domyślnie

    Ja tam czytam. Mogę się nie zgadzać, mogę podyskutować, podpytać i tak dalej, ale ponieważ zazwyczaj diabeł tkwi w szczegółach to lubię porozmawiać właśnie o tych konkretach a nie o ogólnikach typu niebo a ziemia, przepaść, nie ma porównania i tym podobne.

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Nie wiem czy ktos to czyta, bo faktycznie tego jest za duzo, ale zakladam ze jak ktos przeczyta i widzi z jednej strony konkretne pytania i z drugiej brak odpowiedzi na nie to moze pominie taka opinie, chociaz tyle. Dlatego dąże do tego, że jak ktoś ma coś do powiedzenia o tym aparacie to niech poda jakieś detale co robił i niech poprze to jakimiś zdjęciami i konkretnymi odpowiedziami. Ja w tym wątku kilkakrotnie wrzucałem konkretne przykłady, ze zdjęciami i tego oczekuje od ludzi, a potem niech każdy sam wyciąga wnioski. Wiec nie chodzi mi o moja prawde ale o konkret i przykłady. A nie o wrzucanie opinii nie popartej ani szczególami ani przykładami.
    Tyle że tu jest właśnie mowa o czyjejś opinii, a nie żadnych konkretach. Chcesz z tym walczyć i wydobywać z tego jaką jedynie słuszną prawdę? Przecież nawet ci co mają jakiś sprzęt to mogą mieć o nim zupełnie skrajne zdanie.
    I to co wyżej kolega pisał, większość to ogólniki dobre do bicia piany i tyle ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #989

    Domyślnie

    Moja opinia, w czasie biegania za dzieciakami szukającymi jajek z AF-C na 15 fotek jedna nie trafiona bo wycelowałem w trawę, więc całkiem nieźle.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  10. #990
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czy w Zetkach jest jakieś normalne rozwiązanie przesyłania zdjęć bezprzewodowo na kompa ?

Strona 99 z 391 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •