Close

Strona 137 z 391 PierwszyPierwszy ... 3787127135136137138139147187237 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 361 do 1 370 z 3909
  1. #1361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jako że użytkuję i nikkory i arty sprostuję Twoją wypowiedź, zależnie od czystości puchy (czujniki af i lustro, puszka D5).
    art 28 vs 24-70 2.8 G nikon - więcej trafień na sigmie
    art 135 vs 24-70 2.8 G nikon - szybsza i pewniejsza sigma

    Zresztą jakby porównywać tylko pracę faktyczną, czyli pracę w obrębie kilku metrów między obiektami to szybkosć nie ma żadnego znaczenia, bo ruch soczewki jest minimalny
    ważniejsza jest technika, bo jeśli jej brak to nawet najszybsze szkło w nikonie 70-200 2.8 FL będzie pudłować.
    @Dariusz Breś przyznaję, że w mojej subiektywnej wypowiedzi uogólniłem parę rzeczy, i mogę się mylić. Moja wypowiedź miała na celu przedstawienie opinii, że w ogólności optyka ważniejsza niż body.
    I tutaj :
    a) mogłaby się wywiązać dyskusja merytoryczna dlaczego uważamy że to stwierdzenie jest prawdziwe lub fałszywe i dlaczego. Chętnie poznałbym Twoją opinię (tzw. corner case odpuszczamy w dyskusji, wystarczy chyba powiedzieć że w 9 na 10 przypadków to stwierdzenie jest prawdziwe lub nie);
    b) @Dariusz Breś jestem ciekaw Twojego zdania czy w ogólności do reporterki bardziej nadają się zoomy czy stałki bazując na swoim doświadczeniu. Moje zdanie znasz - uogólniając - wydaje mi się że zoomy oprócz elastyczności zooma są z reguły 'szybsze' (ale świat idzie do przodu, więc może coś mnie ominęło);
    c) wspomniałeś o technice i to jest bardzo interesujący temat. Chyba sporo osób chciałoby dowiedzieć się czegoś więcej. Nie każdy dysponuje budżetem na topowe szkła więc pożyteczne uwagi jak 'wycisnąć' z tego co się ma jak najwięcej mogło być pchnąć to forum w zupełnie nowy wymia;.

    pozdrawiam

  2. #1362

    Domyślnie

    Wczoraj skupiłem się na EAF. Po krótkiej zabawie, zrobiłem praktycznie całą sesje EAF. Bardzo dobrze działa z Tamronem 85 1.8 VC, a z Nikkorem 50 1.8 to bajka. Czasami jak są dwie osoby w kadrze to gubi się ten punkt i przeskakuję, ale można to opanować. Bardzo mi się podoba że można tak kadrować. Dzięki temu można mieć jeszcze lepszy "kontakt" z parami, modelką, w sensie robi się zdjęcia przez LCD, a w tym czasie można sobie zerkać na parę, obserwować ich i bezpośrednio twarzą w twarz się komunikować.

    Wrzucam dwie fotki z 50 1.8 S. Zdjęć praktycznie nie obrabiałem (delikatnie podpita ekspozycja, i kontrast) także można sobie zobaczyć przy okazji kolor. Wywołane w LR na profilu AdobeColor. Generalnie podoba mi się z tej puszki kolor. Z pewnością nie jest tak jak w D750. Nie trzeba tak kombinować z suwakami, bo obrazek wyjściowy jest ładny. Jedyne co mnie ciągle drażni, to to że baaateria zjeżdża szybko w dół.

    DSC_5498-2 by Lukasz Sztybe, on Flickr

    DSC_5491-2 by Lukasz Sztybe, on Flickr
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-06-2019 o 10:15

  3. #1363

    Domyślnie

    A nie mówiłem?

    Warto było tyle bzdur tu wypisywać? Gdybyś potrafił uwierzyć w to ci ludzie piszą i zostawił tych z YT w spokoju, byłoby prościej. Prawda.
    Jacek

  4. #1364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A nie mówiłem?

    Warto było tyle bzdur tu wypisywać? Gdybyś potrafił uwierzyć w to ci ludzie piszą i zostawił tych z YT w spokoju, byłoby prościej. Prawda.
    Nie rozumiem, ja bzdur? Opisałem działanie EAF a przecież ty pisałeś że ten aparat jest "najlepszy na świecie" gdy nie było jeszcze EAF.
    To że kupiłem aparat i opisałem działanie. Nie oznacza że się zgodzę z tym co tu pisałeś, że to najlepszy sprzęt na świecie, który może zastąpić D4/D5/D850.

  5. #1365

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nie rozumiem. Przecież ty pisałeś że ten aparat jest "najlepszy na świecie" gdy nie było jeszcze EAF.
    To że kupiłem aparat i opisałem działanie. Nie oznacza że się zgodzę z tym co tu pisałeś, że to najlepszy sprzęt na świecie, który może zastąpić D5/D850.
    Chyba chodziło o D4, z drugiej strony pisałeś że jest wszystko do dupy... i nikon nas dyma:/

  6. #1366

    Domyślnie

    Łukaszu zerknij proszę na wiadomość priv

  7. #1367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...
    Wrzucam dwie fotki z 50 1.8 S. Zdjęć praktycznie nie obrabiałem (delikatnie podpita ekspozycja, i kontrast) także można sobie zobaczyć przy okazji kolor. Wywołane w LR na profilu AdobeColor. Generalnie podoba mi się z tej puszki kolor. Z pewnością nie jest tak jak w D750. Nie trzeba tak kombinować z suwakami, bo obrazek wyjściowy jest ładny. Jedyne co mnie ciągle drażni, to to że baaateria zjeżdża szybko w dół.
    ...
    Jak miałeś ustawione Picture Control?

  8. #1368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garnus Zobacz posta
    Chyba chodziło o D4, z drugiej strony pisałeś że jest wszystko do dupy... i nikon nas dyma:/
    drugiej strony pisałeś że jest wszystko do dupy... i nikon nas dyma:/
    Bo dyma. Dalej uważam że robienie dowgrejdów z przykładowo 1slotem to dymanie użytkowników. I nie pisałem że jest WSZYSTKO do dupy, próbowałem też wyciągnąć pewne wnioski z cech które nie są tylko pozytywne. Nie lubię, jak ktoś opisuję coś robiąc "ahy ohy love love" pomijając celowo pewne "wady" - o które człowiek się pyta. To samo widzę że mają w Sony, tam na grupach piszą o A7III OCHHHHAHHHHH orgazmy, a jak zapytasz się o rozdzielczość LCD, wizjera to neverminde, ważne że OCHHH EAF działa cudownie. Ale przymykając oko na pewne cechy które mogą być "wadami" ale mimo wszystko, to jest bardzo fajny aparat.

    Jak miałeś ustawione Picture Control?
    Standardowe.
    Wyostrzenie na + 3
    Przejrzystość + 1

    Reszta 0
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-06-2019 o 11:50

  9. #1369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ale przymykając oko na pewne cechy które mnie drażnią dalej, to jest bardzo fajny aparat.
    Podpisuję się.

  10. #1370
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Dalej uważam że robienie dowgrejdów z przykładowo 1slotem to dymanie użytkowników.
    Jakby poprzednik Z6/Z7 istniały to można by płakać, tak jak w przypadku D7500, który niby jest następcą D7200 i tu można krytykować.
    Z6 i Z7 to środeczek nowego systemu, tak sobie wymyślili i tak zrobili, klient spokojnie może się powstrzymać od zakupu jeśli mu ten sprzęt nie odpowiada i niech wtedy Nikon się zastanawia co skopał, a jak klient kupuje i płacze że to czy tamto to cóż poradzić.

    Pytanie do praktyków od znajomego co się napalił na Z6 i też płacze że slot, że grip że to i tamto.
    1. Czy cichy tryb czyli z elektroniczną migawką ma jakieś ograniczenia albo odbija się coś na jakości w specyficznych warunkach ?
    2. Jak jest z reakcją przy dotykowym AF na ekranie, czy da się odczuć jakieś opożnienia ?
    3. W warunkach załóżmy gdzie trzeba użyć ISO 6400 jak działa wizjer, mocno klatkuje i ma opóźnienia spore ?

Strona 137 z 391 PierwszyPierwszy ... 3787127135136137138139147187237 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •