Close

Strona 98 z 391 PierwszyPierwszy ... 488896979899100108148198 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 971 do 980 z 3909
  1. #971

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jedyny sposób żeby coś odróżnić to sprawdzić samemu. Próbuję Ci wyjaśnić że niczego nie "ustalisz" czytając te przepychanki ale jeśli uważasz za produktywne uczestniczenie w tym to powodzenia .
    Ja mam Z6 i mam tez d750 i wiem co umie z6, przepychanka jak to nazwałeś to próba ustalenia faktów aby osoby które nie miały okazji używać z6 nie brały tej opinii o z6 jako wiarygodnej i tylko po to to robię aby odseparować wartościowa opinie od wydumanej.

    Ja tez uważam ze Sony ma póki co lepszy AF ale śmieszą mnie opinie ze z6 ma beznadziejny AF, to poprostu nie jest prawda. A ta dyskusja pokazuje tylko kolejny przykład ze ktoś pisze opinie o AF Z6 robiąc test przy którym każdy aparat zrobi nieostre zdjęcie i traktuje to jako potwierdzenie swojej opinii. Oczekiwałbym teraz ze autor pokaże mi ostre zdjecie Sony zrobione w ten sam sposób, czyli poruszanie tak samo celowo ręka w trybie AF-C przy czasie 1/125. Zrozumcie ze tu chodzi o odseparowanie sensownych wypowiedzi od herezji.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  2. #972

    Domyślnie

    Jesteś pewny, że to zdjęcie jest z Z6? Bo ja nie. W nazwie pliku jest A7 oraz zastosowano przysłonę f/1.4 a nie ma szkieł z AFem do Zetek z takim otworem.

  3. #973

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W którym miejscu to wyczytałeś? Z treści postów nie wynika o jaki ruch chodzi, ale skoro jednym aparatem się dało a drugim nie to znaczy, że przy zachowaniu tych samych ustawień to aparat nie dał rady. 1/125 to przy powolnym ruchu i 35mm nie jest jakieś wielkie niedopatrzenie. No chyba, że kolega poruszał aparatem jak szalony, ale z tego co napisał na razie nie wynika nic podobnego. Oczywiście to przy założeniu, że ustawienia są takie same, ale jeśli w jednym aparacie używał szkła z AFem, które można otworzyć do 1.4 to znaczy, że warunki chyba nie były takie same, bo natywnych szkieł do Z ze światłem 1.4 na razie nie ma a przelotka może być tym dodatkowym elementem, który działa na niekorzyść Z6.

    Tutaj, drugi postne tej sprawie:

    „obiekt nieruchomy, ale ręka z aparatem ruchoma , af-c wide, ekspozycja: 1/125 f 1.4 iso 12800”

    Natomiast nie wiem gdzie wyczytałeś ze gdzieś był drugi aparat który dał w ten sposób rade, nie było drugiego aparatu sprawdzonego w ten sam sposób w tych samych warunkach, przynajmniej nigdzie nie ma o tym wzmianki. Autor pojechał potestowal Z6 w ten sposób, stwierdził ze AF do niczego, pojechał i kupil Sony i tyle w temacie i teraz pisze ze Sony super, zgadza się Sony super ale to nie zmienia faktu ze test z6 do bani i A7 tak samo by się zachował wntych warunkach bo to nie o AF chodzi a o 1/125 w ruchu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  4. #974

    Domyślnie

    Nikt nie piszę że Z6 ma beznajdzieny AF. Tylko że w porównaniu do konkurencji ma dużo słabszy AF i mógłby mieć lepszy. No całkowicie macie racje że AF to nie wszystko, po co komuś najlepszy AF jak człowiek się męczy trzymając taki aparat.
    100x wolałbym obudowę Z6/Z7 od A7III. Ale na ostatnie zdanie z AF trzeba czekać jak wyjdzie aktualizacja.

    Swoją drogą, dla mnie jednak na ML jeszcze jest za wcześnie, wole poczekać na kolejne generacje. Teraz jest tyle graczy, że wolałbym poczekać z decyzją wchodzenia w jakikolwiek system ML, lepiej poobserwować jak kto się rozwinie i pójść do lepszego. Obecnie najbardziej mi pasuję Panas S1 - końcu normalnej wielkości bezlustro, sony przy takim panasie wygląda jak jakaś niewygodna zabawka. Ale tak jak pisałem, lepiej sobie poczekać bo rynek ML dopiero się rozkręca, zobaczyć po jakimś czasie jak to wygląda i wybrać najlepszego gracza. Ja raczej już nie będę inwestował w DSLR, mam sprzęt którym mogę przelecieć dwa lata na spokojnie, a po 2 latach możliwe że jeśli będzie bardziej dopieszczona linia ML to wtedy się przerzucę. Ciągle trzymam kciuki za Nikona, żeby można było łatwiej się przeprowadzić z DSLR.

    Tu mamy fotografa który nakręcił się na Sony, a po roku go tak denerwowały A7III i A7IIIr że wrócił do lustra 5Dmk4. https://wardakaszuba.com/2018-in-rev...cSit1jeHSSczQk
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 23-04-2019 o 13:32

  5. #975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jesteś pewny, że to zdjęcie jest z Z6? Bo ja nie. W nazwie pliku jest A7 oraz zastosowano przysłonę f/1.4 a nie ma szkieł z AFem do Zetek z takim otworem.
    Są sigmy art.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nikt nie piszę że Z6 ma beznajdzieny AF.
    kurczeblade opinie:

    "...Trzeba być bardzo, ale to bardzo mało wymagającym wobec skuteczności af, aby zainteresować się tym aparatem"

    potraktowalem jednak jako wypowiedz ze AF jest beznadziejny i wlasnie dlatego sie odezwalem i zacząłem sie dopytywać co i jak zostało testowane...skutek? Dla mnie jawnie wynika ze test byl źle przeprowadzony.
    Nikt kto chce na poważnie przetestować AF-C w ruchu nie robi tego na czasie 1/125 i konia z rzędem temu kto bedzie w stanie wyciągnąc poprawne i jednoznaczne wnioski z takiego testu, takie jest moje zdanie i tylko to chciałem udowodnić.

    Przy czym ja nie pisze ze to Z6 nie ma za czym gonić bo A7 działa lepiej, ale no bez przesady....
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  6. #976

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Tutaj, drugi postne tej sprawie:

    „obiekt nieruchomy, ale ręka z aparatem ruchoma...
    No i gdzie tu masz napisane jakiego rodzaju to był ruch? Drżenie rąk to też ruch. Nie przesądzam o jaki ruch chodzi, ale nie zostało to dokładnie wyjaśnione więc póki co nie mam podstawy twierdzić, że popełniono błąd przy ustawieniach. A nawet jeśli ruch był celowy to nadal nie wiadomo jak szybki był więc skąd pewność, że te 1/125 nie jest okej lub przynajmniej na granicy? Mogę bez problemu zrobić ostre zdjęcia z czasem około 1/100 obiektywem z ogniskową około 35mm o ile ten ruch np do przodu nie będzie zbyt szybki.

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Natomiast nie wiem gdzie wyczytałeś ze gdzieś był drugi aparat który dał w ten sposób rade, nie było drugiego aparatu sprawdzonego w ten sam sposób w tych samych warunkach, przynajmniej nigdzie nie ma o tym wzmianki. Autor pojechał potestowal Z6 w ten sposób, stwierdził ze AF do niczego, pojechał i kupil Sony i tyle w temacie...
    Ja wnioskuję po zdjęciu, na którym pokazuje jakieś warunki i pokazuje zdjęcie (chyba) z A7. Jeśli nie porównywał w tych samym warunkach Z6 a zdjęcie jest faktycznie z A7 to zupełnie nie rozumiem po co je tu umieszczać jako okraszenie dyskusji o rzekomo słabym AFie Z6.

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Są sigmy art...
    Ale to nie są natywne szkła więc potrzeba przelotki. W takiej sytuacji nie zostały zachowane te same warunki. No chyba, że A7 też działało przez przelotkę.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-04-2019 o 13:42

  7. #977

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No i gdzie tu masz napisane jakiego rodzaju to był ruch? Drżenie rąk to też ruch. Nie przesądzam o jaki ruch chodzi, ale nie zostało to dokładnie wyjaśnione więc póki co nie mam podstawy twierdzić, że popełniono błąd przy ustawieniach.
    Nie no nie żartuj, testowna byla skutecznosc AF-C, myslisz ze ktos to testuje trzymajac reke i sprawdzajac jak sie to zachowuje przy drzeniu rąk (to chyba bylby test stabilizacji a nie AF-C), wyraznie napisał o ruchu reki prawda, czyli o celowym dzialaniu i niezaleznie od tego czy bylo to wolne, szybkie, srednioszybkie ruszanie ręką tak sie nie testuje bo przy czasie 1/125 bardzo latwo uzyskac nieostre zdjecie nawet przy stosunkowo wolnym ruch reka, wiec o kant d... taki test. Dla mnie jest oczywiste ze testowal AF-C a poniewaz nie mial ruchomego obiektu to symulowal ruch poprzez ruch reki (to jest proste logiczne myslenie). Dla mnie to oczywiste tak samo jak to ze wycofał sie z rzeczowej duskusji jak padło kilka niewygodnych pytań które pokazywały ze procedura testowa byla o kant d...

    Ale dobra nie zamierzam już dłużej o tym dyskutować, jeśli ktoś przeczyta uważnie ze zrozumieniem wszystko to bedzie miał okazje sam wyrobić sobie jakieś zdanie na temat tej procedury jak i wielu niewiadomych na które według mnie nie padły tutaj konkretne odpowiedzi w tym
    - jaki inny aparat byl uzyty w tej sytuacji, autor napisal ze AF gorszy od d750 nie potwierdzil i nie ustosunkowal sie do pytania czy testowal w tych samych warunkach w ten sam sposob - czyli jak dla mnie nie testowal.

    a tak jak napisalem nie testuje sie AF-C w ruchu na czasach 1/125 bo nieostre zdjecie w takich warunkach nie daje odpowiedzi o sprawnosc AF i to wie kazdy kto kiedykolwiek fotografowal cos w ruchu.
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  8. #978
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ale nie mówię o ogarnięciu menu. Tylko realnym fotografowaniu i działaniu AF. Gdzie ustawiasz sobie tryb i fotografujesz.
    Takie podstawy ogarniesz faktycznie biorąc do rąk migiem ale kwestie jak dopracować całość żeby było ergonomiczne i pod swoje gusta/przyzwyczajenia to trzeba więcej czasu w każdym aparacie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Swoją drogą, dla mnie jednak na ML jeszcze jest za wcześnie, wole poczekać na kolejne generacje.
    Ja przypuszczam że jakbyś zamiast D850 kupił bezlustro to byś inaczej tu tłumaczył co dobre, a co złe

    ----------------

    Przecieki z nikona są że mają wypuścić profesjonalną Zetke, ciekaw jestem zarówno ceny jak i tego co zaoferuje.

  9. #979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    ...wyraznie napisał o ruchu reki prawda...
    Nie, nie napisał wyraźnie. Wyraźnie napisał, że to ręka była ruchoma czyli tak jakby żyła własnym życiem I widocznie nie doczytałeś reszty, bo sam przed chwilą "przetestowałem" AF-C przy 1/125 i otrzymałem ostre fotki. Czyli się da, bo nie zbliżałem się do obiektu szybko. Umknęło Ci jeszcze coś. Kolega "przetestował" to w trudnych warunkach, nie wiem czy przez przypadek czy celowo, ale w takim razie jak sobie wyobrażasz przetestowanie AF-C w takich właśnie trudnych warunkach gdzie światła było zbyt mało by jeszcze skrócić czas? Widocznie się nie dało, ale i tak można sprawdzić czułość i przy okazji skuteczność AF-C, ale trzeba odpowiednio zwolnić rękę. Oczywiście można obśmiewać, pisać, że to nie ruch, po co w takich warunkach testować AF-C itd. Jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. W tej chwili AF-C używam ciągle i nie zawracam sobie głowy AF-S więc zdarza mi się używać i takich czasów jak w tym teście, bo czasami coś może się poruszać powoli. Serio

  10. #980

    Domyślnie

    tak czytam od dłuższego czasu ta kłótnie o AF-C w nikonie z6, sam go mam od niedawna i go odkrywam i tak czytając te przepychanki odnośnie AF-C to się zastanawiam czy w ogóle ktokolwiek zmieniał ustawienia A3 w menu, przecież to są ustawienia reakcji na blokadę ujęcia AF która standardowo jest ustawiona na 3, idąc w dół do 1 zwiększamy szybkość AF-C, a na 5 AF jest bardzo wolny

Strona 98 z 391 PierwszyPierwszy ... 488896979899100108148198 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •