Close

Strona 97 z 391 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147197 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 3909
  1. #961

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Jak to po co? Tutaj wpadają ludzie aby coś się dowiedzieć o tym aparacie i trafiają na opinie ze AF jest do niczego.
    Warto by było tak twarda opinie czymś poprzeć. Ja nie neguje jego wyboru, ale domagam się popierania opinii o Z6 jakimiś konkretami w wątku „Z6 w praktyce...”, jak inaczej odróżnisz sensowne opinie od opinii osób które poprostu cos zrobiły źle lub nie znają podstaw fotografii i wyciągają błędne wnioski. Jak odróżnisz wartościowe informacje od przekłamań? Próbuje ustalić jak jest w tym przypadku i skąd taka opinia o AF w Z6.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jedyny sposób żeby coś odróżnić to sprawdzić samemu. Próbuję Ci wyjaśnić że niczego nie "ustalisz" czytając te przepychanki ale jeśli uważasz za produktywne uczestniczenie w tym to powodzenia .
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #962

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Natomiast tam jako osoba która nigdy nie miała Sony, po 5 minutach wszystko ogarnąłem...
    Nieźle. Ja niestety siedzę w tym systemie jedynie dwa lata i nadal się uczę Nie żeby w Sony nie dało się wszystkiego ustawić pod siebie i w ogóle zapomnieć o menu, ale w 5 minut to się nawet nie przeklika tego przepastnego menu.

  3. #963

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nieźle. Ja niestety siedzę w tym systemie jedynie dwa lata i nadal się uczę Nie żeby w Sony nie dało się wszystkiego ustawić pod siebie i w ogóle zapomnieć o menu, ale w 5 minut to się nawet nie przeklika tego przepastnego menu.
    Mam dokładnie tak samo. Dla mnie ergonomia Sony jest dziwna i pomimo używania aparatu od lat ciągle łapię sie na tym że czegoś nie mogę znaleźć.
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #964

    Domyślnie

    To czego rzadziej używasz wrzuć do moje menu, w przyszłości nie będziesz musiał szukać.

  5. #965
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja po roku używania w menu wchodzę tylko żeby użyć "wyślij na komputer", reszta jest w moje menu lub pod przyciskami, ogarnięcie menu nie jest problem jak się miało kontakt z podobnym sprzętem od lat, inna sprawa żeby to intuicyjnie obsługiwać.

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Zauważ ze ja nie bronię na sile tego aparatu, próbuje się dowiedzieć jak testowałeś ten aparat, dlatego ze mam podejrzenie ze procedura testowa była po prostu zła (czas 1/125s i poruszająca się ręka, jeśli dobrze zrozumiałem) i to nie aparat zawinił, co więcej, testując w ten sposób zdjecia z A7III tez nie będą ostre, wiec ocenianie AF na tej podstawie to błąd...
    Ale co konkretnie jest błędem Twoim zdaniem? Czy 1/125s przy 35mm (jak się domyślam) to jakieś strasznie niedopatrzenie? Skoro zdjęcie nie jest robione ze statywu (jak się domyślam) to wiadomo, że ręka drży, ale od tego po pierwsze jest wbudowana stabilizacja a po drugie czas 1/125 w jakiś sposób kompensuje te drgania. Kolega wrzucił zdjęcie by pokazać (jak się domyślam po raz trzeci ) w jakich warunkach któryś z aparatów nie dał rady wyostrzyć. No, ale to są warunki dość trudne więc błędy się mogą zdarzyć. Nie rozumiem tylko dlaczego akurat do tego wątku wrzucił zdjęcie z A7 (jak się domyślam), ale nie wrzucił tego co jest w tym wątku najbardziej wskazane czyli zdjęć z Z6?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-04-2019 o 12:20

  7. #967

    Domyślnie

    Ale nie mówię o ogarnięciu menu. Tylko realnym fotografowaniu i działaniu AF. Gdzie ustawiasz sobie tryb i fotografujesz.

  8. #968

    Domyślnie

    Co przez to rozumiesz? Ustawienie trybu AFu w Z6 jest trudniejsze niż w A7? Też piszę o realnym fotografowaniu. Żeby wyciągnąć z aparatu co się da trzeba się go nauczyć i tu raczej nie pomoże intuicja. Można sobie przez te 5 minut ustawić eye-af i popatrzeć jak działa, ale od tego jeszcze długa droga do nauczenia się wszystkich niuansów. Teraz z nowym firmware sprawa jest jeszcze bardziej prosta, ale to tylko w przypadku gdy focimy ludzkie lub kocie oczy (oraz psie). Do całej reszty niestety trzeba temat zgłębić.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-04-2019 o 12:49

  9. #969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ale co konkretnie jest błędem Twoim zdaniem? Czy 1/125s przy 35mm (jak się domyślam) to jakieś strasznie niedopatrzenie? Skoro zdjęcie nie jest robione ze statywu (jak się domyślam) to wiadomo, że ręka drży, ale od tego po pierwsze jest wbudowana stabilizacja a po drugie czas 1/125 w jakiś sposób kompensuje te drgania. Kolega wrzucił zdjęcie by pokazać (jak się domyślam po raz trzeci ) w jakich warunkach któryś z aparatów nie dał rady wyostrzyć. No, ale to są warunki dość trudne więc błędy się mogą zdarzyć. Nie rozumiem tylko dlaczego akurat do tego wątku wrzucił zdjęcie z A7 (jak się domyślam), ale nie wrzucił tego co jest w tym wątku najbardziej wskazane czyli zdjęć z Z6?
    Przeczytaj uważnie cała konwersacje, kolega testował AF-C symulując ruch w ten sposób ze obiekt był statyczny a on celowo poruszał ręka aby sprawdzic czy AF-C trafia. Jeśli robisz takie rzeczy przy czasie 1/125 to zdjęcie będzie nieostre bez wzgledu na to czy AF trafił czy nie. Oczywiście robienie normalnego zdjecia statycznie przy 35mm i 1/125 jest czymś absolutnie normalnym, ale nie zdjecia w ruchu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  10. #970

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Przeczytaj uważnie cała konwersacje, kolega testował AF-C symulując ruch w ten sposób ze obiekt był statyczny a on celowo poruszał ręka aby sprawdzic czy AF-C trafia...
    W którym miejscu to wyczytałeś? Z treści postów nie wynika o jaki ruch chodzi, ale skoro jednym aparatem się dało a drugim nie to znaczy, że przy zachowaniu tych samych ustawień to aparat nie dał rady. 1/125 to przy powolnym ruchu i 35mm nie jest jakieś wielkie niedopatrzenie. No chyba, że kolega poruszał aparatem jak szalony, ale z tego co napisał na razie nie wynika nic podobnego. Oczywiście to przy założeniu, że ustawienia są takie same, ale jeśli w jednym aparacie używał szkła z AFem, które można otworzyć do 1.4 to znaczy, że warunki chyba nie były takie same, bo natywnych szkieł do Z ze światłem 1.4 na razie nie ma a przelotka może być tym dodatkowym elementem, który działa na niekorzyść Z6.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-04-2019 o 13:17

Strona 97 z 391 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147197 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •