Close

Strona 63 z 391 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 3909
  1. #621

    Domyślnie

    No i zrobiłeś coś, czego podobno chciałeś unikać - "teoretyzujesz". I na dodatek bez sensu, bo nie masz żadnych doświadczeń ani z Z6, ani z Z7.
    Jacek

  2. #622
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak teoretyzuję, zwyczajnie patrzę na cennik premier sprzętu i widze że D600/D610/Z6 kosztuje tyle samo, nie ma tańszych pełnych klatek póki co, wiec najtańsza oferta śmiało może być uznana że jest kierowana do amatora, nie oznacza to że nie może byc sprzęt używany przez zawodowca czy nawet może być wciągnięty do NPS jak było z D750.

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nie zamierzam tu bić piany, bo szkoda na to czasu, ale mogę wam powiedzieć, że od połowy stycznia nie wyciągnąłem z torby D4s. Serio. Tyle, że ja mam Z7 i dochodzi tu jeszcze dodatkowy bardzo poważny zysk z wielkości matrycy: 45,7 Mpix, zamiast 16,2 Mpix. Na plus dla D4s widzę już tylko gripa i pionowy spust - nic więcej. Ale to drobiazg, bo pionowe kadry robi się Z-ką dość wygodnie (zrobiłem tego dużo, albo bardzo dużo, wiec wiem, choć zdaję sobie sprawę że dla "teoretyków" to żaden argument), ale chętnie bym gripa przygarnął. Mało kto tu także zauważył, że pomiar i AWB też są wyraźnie lepsze w Z-kach (w wiekszości przypadków nawet nie trzeba niczego korygować). W konsekwencji zdecydowanie szybciej i wygodniej obrabia się RAW-y. Wiem, że to wszystko jest subiektywne. Wiem, że jak ktoś nie ma Z-ki w ręku to to wszystko wydaje mu się jakieś dziwne, bo burzy stare stereotypy, ale tak właśnie to odbieram. Możecie wierzyć, możecie nie wierzyć, ale czekam na jasne zoomy do Z-ki i jeśli ich jakość będzie OK (w co wierzę), a cena nie zabije, to zapewne rozstanę się z jednocyfrówkami na zawsze. Tyle z mojej strony.
    Z AWB w pełni się zgodzę. Nie lubię pod tym kontem plików jakie wypluwa D4. Są mniej przyjemne dla oka i muszę więcej nad nimi pracować niż nad tymi z Z6 czy D810. A Grip to też dodatkowa baterią. Komfort, że jedną możesz zużyć do zera i druga leci w D810. Brak drugiej w D4 mnie wkurza. Często jak mam jeszcze kilka procent to wymieniam na nową, bo nie wiem czy później będzie na to czas i okazja. Głównie dla tego skusiłem się na ninja flame a nie ninja V, bo V ma jedną baterię.

    Podsumowują trochę wszystkie rozmowy tutaj. To kto ma być zadowolony z Z, ten będzie, a ktoś jak szuka dziury w całym to i tak znajdzie. Każdy pracuje inaczej i czego innego oczekuję. Jak miałby być to mój jedyny aparat i zastanawiałbym się miedzy D750 a Z6 to wybrałbym Z6, ale miedzy D850 a Z7 to D850. Widzę też jeszcze dużo braków w systemie. Co jest przejawem wieku a nie wadą. Brak szkieł, brak gripa, drogie karty. Ale ma dużo plusów. Mały, łatwość łączenia z kompem (raczkuje to, ale jest), jest to pierwszy model którym coś można nagrać. AF w 24-70 jest bezgłośny, oled jest mega, Każdy niech zrobi sobie własną listę plusów i minusów i jak dobrze do tego podejdzie to będzie zadowolony z wyboru.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Na plus dla D4s widzę już tylko gripa i pionowy spust - nic więcej.
    To jest bardzo subiektywna ocena. Ja na plus D4s widzę zdjęcia seryjne i zasilanie.

  5. #625
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Z AWB w pełni się zgodzę.

    Podsumowują trochę wszystkie rozmowy tutaj. To kto ma być zadowolony z Z, ten będzie, a ktoś jak szuka dziury w całym to i tak znajdzie. Każdy pracuje inaczej i czego innego oczekuję. .
    Bingo.

    Co do AWB - w fatalnym oświetleniu mieszanym, sztucznym spisał się idealnie. Co prawda jeden raz tylko sie bawiłem Z6 i Z7, ale to wskazuje na spory potencjał, bo lustrzanki jakie miałem to były od ideału w takich warunkach bardzo daleko.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    D750 do NPS dodali dopiero po paru miesiącach
    NPS mozna uznać jedynie za wskazówkę, bo w różnych krajach inaczej poustawiano poprzeczkę co kwalifikuje, co nie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Podsumowują trochę wszystkie rozmowy tutaj. To kto ma być zadowolony z Z, ten będzie, a ktoś jak szuka dziury w całym to i tak znajdzie. Każdy pracuje inaczej i czego innego oczekuję. Jak miałby być to mój jedyny aparat i zastanawiałbym się miedzy D750 a Z6 to wybrałbym Z6, ale miedzy D850 a Z7 to D850. Widzę też jeszcze dużo braków w systemie. Co jest przejawem wieku a nie wadą. Brak szkieł, brak gripa, drogie karty. Ale ma dużo plusów. Mały, łatwość łączenia z kompem (raczkuje to, ale jest), jest to pierwszy model którym coś można nagrać. AF w 24-70 jest bezgłośny, oled jest mega, Każdy niech zrobi sobie własną listę plusów i minusów i jak dobrze do tego podejdzie to będzie zadowolony z wyboru.
    Dodałbym jeszcze do tego, że dość dużo zależy od tego czy ktoś akceptuje, że nowy sprzęt działa inaczej czy też oczekuje, że nowy sprzęt będzie działał "tak samo jak jego stary tylko lepiej". Gdy biorę do ręki D4 nadal mam wrażenie, że AF jest tam pewniejszy jednak nie potwierdza tego liczba 'nietrafionych' zdjęć zrobionych Z6 w porównaniu do D4
    Pozdrawiam
    AS
    Z6 Z24-70/2.8S | Z24-70/4S | Z14-30S | D4 | AFS24-70/2.8 | S24-105/4 ART | AFS70-200/4 | AFS16-35/4 | SB910 | SB900

  7. #627

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek1 Zobacz posta
    Gdy biorę do ręki D4 nadal mam wrażenie, że AF jest tam pewniejszy jednak nie potwierdza tego liczba 'nietrafionych' zdjęć zrobionych Z6 w porównaniu do D4

    Masz na myśli AF-S, czy AF-C?

  8. #628

    Domyślnie

    Mam na myśli AF-C a to dlatego, że właściwie tylko korzystam z AF-on.
    Pozdrawiam
    AS
    Z6 Z24-70/2.8S | Z24-70/4S | Z14-30S | D4 | AFS24-70/2.8 | S24-105/4 ART | AFS70-200/4 | AFS16-35/4 | SB910 | SB900

  9. #629

    Domyślnie

    A jak ma opinia do d850 - bo już nawet padły tu twierdzenia że jest lepiej z AF. Bo jeszcze mogę sprzedać dość młodego D850, kupić Z6 a za resztę pojechać z żoną na narty Zależy mi na dobrym działaniu AFC w ciemniejszych warunkach, bo w dobrym świetle to i moje stare d600 sobie spokojnie radziło. Zależy mi na dobrej baterii, i zależy mi na dobrym działaniu, jednych z lepszych obecnie szkieł jakim są Sigmy Art. A tak poza tym, myślę nad odsprzedażą ostatnią D750 i kupnem Z6 - dla uzupełnienia D850. Jest sens ? Dla mnie będzie jeśli AF - C będzie odrobinę lepiej działał w ciemnych warunkach od AFC w d750. Więc tyle tutaj piany, ale ciągle nic nie potwierdzonego. Dla mnie jest opinia z praktycznego punktu widzenia, bo ciągle zaglądam w stronę Z6 ale nie chce żałować że AFC gorzej mi działa nie w starym d750. Może jest ktoś z Wrocławia kto na ten aparat i wyskoczy na piwko, i zrobimy porównanie do d750 i d850 ?

  10. #630

    Domyślnie

    Arek czy mówisz o zdjęciach za dnia, czy jak już światła jest mało? Bo dla mnie Z6 dłużej ostrzy w gorszym świetle. Za dnia jak mówiłem jest spoko.
    Kurczeblade jak miałbyś wybierać miedzy Z6 a D750 to był powiedział bierz Z6 i będziesz zadowolony. Ale jak już masz D750, to na jaką poprawę liczysz? Wspominałeś o plecach i wadze, a z FTZ to samo (nie sprawdzałem tabelek) . A zobacz minusy choć, by w postaci ceny XQD. Bateria nie jest tragiczna, ale to nie dslr. Jak byś chciał coś czasami nagrać, to jest już progres. A tak plusy jakie daje wymiana z D750 na Z6 mogą być zbyt małe do poniesionych kosztów.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

Strona 63 z 391 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •