Close

Strona 62 z 391 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 3909
  1. #611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja jestem ciekaw czy użytkownik Z6 może z czystym sumieniem napisać że jakość af jest bliska lub porównywalna z D750, byłoby to odniesienie do pozycjonowania sprzętu przez nikona, który chyba wie co robi, podejrzewam że ma w zanadrzu lepsze af zostawione na modele, które będą odpowiednikami D850 czy D5.
    Przecież i tak nie uwierzysz.
    Jacek

  2. #612

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    W środę jadę na wycieczkę i zabieram Z6. Nie porównam do D750, bo nie mam. Do D810 będę mógł. Od D4 uważam, że jest gorzej.
    No ok ale chyba jasnym jest ze d750 od d4 tez ma gorszy AF.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  3. #613
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Przecież i tak nie uwierzysz.
    Obawiam się że nawet jak tu praktyk napisze coś pozytywnego o Z6 to zostanie zalany przez teoretyków hejtem.

  4. #614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Obawiam się że nawet jak tu praktyk napisze coś pozytywnego o Z6 to zostanie zalany przez teoretyków hejtem.
    @koesh nie przesadzaj.
    Napisac, ze AF jest spoko, A ze jest lepszy od D5 to chyba spora roznica.
    W to to nawet teoretyk nie bedzie wierzyl.

  5. #615
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego poruszamy się od skrajności do skrajności, a mniej wnikliwy czytelnik stwierdzi że Z6 to szmelc z AF porównywalnym do D90 w trybie Lv

  6. #616

    Domyślnie

    Tu nie chodzi że Z6 to szmelc.
    Pisałem już to wcześniej, ten aparat kosztuję 9-10k (nie wspomnę o cenie Z7) za taką kwotę można mieć już pewne oczekiwania. Wiele osób czekając na Z6 spodziewało się że będzie poziom A7III, a nawet coś więcej bo Z6 jest nowszym body od A7III. Więc ja się nie dziwię że tu są takie narzekania.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-02-2019 o 11:24

  7. #617

    Domyślnie

    Nie zamierzam tu bić piany, bo szkoda na to czasu, ale mogę wam powiedzieć, że od połowy stycznia nie wyciągnąłem z torby D4s. Serio. Tyle, że ja mam Z7 i dochodzi tu jeszcze dodatkowy bardzo poważny zysk z wielkości matrycy: 45,7 Mpix, zamiast 16,2 Mpix. Na plus dla D4s widzę już tylko gripa i pionowy spust - nic więcej. Ale to drobiazg, bo pionowe kadry robi się Z-ką dość wygodnie (zrobiłem tego dużo, albo bardzo dużo, wiec wiem, choć zdaję sobie sprawę że dla "teoretyków" to żaden argument), ale chętnie bym gripa przygarnął. Mało kto tu także zauważył, że pomiar i AWB też są wyraźnie lepsze w Z-kach (w wiekszości przypadków nawet nie trzeba niczego korygować). W konsekwencji zdecydowanie szybciej i wygodniej obrabia się RAW-y. Wiem, że to wszystko jest subiektywne. Wiem, że jak ktoś nie ma Z-ki w ręku to to wszystko wydaje mu się jakieś dziwne, bo burzy stare stereotypy, ale tak właśnie to odbieram. Możecie wierzyć, możecie nie wierzyć, ale czekam na jasne zoomy do Z-ki i jeśli ich jakość będzie OK (w co wierzę), a cena nie zabije, to zapewne rozstanę się z jednocyfrówkami na zawsze. Tyle z mojej strony.
    Jacek

  8. #618
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Tu nie chodzi że Z6 to szmelc.
    Pisałem już to wcześniej, ten aparat kosztuję 9-10k (nie wspomnę o cenie Z7) za taką kwotę można mieć już pewne oczekiwania. Wiele osób czekając na Z6 spodziewało się że będzie poziom A7III, a nawet coś więcej bo Z6 jest nowszym body od A7III. Więc ja się nie dziwię że tu są takie narzekania.
    Ale to jest właśnie opinia teoretyka, a ja też teoretyzuję i mamy dyskusje prowadzącą często do skrajności, a chciałbym żeby w temacie "Nikon Z6 w praktyce forumowiczów" nie robić bajzlu bo ktoś coś oglądnął na youtube czy jakiś "pro" ambasador robi porównanie ze sprzętem, który dostał od innej firmy itd.

    Ja widzę sporo opinii że Z6, który przez nikona jest pozycjonowany w grupie aparatów takich jak D600/D610 można przyrównywać do D750, a nawet do D850 co uważam za bardzo złe podejście żeby porównywać do sprzętu z wyższej półki i to nawet o dwie półki.

  9. #619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja widzę sporo opinii że Z6, który przez nikona jest pozycjonowany w grupie aparatów takich jak D600/D610 można przyrównywać do D750, a nawet do D850 co uważam za bardzo złe podejście żeby porównywać do sprzętu z wyższej półki i to nawet o dwie półki.
    A gdzie ty znalazłeś to "pozycjonowanie" Nikona? Ciekaw jestem, bo Z6 i Z7 są na liście sprzętu zawodowego NPS, a D610 tam nie ma. Nie wiem skąd te dziwaczne teorie o "pozycjonowaniu"?
    Jacek

  10. #620
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A gdzie ty znalazłeś to "pozycjonowanie" Nikona? Ciekaw jestem, bo Z6 i Z7 są na liście sprzętu zawodowego NPS, a D610 tam nie ma. Nie wiem skąd te dziwaczne teorie o "pozycjonowaniu"?
    Po cenie startowej/katalogowej bo Z6 kosztuje tyle samo co D600/610, a Z7 to cenowa głupota i fanaberia nikona.
    D750 do NPS dodali dopiero po paru miesiącach bo sami nie wiedzieli wtedy co robić po tylu wpadkach.

Strona 62 z 391 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •