Close

Strona 59 z 391 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 3909
  1. #581

    Domyślnie

    Może to będzie głupie pytanie, ale czy można w Nikonie Z ustawić w wizjerze obraz czarno biały? I czy da się mieć jotpegi czarno białe prosto z puszki?
    Ostatnio edytowane przez myrele ; 14-02-2019 o 13:36

  2. #582

    Domyślnie

    Nic z tych wielkich obietnic - chyba jeszcze trzeba poczekać.

  3. #583
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Chodzi o soft?

    Generalnie nic nie widzę w temacie dodania E-AF. :/
    Bo to ma być zaprezentowane na CP+2019 czyli jeszcze dwa tygodnie.

  4. #584

    Domyślnie

    Poprawki i Eye-af w Maju press info https://www.nikonusa.com/en/about-nikon/press-room/

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ma ktoś doświadczenia za Tamron'ami G2 np. 24 - 70 2.8 na Z6 / Z7 ?

  5. #585
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jest bardzo istotne kto wyprodukuje taką przelotkę. Ani Nikkor ani Canon nie udostępniają pełnego info odnośnie swoich bagnetów więc producenci przelotek, tak jak od lat Sigma czy Tamron stosują tak zwaną inżynierię odwrotną, znaczy się zgadują. Raz to zadziała, innym razem już nie do końca.

    Także Jacku mniej hurraoptymizmu i gdybania, bo ten kto siedzi w bezlustrach dostatecznie długo .
    Nie jest istotne kto wyprodukuje, istotne jak będzie działało. Do lustrzanek Canon i Nikon udostepniali? Nie. Co takiego wyjatkowego jest w bezlustrach, że się nie da? Sprzet jak kazdy inny, elektroniczny. Tamrony i Sigmy działają? Tak. Działają tez na bezlustrach? Tak. Jest przelotka Sigmy na Sony? Jest. Nikon miał CLS z przedbłyskami. Protokołu nie udostepniał. A jednak Pocket Wizard a potem YN i inni robią lampy i to z radiowym TTL.
    To nie kwestia tego czy sie da, tylko jak szybko to zrobią. W pół roku czy w rok.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #586

    Domyślnie

    W praktyce jest istotne kto co robi i dokładnie napisałem dlaczego Znowu sobie filozofujesz. Tak najważniejsze by działało a ja Ci napisałem, gdzie są na to największe szanse i dlaczego. Nie porównuj też Sigmy i Tamrona do małych chińskich firemek. Jest coś takiego jak know how, firmy z tradycjami wypracowywały to latami. I nadal popełniają błedy. Błedy zdarzają się też producentom chińskich przelotek. Masz ochotę zgłebić temat to wystarczy zaprządz gugla. Wiem dokładnie, że choćby nie wszystkie Canony działają na Sonaczach. Wiele zależy zarówno od aparatu, szkła jak i samej przelotki. Możesz twierdzić, że jest inaczej, ale jeśli tak to dla mnie po prostu teoretyzujesz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... Jest przelotka Sigmy na Sony? Jest...
    Przykład najgorszy z możliwych Jest przelotka, bo robi ją Sigma (która prawdopodobnie zna swoje obiektywy) na podstawie danych o bagnecie, które Sony udostępniło (w przeciwieństwie do Nikona i Canona) Czyli dokładnie to co napisałem wyżej. Największe szanse na zrobienie dobrej przejściówki mają firmy, które dysponują wiedzą. Z przeciwnego bieguna. Nikonowi udało się zrobić bardzo dobrą przejściówkę ze swojego bagnetu F na bezlustra. Wcześniej wielu chińczyków tego próbowało. I nie wyszło im to najlepiej.

  7. #587
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W praktyce jest istotne kto co robi i dokładnie napisałem dlaczego ... Tak najważniejsze by działało a ja Ci napisałem, gdzie są na to największe szanse i dlaczego. Nie porównuj też Sigmy i Tamrona do małych chińskich firemek..
    A ja ci napisałem, że mi to wiski kto to zrobi. Chińczycy czy Sigma czy jakiś koreańczyk.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #588

    Domyślnie

    Toć nigdzie nie piszę, że ważne jest logo. Ważna jest wiedza a kompletną wiedzę w materii bagnetów Z i R mają tylko Nikon i Canon, a Ci nie mają interesu by robić przelotki pod szkła konkurencji. Sam dopiero co napisałeś, że zarabia się na szkłach. No to chyba jasne, że dla Nikona to żaden biznes zrobić przelotkę pod Sonacze. Albo Canony. Sigma też nie zrobi przelotki Sigma - Nikkor bo Nikon wypuścił już przelotkę pod swój bagnet i w dodatku rozdaje ją za darmo w zestawach. Zostają Chińczycy, którzy są bardzo sprytni, ale tu po prostu będzie loteria. Temat chińskich przelotek wałkowany jest od dawna, dla Ciebie może to nowość, ale tu po prostu nie ma gwarancji. Z jednym szkłem zadziała to lepiej a z drugim gorzej. Albo wcale, bo i tak bywa. To są rozwiązania dla ludzi o mocnych nerwach. Z braku laku oczywiście lepsze to niż nic, ale zważywszy na to, że jest dużo lepsze rozwiązanie w postaci przelotki do systemu F nie ma to większego sensu. Ogólnie, bo zawsze znajdzie się kilku zapaleńców, którzy będą chcieli podłączyć jakieś cudo.

  9. #589
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ..Ważna jest wiedza a kompletną wiedzę w materii bagnetów Z i R mają tylko Nikon i Canon,
    Chłop swoje i baba swoje.
    Brak tej kompletnej wiedzy nie przeszkadza w robieniu działających (lepiej i gorzej - wiem) przelotek na Sony A7. Nie trzeba loterii, jest internet, ludzie napiszą czy i jak działają czy nie. Jednego producenta zadziałaja lepiej, innego gorzej. Kończe rozmowe na ten temat, bo nie zmienimy zdania. Czas pokaże.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #590

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ważna jest wiedza a kompletną wiedzę w materii bagnetów Z i R mają tylko Nikon i Canon(....).
    Jakos niezalezni producenci typu Sigma czy Tamron posiadli ta wiedze i robia szkla pod te bagnety. Nierzadko lepsze niz systemowe.
    A chyba zgodzisz sie , ze przelotki troche mniej sa skomplikowane od obiektywow.
    Takze nie widze zadnych przeszkod zeby przykladowa firma Cing-Hiang-Optics nie mogla sobie kupic Nikona Z w zestawie z przelotka i jakims szklem.
    Rozebrac tego na czynniki pierwsze i zrobic bezczelna kopie tej przelotki.
    Lub przelotki do innych szkiel.
    Jedynie nabywca bedzie decydowal czy chce kupic przelotke zrobiona za 1 miske ryzu czy za 2.
    Nawet w przypadku chinczykow warto nie kupowac byle taniej.

    Dzialanie "bagnetu i elektroniki" to nie filozofia.
    Jak japonski inzynier to rozumie, to chinski tez moze.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 59 z 391 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •