Close

Strona 48 z 391 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 3909
  1. #471

    Domyślnie

    Nie zaglądam do tego wątku już zbyt często -najwięcej mają do powiedzenia ci którzy nie mieli aparatu w ręku lub przysłowiowe 5 minut na prezentacji.
    W sieci można znaleźć bardzo dużo przykładów trafionych zdjęć na AF-C, w tym dzikiej przyrody i sportu.

    Dla tych którzy są zainteresowani aparatem -nie dajcie się zwariować, aparaty robią zdjęcia i są bardzo sprawne. AF-S nawet sprawniej niż w lustrzankach.

    hejterzy będą hejtować - życzę wszystkiego dobrego
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #472

    Domyślnie

    Dpreview opisało (tak w skrócie) Z6 jako odpowiednik D750, ale z lepszym video.
    Więc ja, nie mając Z6 w ręku, obstawiałbym, że gdzie poradzi sobie D750, to poradzi sobie Z6.
    I jak czytam opinie użytkowników Z6 w sieci, to moje przekonanie się potwierdza.
    Zresztą wiele wypowiedzi na forum wskazuje, że początkujący mają duży kopot ze zrozumieniem i z interpretacją opinii zamieszczonych w sieci.
    Więc koledy z Z6 - do dzieła, piszcie!
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #473

    Domyślnie

    Wolę popatrzeć jak ten gość fotografuje i co sądzi niż oglądać suche testy. On Sony ale tu Nikona wziął do sesji https://youtu.be/gLuFHS1y64I.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #474

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Wolę popatrzeć jak ten gość fotografuje i co sądzi niż oglądać suche testy. On Sony ale tu Nikona wziął do sesji https://youtu.be/gLuFHS1y64I.
    On robi Z7 a ten aparat ma ponoć słabszy af od z6 . Ciekawe jakby sprawdziła się mniejsza zetka w rękach Jansona.

    Mając świadomość obiektywnych ograniczeń tego korpusu uważam podobnie jak JK, że najwięksi krytycy Z6 nie mieli okazji przetestować aparatu albo wcale albo w okolicznościach, które pozwoliłyby na poznanie jego działania w stopniu pozwalającym wykorzystanie możliwości puszki.

  5. #475

    Domyślnie

    Ja pisałem, że 24-70 F4 jest szybsze i pewniejsze niż 24-70 VR przez FTZ, ale to pare stron temu. Z6 ma taka zaletę, że nie strzelam 3-4 fotek „na zaś bo jak AF się pomyli” tylko po prostu jedna. Jeśli jest trafiona to będzie trafiona w 100%. BF/FF jest mocno męczący w lustrach jednak

  6. #476

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    @JK a jak się spisują szkła od lustrzanek? Jak działa AF? Jest to normalnie używalne czy jednak czuć, że to przez jakąś przejściówkę i drażni? Zacząłem się przyglądać Z6, bo muszę w niedalekiej przyszłości wymienić moją drugą puszkę (D800) na coś innego i do tej pory myślałem albo o drugiej D750 (jako wersja budżetowa) albo jakiejś ładnej używanej sztuce D810, ale w zasadzie i Z6 mogłoby się cenowo łapać (bo odliczeniu cashbacku, vatu i np sprzedaniu 24-70 z kita wychodzi spoko kasa). Kluczowa jednak jest dla mnie kwestia szkieł, bo w zasadzie to co potrzebuję to mam i inwestowanie w podobne szkła tyle, że natywne mija mi się z celem i jest średnio opłacalne - pytanie na ile warto w to wchodzić myśląc o używaniu nikkorów i sigm z bagnetu F.
    To jest stały punkt programu.

    Też mam stare szkła od luster i na dzień dzisiejszy tylko tych używam z FTZ. Próbowałem także tych kilku dostępnych szkieł natywnych do Z-ki, ale różnica nie była na tyle duża, żeby je zaraz kupować. Poczekam na zapowiadane zoomy f/2,8 i wtedy trzeba będzie coś zdecydować, albo zostać przy szkłach AF-S i FTZ (równolegle z lustrami), albo sprzedać cały majdan lustrzankowy i kupić szkła natywne do Z-ek. Na dzień dzisiejszy z tym FTZ jest na tyle dobrze (jak już pisałem, w moim odczuciu nawet lepiej niż z D4s, a na pewno nie gorzej), że spokojnie czekam na te zapowiadane szkła. Choć nie ukrywam, że liczę się z totalną rewolucją w moim sprzęcie.
    Jacek

  7. #477

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Po pierwsze nie słuchaj tych "specjalistów teoretyków", którzy nie mają tego sprzętu, nie mieli tego sprzętu, ale wszystko wiedzą z internetu. Już prawie tydzień czekam, na przykładowe zdjęcia od tych "geniuszy fotografii", którzy uważają, że D850 jest lepsze i doczekać się nie mogę. Tym zestawem z Z6 spokojnie zrobisz zdjęcia, o które pytasz. Problem jest tylko z tym, że koledzy jeszcze tego nie wiedzą - nie mieli okazji się tego dowiedzieć. Bo jak? Bez sprzętu? Teoretycznie? Wnioskuję, że nie masz starych nawyków z lustrzanek, więc nie powinieneś mieć żadnych kłopotów z obsługą Z-ki. W przeciwieństwie do tych "doświadczonych".

    Wybierz, co ci lepiej pasuje.
    Chcialem tylko zauwazyc ze bardzo duzo tu teoretyzowales, odsylales do instrukcji, a na prosby o udowodnienie swoich cos pisales ze "wiedza kosztuje".
    Potem jednak wrzuciles 3 zdjecia, ale jak ktos ci napisal ze "jakosc jak ze smartfona" to strzeliles focha i je usunoles.
    A jedno z tych zdjec, to ostatnie obrazujace prace AF-C bylo NIETRAFIONE. Ostrosc na reke zamiast na twarz. Takze nie wyszedles niestety poza poziom teoretyzowania, bo nie udowodniles teori praktycznymi przykladami.

    Takze, ten tego. Nie spodziewaj sie ze ktos z toba podejmie dyskusje.


    P.s Choc troche cie rozumiem. Zawsze sie ktos znajdzie co bedzie pisal ze jakosc jak ze smartfona, ale nie zauwazy warunkow przy robieniu zdjec i tego ze to raw na defaultowych ustawiewniach a program graficzny przy nowym body jeszcze moze go "nie czytac" w pelni.
    Takie cos sie powinno pomijac i nie zwracac uwagi. Jak masz teorie i chcesz ja udowodnic, to zawsze ktos bedzie "oponowal", no tak to dziala. Tylko dobrze by bylo jakby to sie kulturalnie wszystk odbywalo.
    A tak to mamy, ze nikt nie wstawi zdjecia na poparcie swoich tez, np dzialania AF bo zaraz mu ktos napisze cos w stylu "z twoimi umiejestnosciami kup sobie D40 i ja robie lepsze smartfonem".
    Takze jest tutaj multum teori od osob nie majacych aparatu a ci ktorzy maja aparat i mogliby jakies testy porobic i sie nimi podzielic, to tego nie zrobia bo sie boja pojazdu "jak ze smartfona".

    Ech, dzieci, dzieci.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 10-02-2019 o 20:43
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Po pierwsze nie słuchaj tych "specjalistów teoretyków", którzy nie mają tego sprzętu, nie mieli tego sprzętu, ale wszystko wiedzą z internetu. Już prawie tydzień czekam, na przykładowe zdjęcia od tych "geniuszy fotografii", którzy uważają, że D850 jest lepsze i doczekać się nie mogę. Tym zestawem z Z6 spokojnie zrobisz zdjęcia, o które pytasz. Problem jest tylko z tym, że koledzy jeszcze tego nie wiedzą - nie mieli okazji się tego dowiedzieć. Bo jak? Bez sprzętu? Teoretycznie? Wnioskuję, że nie masz starych nawyków z lustrzanek, więc nie powinieneś mieć żadnych kłopotów z obsługą Z-ki. W przeciwieństwie do tych "doświadczonych".

    Wybierz, co ci lepiej pasuje.
    Ja zrobiłem na szybko skoro się dopominasz. Nie mam 200-500, ale podpiąłem Tamrona 70-200 przez TC 2x, 400mm, 5.6, 1/4 s z ręki, raw wyeksportowany do jpeg w pełnym rozmiarze ( pomijam już fakt sensowności robienia zdjęć z takim czasem przy takiej ogniskowej). Dodam tylko oczywistość, że D850 nie ma stabilizacji matrycy, którą posiada Z7
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	850_2079.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	18,88 MB
ID:	21023Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	850_2079.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	18,88 MB
ID:	21023

    a tutaj symulacja Twoich warunków dla 35mm f4, 1/5 s, iso 6400 w ciemnej garderobie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	850_2091.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	21024
    i crop
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	850_2091-2.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	1,03 MB
ID:	21025

    Zdjęcia są oczywiście poruszone, bez dwóch zdań, ale w przeciwieństwie do Twoich przykładów, bez problemu trafione
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 10-02-2019 o 20:51
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #479

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    To jest stały punkt programu.

    Też mam stare szkła od luster i na dzień dzisiejszy tylko tych używam z FTZ. Próbowałem także tych kilku dostępnych szkieł natywnych do Z-ki, ale różnica nie była na tyle duża, żeby je zaraz kupować. Poczekam na zapowiadane zoomy f/2,8 i wtedy trzeba będzie coś zdecydować, albo zostać przy szkłach AF-S i FTZ (równolegle z lustrami), albo sprzedać cały majdan lustrzankowy i kupić szkła natywne do Z-ek. Na dzień dzisiejszy z tym FTZ jest na tyle dobrze (jak już pisałem, w moim odczuciu nawet lepiej niż z D4s, a na pewno nie gorzej), że spokojnie czekam na te zapowiadane szkła. Choć nie ukrywam, że liczę się z totalną rewolucją w moim sprzęcie.
    Jesli chodzi o AF to roznica jest ogromna. Szkla natywne Dzialaja a szkla z bagnetem F przez TFZ tylko dzialaja.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Na dzień dzisiejszy z tym FTZ jest na tyle dobrze (jak już pisałem, w moim odczuciu nawet lepiej niż z D4s, a na pewno nie gorzej)
    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Jesli chodzi o AF to roznica jest ogromna. Szkla natywne Dzialaja a szkla z bagnetem F przez TFZ tylko dzialaja.
    I bądź tu mądry...

Strona 48 z 391 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •