Close

Strona 38 z 391 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 3909
  1. #371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Zarówno AFS i AFC przy ostrzeniu na twarz trafione 9/10 klatek. Zarówno statycznie siedzące dziecko, jak i pełzające w stronę obiektywu. Miło się zaskoczyłem
    I to jest gigantyczna zaleta tych nowych szkieł S.
    W 50/1.4G jest taki focus shift, że trafienie czegokolwiek w okolicach pełnej dziury to czysta loteria jest.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #372

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    I to jest gigantyczna zaleta tych nowych szkieł S.
    W 50/1.4G jest taki focus shift, że trafienie czegokolwiek w okolicach pełnej dziury to czysta loteria jest.
    Aż tak źle? Na artach jakie mam głównie robię na 1.4 i nie narzekam
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  3. #373

    Domyślnie Nikon Z6 w praktyce forumowiczów

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Aż tak źle? Na artach jakie mam głównie robię na 1.4 i nie narzekam
    Takie jest moje doświadczenie. Może miałem kiepska sztukę, może nie umiem robić zdjęć, ale z tego co czytam to nie tylko ja mam taki pogląd. Dla mnie to szkło to kompletna porażka i plama na marce Nikon.

    Byłem z nim w znanym serwisie S5s. Miły pan potwierdził ze trafiłem kiepska sztukę, ze widział lepsze, ale ogólnie ten typ tak ma i nic nie dało się z tym zrobić.

    Dlatego jak mi ktoś pisze o 50tkach serii G na bagnet F, ze takie wspaniałe bo tanie i małe to tylko się uśmiecham i zgadzam z kolega wyżej. Lepiej zapłacić 2900 za rewelacyjnie działające 50/1.8S niż 1500 za szrot 50/1.4G.
    Ostatnio edytowane przez badtorro ; 14-01-2019 o 01:43
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #374
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ale to nie na 1.4. By okazał się shift musi byc on przymknięty.

  5. #375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Takie jest moje doświadczenie.
    Co prawda jeszcze nie mam doświadczenia z Z6, ale 50/1.4G parę ładnych lat temu zamieniłem na 50/1.8G, którego mam nawet dwie sztuki teraz.
    1.4 wolny muł w AF. 1.8 o wiele sprawniejszy. Za tę cenę - ideał.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #376

    Domyślnie

    Tez miałem 50 1.4 G. Powiedziałbym, że 58 ma AF między 1.4 a 1.8 G, a między 1.8 G a nowym s jest większa różnica niż między 1.4 i 1.8

  7. #377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ...... ja nie widzę sensu pchania tego w amatorskie puszki jakimi są zetki na dzień dzisiejszy, .....
    Tyko że to nie są puszki amatorskie. Nikon zaliczył je do sprzętu zawodowego w NPS - no ale w Nikonie podobno same barany pracują i się nie znają . Mam możliwość porównywania na co dzień D4s z Z7 i z taką opinią zgodzić się nie mogę. Moim zdaniem Z7 to korpus, który powinien być lokowany gdzieś pomiędzy D850, a serią jednocyfrowa. Wszystkie one są bardzo dobrze uszczelnione, wszystkie dają obrazek na bardzo wysokim poziomie, wszystkie mogą pracować z tymi samymi obiektywami (o prehistorii tu nie piszą), ale w wielu zastosowaniach Z7 bije na głowę zarówno D850, jak też serię jednocyfrową. CISZA - to jest coś, co wyraźnie wyróżnia Z-ki od całej reszty. Odgłos lustrzanek jest może przyjemny dla niektórych uszu, ale dyskwalifikuje je w wielu miejscach: w teatrze, w kościele, podczas koncertu pianisty, czy podczas meczu szachowego. Tam zawodowymi korpusami są właśnie Z-ki, a nie "klekoty" typu D5, czy D850.

    Dla kogoś przyzwyczajonego do wielkiej i ciężkiej "cegły" jaką jest korpus jednocyfrowy, obsługa Z-ki może być pewnym wyzwaniem. Sam to miałem, bo wszystko działa niby podobnie, ale jednak trochę inaczej lub zupełnie inaczej, bo małe przyciski, bo można sobie palcem "oko wydłubać", bo gripa nie ma. To wszystko prawda, ale po miesiącu intensywnego użytkowania, po zrobieniu kilku tysięcy zdjęć w różnych warunkach: w ciemnicy, w deszczu, na mrozie, ......, w większości na tym podobno "niedopracowanym" AF-C, hierarchia się trochę zmienia. Już nie mam problemu z trafianiem w te małe przyciski, już potrafię świadomie przypisać do przycisków i wykorzystywać funkcje, których w lustrzankach nie ma, bo ich tam być nie może. Dziś, idąc robić zdjęcia zabieram oba D4s i Z7, ale ostatnio to D4s coraz częściej pełni rolę zapasu bezpieczeństwa i leży w torbie. Po dokładnym poznaniu specyfiki Z7, po ustawieniu menu tak jak trzeba (to jest kluczowa sprawa - szczególnie w przypadku AF), Z-ka stała się dla mnie wygodniejsza i w tym roku zrobiłem nią dużo więcej zdjęć, niż lustrzankami. Jedno czego czasem brakuje to grip. Nie powiem, że lustrzanek już nie używam, bo to nie jest prawda, ale pisanie o Z-kach, że to sprzęt amatorski zakrawa na kompletną ignorancję.

    Czytając Twoje opinie czasem mam wrażenie, że ta "amatorskość" Z-ek wynika głównie z poziomu obsługi tego sprzętu przez fotografa i przywiązania do tego co było dawniej. Niektórzy myślą, że jeśli w jakiś sposób kiedyś obsługiwało sie serię jednocyfrową, to w Z-kach musi być tak samo. Jak jest inaczej to Z-ki działają źle i są co najwyżej amatorskie, bo nadają się do cioci na imieniny, albo na wycieczkę. Ale tak nie jest. To są inne aparaty i trzeba to zrozumieć. Trzeba nabrać wprawy i wtedy te pozorne zalety lustrzanek, nawet serii jednocyfrowej, nie są już tak oczywiste.
    Jacek

  8. #378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ..... Brak gripa z dodatkowym spustem w wygodnym miejscu dyskwalifikuje (dla mnie) ten aparat. .....
    Moja Z-ka już niedługo będzie miała taki pionowy spust, w wygodnym miejscu, bo każdy sam może to miejsce wybrać. Na dodatek jest jeszcze seria o zmiennej prędkości, jako mały bonus.
    Prototyp już jest i działa, ale jeszcze to trzeba trochę ogarnąć.
    Jacek

  9. #379

    Domyślnie

    Twoje dzieło czy jakiś starup?

  10. #380

    Domyślnie

    Moje. I w pewnej części także Pawła Pawlaka.
    Jacek

Strona 38 z 391 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •