Close

Strona 379 z 391 PierwszyPierwszy ... 279329369377378379380381389 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 781 do 3 790 z 3909
  1. #3781

    Domyślnie

    Powerbank 1A też działa w moim Z7

  2. #3782
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Czy nikonem Z6na potrzeby amatorskie da się filmować z ręki? Jakie zastosować ustawienia aby uzyskać możliwie najlepsze efekty i brak kołysania obrazu. Zastanawiam się nad kupnem korpusu ze względu na szkła które posiadam. Czy jednak do filmowania jest potrzebny gimbal? Materiał to wycieczki piesze nizinno górskie

  3. #3783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Czy nikonem Z6na potrzeby amatorskie da się filmować z ręki? Jakie zastosować ustawienia aby uzyskać możliwie najlepsze efekty i brak kołysania obrazu. Zastanawiam się nad kupnem korpusu ze względu na szkła które posiadam. Czy jednak do filmowania jest potrzebny gimbal? Materiał to wycieczki piesze nizinno górskie
    Da się bez problemu, choć AF szczególnie w video lepiej działa na natywnych obiektywach, a nie przekonwertowanych za pomocą FTZ. Aparat ma wbudowany IBIS, wiec bez większego trudu nakręcisz ładny film. Do filmowania wycieczek to chyba prędzej jakiś gopro.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #3784
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Tak to będzie tandem z gp9 . Co do obiektywu to mam ciemny 24-70 f4. Tylko czemu zadaje takie pytanie. Gdy włączyłem te wszystkie stabilizacje w Zetce to obraz mam taki skokowy. Nie ma płynności jak w gp. I właśnie nie wiem czy gdzieś nie przeholowałem.

  5. #3785
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co to znaczy "te wszystkie" ?
    Używaj stabilizacji sensora, nie programowej, potem w obróbce można to zrobić programowo stabilizacje, wytnie ci dość dobrze stabilny obraz jeśli nie masz rozdygotanych rąk, gimbal oczywiście robi swoje, szerokie ogniskowe też ułatwiają, więcej klatek w materiale też ważne.

  6. #3786
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    ok Dzieki za wskazówki

  7. #3787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    ok Dzieki za wskazówki
    Właśnie zle ci doradził. Do filmowania nie używaj stabilizacji sensora, tylko elektronicznej. Stabilizacja sensora przy filmowaniu daje właśnie taki "skokowy" efekt. Stosowanie stabilizacji sensora przy filmowaniu ma sens tylko wtedy, kiedy nie masz statywu i chcesz zrobić z ręki ujęcie "nieruchome" - czyli kamera cały czas nakierowana w jedno miejsce - bez panoramowania/szwenkowania.

    Zrób sobie ustawienie użytkownika U1 dla filmowania -rozdzielczość, klatkarz, migawka, wyjściowa przysłona i ISO, dźwięk, AF i stabilizacja.
    Np. u siebie mam U1 dla przełącznika w pozycji filmowanie:
    - FHD 1080 p
    - 24 kl/sek
    - migawka 1/50
    - przysłona 8
    - ISO 200
    - dźwięk 8
    - AF-F,
    - stabilizacja elektroniczna.

    I w warunkach wycieczkowych mam do dostosowania zwykle nie więcej niż ISO w danym ujęciu.

    Oczywiście w ustawieniach mam wyłączone ustawienia automatyczne dla filmu.

    No i oczywiście jeżeli chcesz mieć dźwięk na filmach, to musowo mikrofon, choćby tani Rode Video Micro. Mikrofony wbudowane dają żenujący dźwięk na nagraniach.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 22-09-2021 o 15:06

  8. #3788
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A jak sobie radzisz z tymi zniekształceniami na około kadru jakie wprowadza elektroniczna stabilizacja ?
    Ja uzyskuję najlepszy efekt filmując ze stabilizacją sensora i potem robią stabilizacje np w Resolve, jeśli nagrasz 50/60fps to wyjdzie super.
    Ale nie upieram się bo filmuję bardzo mało i wiem że efektywna stabilizacja programowa w postprodukcji wymaga też wiedzy na etapie filmowania.

  9. #3789

    Domyślnie

    Na ujęciach wycieczkowycg, typowo amatorskich-pamiątkowych to toleruję to - wolę to, niż szarpankę ze stabilizacji optycznej/stabilizacji matrycy.
    Jeżeli chcę mieć płynne ujęcia bez zniekształceń, to wtedy wyłączam stabilizację w aparacie używam statywu z głowicą wideo. Gimbala jeszcze się nie dorobiłem. Ludzie potrafią też uzyskać bdb efekty z monopocem.
    Nie ma cudów - wbudowana stabilizacja świetnie sprawdza się przy fotografowaniu, ale do wideo średnio się nadaje. Ładne wideo z ruchami kamery wymaga stosowania gimbala, albo lepszych urządzeń profesjonalnych - steadicam, jazda na wózku, kran itp.
    Niezeleżnie od tego, czy się filmuje z włączoną stabilizacją, czy wyłączoną, z ręki, ze statywu, z gimbala, czy innego gripa to trzeba się nauczyć posługiwania się kamerą - samemu próbować, co wychodzi, jak wychodzi - samo włączenie magicznej opcji stabilizacji nie daje z miejsca ujęć na profesjonalnym poziomie

  10. #3790
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Szarpanke eliminujesz w postprodukcji, wtedy warto mieć też 60fps, chyba że nie obrabiasz materiału tylko używasz gotowca z aparatu to wtedy zgadza się elektroniczna jest ok ale czy wtedy nie lepiej tez włączyć 4K żeby było więcej miejsca na kadrowanie ze stabilizacji ?

Strona 379 z 391 PierwszyPierwszy ... 279329369377378379380381389 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •