Close

Strona 344 z 391 PierwszyPierwszy ... 244294334342343344345346354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 431 do 3 440 z 3909
  1. #3431
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie musisz korekcji robić za każdym razem ręcznie, bez przesady, a kto sprytniejszy zrobi sobie żeby szło z automatu.

  2. #3432

  3. #3433

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Poprawianie obiektywu lepszego, choćby ręczne a nie z automatu da efekt lepszy niż poprawianie obiektywu gorszego.
    Porównywanie surowego obrazka z obrazkiem poprawionym jest po prostu nieprawidłowe.
    W przypadku 85 art oba obiektywy zaprojektowała ta sama firma, ale dla trochę innego klienta i dlatego w obu przypadkach musiała iść na inny kompromis. Albo ogromy rozmiar i waga, albo korekcja systemowa. Tyle, że nie ma co z góry zakładać, że ten drugi obiektyw jest gorszy. Ma większą beczkę, ale został tak zaprojektowany, by po zaaplikowaniu profilu na wyjściu obrazek był jeszcze lepszy niż w przypadku starego arta. Tak po prawdzie na różnych testach różnie to wypadało, ale generalnie chyba jednak jest tak jak twierdzi prezio Sigmy, który uważa, że nowa 85ka jest lepsza. I nie chodziło mu tylko o ostrość.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...Zgaduję, że ta nowsza Sigma do Sony musi być bardziej korygowana (a przynajmniej na logikę powinna być) bo założono zmniejszenie wymiarów...
    Nawet nie trzeba zgadywać, bo na premierze prezes Sigmy z godzinę się produkował i wyjaśniał jak projektowano i dlaczego ta Sigma potrzebuje specjalnego profilu. Bez profilu beczka jest bardzo duża jak na obiektyw 85.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...Choć akurat przy 85 mm brak korekty nie powinien za bardzo przeszkadzać.
    Na zdjęciach od kolegi widać, że dystorsja jest dużą, pewnie dochodzi jeszcze winieta. W przypadku tej stałki może faktycznie jest to prostsze, ale dla zumów (np. 14-24 też potrzebuje wspomagania softowego) może z tym być ciężej.

  4. #3434

    Domyślnie

    Teraz popatrzyłem na większym ekranie, faktycznie nie doceniłem inżynierów z Sigmy Poducha jak się patrzy.

  5. #3435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Nikon Z bez wielkiego obiektywu wygląda lepiej
    Dobre. Jak ktoś kupuje taki sprzęt, żeby robił za biżuterię, to nawet bardzo dobre. Może rzeczywiście jest tak, ze celebryta z takim czymś wygląda lepiej, niż bez tego.
    Jacek

  6. #3436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Trudno się z tym nie zgodzić. Tylko po co głowić się nad tym poprawianiem, szukać wersji obiektywu, która będzie łatwiejsza do ręcznego poprawienia, skoro to wszystko można mieć z automatu po wgraniu zdjęcia do LR?
    Zgaduję, że ta nowsza Sigma do Sony musi być bardziej korygowana (a przynajmniej na logikę powinna być) bo założono zmniejszenie wymiarów. W przypadku wielu obiektywów idzie za tym właśnie korekta cyfrowa, pozwalająca cieszyć się jakością w mniejszym opakowaniu. Wielka szkoda, że Nikon i Canon nie umożliwiają tego z automatu w przypadku szkieł nie firmowych. Generalnie jak widzę klienci to akceptują (w sensie korektę cyfrową zamiast kilogramów szkła) bo miniaturyzacja jest faktem i często producenci stawiają wielkość na pierwszym miejscu reklamując nowy obiektyw. To jest fakt, oczywiście nie każdemu mniejszy rozmiar obiektywu jest potrzebny, mogę to zrozumieć, choć często opinia zmienia się po krótkim czy dłuższym używaniu.
    Choć akurat przy 85 mm brak korekty nie powinien za bardzo przeszkadzać.
    Od chwili wejścia na rynek robię foty tą Sigmą https://35photo.pro/photo_5212150/ i praktycznie chciałbym w każdym systemie widzieć taką alternatywę. Pozbyłem się Canona EF 85mm f/1.2L II USM i nie żałuję ani złotówki wydanej na Sigmę.

    Jeśli ktoś widzi sens używania starszej wersji tego szkła , jego prywatna sprawa. Ja już się nanosiłem gargantuiczne Arty Sigmy i wolę te mniejsze W Soniaczach i C1 jest już z automatu korekta dystorsji i zakładam, że zaniedługo takie profile pojawią się w C1 dla innych aparatów również. W C1 dla Nikona jeszcze nie ma korekty, ale i tak wolę jednym ruchem dokonać korekty i dźwigać mniej
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-11-2020 o 00:28
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  7. #3437

    Domyślnie

    Akurat mnie nie musisz przekonywać o wyższości mniejszych szkieł nad większymi
    A także nad korzyściami korekty w body i dlaczego jest to lepsze od czekania na profile, płacenia abonamentu za programy do RAW czy tworzenia sobie samemu profili. Ale decyzja wyboru Nikona (lub Canona) niesie pewne konsekwencje i nie mnie to oceniać.

  8. #3438

    Domyślnie

    Jak wygląda praca i jakość fotek z Tamronem 70-200 G2 ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  9. #3439

    Domyślnie

    looo ile bym chciał by moj art był tak mały a duza roznica w wadze? no i jeszcze adapter ftz nie jest mały, ja na sprzet nie narzekam ale czekam az sigma zrobi cos pod zetki i sprzedaje backup i dopukuje 6v2
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  10. #3440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witboy Zobacz posta
    looo ile bym chciał by moj art był tak mały a duza roznica w wadze? no i jeszcze adapter ftz nie jest mały, ja na sprzet nie narzekam ale czekam az sigma zrobi cos pod zetki i sprzedaje backup i dopukuje 6v2
    stara Sigma vs nowa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nt6bNF6.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	45447
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

Strona 344 z 391 PierwszyPierwszy ... 244294334342343344345346354 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •