Close

Strona 343 z 391 PierwszyPierwszy ... 243293333341342343344345353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 421 do 3 430 z 3909
  1. #3421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Też miałem Canona FD 50/1.4 a później kupiłem wersję nFD ze względu na wagę i rozmiar. Pierwszego sprzedałem, drugi leży i się kurzy. Oba nie są dla mnie żadnymi królami, królewiczami ani nawet księciuniami I chodziło mi jednak o wybór między tymi dwoma obiektywami o których pisałem zarówno ja jak i Ty. Umówmy się, że jak komuś nie potrzeba dobrego AFu to wtedy faktycznie wybór jest ogromny w każdym systemie bezlusterkowym i dla kogoś takiego polecany przez Ciebie Z 50/1.8 może się okazać jeszcze mniej kuszący jako przydrogi, za duży, za ciemny itd.
    Dokładnie. Chociażby znakomite szkła Voigtlandera https://www.cameraquest.com/voigtlen.htm Praktycznie większość spokojnie może tu "królować".
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-11-2020 o 11:46
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  2. #3422

    Domyślnie

    Możesz podesłać zdjęcie nikona z założoną sigma art dn85?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps jeszcze zapytam w sprawie tego adaptera
    Rozumiem, że żadnych korekt optyki w body nie będzie.
    Czyli podpinając pod sony mamy korekcje jak sadze dystorsji, winiety itp
    W Nikonie otrzymujemy nieskorygowane zdjęcie .
    R | 35 | 50 | 135

  3. #3423

    Domyślnie

    Na aparatkach Nikona obiektywy Sigmy serii DN DG nie mają automatycznej korekcji, nie można też na nie samodzielnie przez aparat wgrać nowego softu. Na Fredmiranda jest temat dotyczący tego adaptera i są tam przykłady zdjęciowe sigmowych dystorsji na Zetkach. Nie wiem tylko jak to wygląda z programowalnymi przyciskami.

  4. #3424

    Domyślnie

    Masz może link pod ręką ?
    R | 35 | 50 | 135

  5. #3425
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Na aparatkach Nikona obiektywy Sigmy serii DN DG nie mają automatycznej korekcji, nie można też na nie samodzielnie przez aparat wgrać nowego softu. Na Fredmiranda jest temat dotyczący tego adaptera i są tam przykłady zdjęciowe sigmowych dystorsji na Zetkach. Nie wiem tylko jak to wygląda z programowalnymi przyciskami.
    I dzięki temu można zrobić rzetelne porównanie Sigmy ART lustrzankowej vs wersja na Sony. Która jest lepsza bez polepszaczy (winieta dystorsja ostrość).
    Niestety nie znalazłem takiego porównania obu Sigm.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #3426

    Domyślnie

    A mógłbym zapytać po co robić takie porównanie? Chyba nikt nie podpina już takiej Sigmy do analoga. Więc to taka sztuka dla sztuki, czy się mylę i jest jakiś wyższy cel?

  7. #3427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Możesz podesłać zdjęcie nikona z założoną sigma art dn85?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps jeszcze zapytam w sprawie tego adaptera
    Rozumiem, że żadnych korekt optyki w body nie będzie.
    Czyli podpinając pod sony mamy korekcje jak sadze dystorsji, winiety itp
    W Nikonie otrzymujemy nieskorygowane zdjęcie .

    Już daję:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qwtiKLh.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	110,9 KB
ID:	45405

    Jedyna wada w Z6 to dystorsja poduszkowata - do usunięcia jednym ruchem w PS/LR (Sony A7 mają programowe korekty winiety , podobnie jak C1 , który korygują ją w locie).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dXQswYF.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	45406

    Wielkość i waga robi różnicę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dQ1dWUs.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	45407
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-11-2020 o 20:06
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  8. #3428
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A mógłbym zapytać po co robić takie porównanie? Chyba nikt nie podpina już takiej Sigmy do analoga. Więc to taka sztuka dla sztuki, czy się mylę i jest jakiś wyższy cel?
    Do analoga to się nawet nie da jej podpiąć. Rejestr za krótki. Chodzi o co innego. Poprawianie obiektywu lepszego, choćby ręczne a nie z automatu da efekt lepszy niż poprawianie obiektywu gorszego.
    Porównywanie surowego obrazka z obrazkiem poprawionym jest po prostu nieprawidłowe.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #3429

    Domyślnie

    Zdjęcie monitora aparatem Z6 + Sigma Art 85 1.4 DG DN

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gjifg0q.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	45408

    Jeden ruch suwakiem w PS - korekta zniekształceń na -9

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	QKDkrH6.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	110,4 KB
ID:	45409
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-11-2020 o 20:55
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  10. #3430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Do analoga to się nawet nie da jej podpiąć. Rejestr za krótki. Chodzi o co innego. Poprawianie obiektywu lepszego, choćby ręczne a nie z automatu da efekt lepszy niż poprawianie obiektywu gorszego.
    Porównywanie surowego obrazka z obrazkiem poprawionym jest po prostu nieprawidłowe.
    Trudno się z tym nie zgodzić. Tylko po co głowić się nad tym poprawianiem, szukać wersji obiektywu, która będzie łatwiejsza do ręcznego poprawienia, skoro to wszystko można mieć z automatu po wgraniu zdjęcia do LR?
    Zgaduję, że ta nowsza Sigma do Sony musi być bardziej korygowana (a przynajmniej na logikę powinna być) bo założono zmniejszenie wymiarów. W przypadku wielu obiektywów idzie za tym właśnie korekta cyfrowa, pozwalająca cieszyć się jakością w mniejszym opakowaniu. Wielka szkoda, że Nikon i Canon nie umożliwiają tego z automatu w przypadku szkieł nie firmowych. Generalnie jak widzę klienci to akceptują (w sensie korektę cyfrową zamiast kilogramów szkła) bo miniaturyzacja jest faktem i często producenci stawiają wielkość na pierwszym miejscu reklamując nowy obiektyw. To jest fakt, oczywiście nie każdemu mniejszy rozmiar obiektywu jest potrzebny, mogę to zrozumieć, choć często opinia zmienia się po krótkim czy dłuższym używaniu.
    Choć akurat przy 85 mm brak korekty nie powinien za bardzo przeszkadzać.

Strona 343 z 391 PierwszyPierwszy ... 243293333341342343344345353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •