Close

Strona 314 z 391 PierwszyPierwszy ... 214264304312313314315316324364 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 131 do 3 140 z 3909
  1. #3131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Przecież to nie jest PS, tylko narzędzie do wołania NEF-ów.

    No i wypadało by się trochę poduczyć - lokalne korekty oczywiście są dostępne.
    Z resztą, po co ja to piszę?
    Tak? To poducz mnie bonga tego nie widzę chodzi mi o zaznaczania gradientem owalu w środku lub na zewnątrz. Zaznaczony obszar można podpatrzyć, rozjaśnić czy co tam się chce, gdzie tak zrobię w nx-d, tam można zaznaczyć ale odcienie podobne, mam nadzieję że piszę zrozumiale. Mam jeszcze capture nx2 i wiem co odjęli.

    Przy okazji spotkał się ktoś z sytuacją że nx-d strasznie muli i jakby miał błędy przy obróbce. Np w wb zjeżdżam zielonym kolorem o jedną działkę, a po chwili fotka wygląda jakbym przejechał suwakiem o 20 działek, ci ciekawe zjechanie jeszcze o jedną działkę daje porzadany efekt.

    Przepraszam za zejście z tematu

    Jeśli chodzi o wyważenie to dużo moim zdaniem będzie zależało od sposobu trzymania, jeśli jest się przyzwyczajonym trzymania obiektywu drugą ręką to może to nie być tak bardzo odczuwalne, oczywiście nie pisze o długich szkłach bo nie mam takich i może być różnie
    Ostatnio edytowane przez fader_audio ; 07-05-2020 o 18:24

  2. #3132
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    Tak? To poducz mnie bonga tego nie widzę chodzi mi o zaznaczania gradientem owalu w środku lub na zewnątrz. Zaznaczony obszar można podpatrzyć, rozjaśnić czy co tam się chce, gdzie tak zrobię w nx-d, tam można zaznaczyć ale odcienie podobne, mam nadzieję że piszę zrozumiale. Mam jeszcze capture nx2 i wiem co odjęli.

    Przy okazji spotkał się ktoś z sytuacją że nx-d strasznie muli i jakby miał błędy przy obróbce. Np w wb zjeżdżam zielonym kolorem o jedną działkę, a po chwili fotka wygląda jakbym przejechał suwakiem o 20 działek, ci ciekawe zjechanie jeszcze o jedną działkę daje porzadany efekt.
    W NX-D jest opcja Adjust color and brightness https://nikonimglib.com/ncnxd/online...4_edit_08.html , cośtam lokalnie można pokorektorować. Nie jest idealnie, ale na tyle w porządku, że używam tylko NX-D do obróbki RAWów.

    Co do mulenia, to może cache NX-D ustaw na inny dysk niż zainstalowana aplikacja, tutaj jest opisane: https://www.nikoncafe.com/threads/ca...gs-tips.39746/ Przy domyślnie ustawionym cache'u jest tragedia. Nie rób też hurtowego kadrowania i prostowania w NX-D. Po wykadrowaniu kilkudziesięciu zdjęć padł i nie chciał wstać.

  3. #3133

    Domyślnie

    Zgadza się jest lokalnie, ale to nie to. Jak załączy się maskę to widać na jaki obszar dziala i jeśli punkt był dany np na źrenice to korekta działa w największym stopniu na kolor źrenic. Z czasem tak myślalem, ale niedawno dałem sobie SSD i myślałem to to jest lepsze na cash. Dzięki za odpowiedz

  4. #3134

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Czy w nikonie Z6 wykrywanie oka działa w trybach AF-S, AF-C, przy śledzeniu obiektu i w filmowaniu? Czy zawsze pokazuje się wtedy mały kwadracik na oku?
    Z góry bardzo dziękuję za informacje.

  5. #3135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orzech_orzech Zobacz posta
    Dzień dobry,
    Czy w nikonie Z6 wykrywanie oka działa w trybach AF-S, AF-C, przy śledzeniu obiektu i w filmowaniu? Czy zawsze pokazuje się wtedy mały kwadracik na oku?
    Z góry bardzo dziękuję za informacje.
    AF-S to Ci raczej nie śledzi obiektu Ale tak, działa wykrywanie oka lub twarzy, to zależy od odległości od osoby fotografowanej, czy filmowanej. Działa to sprawnie, choć miewa kłopoty czasem.

  6. #3136

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Wiem że AF-S nie śledzi, ale widziałem na jakimś filmiku m ze wykrywa twarz z pewnej odległości i w miarę zbliżania się do osoby zmniejsza się kwadracik i pojawia na oku ( wykrywa oko). I pytanie czy tak samo to działa to trybie AF-C i w śledzeniu ( bo podobno dodane jest śledzenie w nowym oprogramowaniu).

  7. #3137

    Domyślnie

    AF-S wykrywa oko, ale jak się obiekt zbliża, to ostrość idzie w las, trzeba ją ustawić na nowo. AF-C wykrywa twarz, bliżej oko i ostrzy cały czas. AF-P w filmie też.

  8. #3138
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przecież masz w AF-S śledzenie od ostatniego update.

  9. #3139

    Domyślnie

    Witam,
    Postanowiłem napisac, gdyż pojawiła mi sie dziwna rzecz, przypuszczam że w naszych zetkach, jest bardzo mocna ingerencja programowa w zdjecia, może nawet zaryzykuje jak w smartfonach. Efekt jaki mi się pojawił wyglada jakby była eletroniczna migawka, a w puszce mam ustawione na mechaniczną. Proszę spojrzeć na fotkę (nie komentować bo to ma pokazać wykończenie zabudowy), słoje na płycie są pionowo a na zdjęciu wyszły, że idą one w jaką stronę chcą, czyżby kit był tak kiepskim szkłem jeśli chodzi o wady podczas fotografowania pod kątem??? A może nasze puszki mają migawkę elektroniczna a mechaniczna to tylko ściema??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3029.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	790,3 KB
ID:	39947
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  10. #3140

    Domyślnie

    A masz na pewno ustawioną mechaniczną? Tam są trzy ustawienia, M, E i A, czyli aparat sam wybiera. Na pewno jest mechaniczna, możesz przecież zobaczyć

Strona 314 z 391 PierwszyPierwszy ... 214264304312313314315316324364 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •