Close

Strona 309 z 391 PierwszyPierwszy ... 209259299307308309310311319359 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 081 do 3 090 z 3909
  1. #3081

    Domyślnie

    Ja mam gdzieś takie z sigmą 105 ?

  2. #3082

  3. #3083

  4. #3084

    Domyślnie

    Że aparat w trybie U1-3 po wyłączeniu i włączeniu resetuje ustawienia do tych zapisanych pod konkretnym U, to da się zrozumieć.. Ale co za kretyn wymyślił, że po wybudzeniu z uśpienia aparat też resetuje całość? No przecież tych trybów przez to prawie się nie da wykorzystać. Chyba, że sztywne iso zmienić na auto, ale to nie jedyny problem, bo korekta ekspozycji, pomiar światła, przysłona... Wszystko do zadanych, co za głupota...
    AF-C czasem ciężko jest zmusić do określonego działania... Jak się uprze, że chce ustawić ostrość na tło, to będzie uparty jak osioł Każdego dnia odkrywam sobie sytuacje, w których ten aparat sprawdza się świetnie, ale i takie, w których zawodzi na całej linii... Nie ma rzeczy doskonałych, ot taki wniosek na sobotę

  5. #3085

    Domyślnie

    @madebyzosiek - to na szczęście nie są wady sprzętowe, czyli do skorygowania w następnych firmware, algorytmy AF też przydałoby się poprawić, zamiast dodawać animals eye AF.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #3086

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    @madebyzosiek - to na szczęście nie są wady sprzętowe, czyli do skorygowania w następnych firmware, algorytmy AF też przydałoby się poprawić, zamiast dodawać animals eye AF.
    Oczywiście masz rację. Ale są to upierdliwe drobnostki, które można było przewidzieć mając bagaż doświadczeń w projektowaniu aparatów z wzorcową ergonomią
    Ja go lubię, ale wciąż tego piania z zachwytu nie ogarniam... Jest szereg sytuacji, w których będę wolał lustro

  7. #3087
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Że aparat w trybie U1-3 po wyłączeniu i włączeniu resetuje ustawienia do tych zapisanych pod konkretnym U, to da się zrozumieć.. Ale co za kretyn wymyślił, że po wybudzeniu z uśpienia aparat też resetuje całość? No przecież tych trybów przez to prawie się nie da wykorzystać. Chyba, że sztywne iso zmienić na auto, ale to nie jedyny problem, bo korekta ekspozycji, pomiar światła, przysłona... Wszystko do zadanych, co za głupota...
    Też mnie to wkurza ale po Sony A7II jestem wniebowzięty jak działa dobrze personalizacja w U1-U3
    Cały czas pamiętaj że to jednak sprzęt amatorski i możliwe że pro Zetki będą miały inaczej zrobioną personalizacje, w lustrzankach masz ten podział cały czas.

  8. #3088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Cały czas pamiętaj że to jednak sprzęt amatorski i możliwe że pro Zetki będą miały inaczej zrobioną personalizacje, w lustrzankach masz ten podział cały czas.
    To prawda, ale lustra z U1 i U2 nie miały tego tak spapranego
    To dla równowagi trzeba powiedzieć, że odwzorowanie kolorów jest super... Obróbka w tym zakresie sprawdza się do ustawiania balansu bieli i reszta jest ok.
    Ps. Po bezlustrze jakim było Sony A6000 to Z6 jest kosmiczną rewolucją. Jednak w zestawieniu z moimi lustrami, które mam i miałem lekką ewolucją... No może sam fakt działania LV jest rewolucją. W każdym razie nie, nie uważam że lustra będą umierać, nie uważam też, że mogą być zastąpione bezlustrami. Nadal uważam, że mogą się dobrze uzupełniać.

  9. #3089
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja nadal jak sięgam bo D600 czy ostatnio D7200 to jakoś tak zwyczajnie robię pstryk pstryk i już, a z bezlustrem nadal jakieś takie zabawy, może kwestia dłuższego obycia się jeszcze z tym sprzętem.

  10. #3090

    Domyślnie

    @madebyzosiek - obawiam się że tak zwana "globalna" migawka elektroniczna, czy dużo sprawniejszy EVF, mogą przynieść przełomy, przewiduję jednak tak jak Ty, miejsce w swojej pracy i dla DSLRów.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 309 z 391 PierwszyPierwszy ... 209259299307308309310311319359 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •