Close

Strona 29 z 391 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 3909
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    A jeśli zdradzę ci w tajemnicy że nikon pracuje nad szkłem o świetle 0,65 dla zetki?...
    przy okazji D6 będzie w 2020 roku dopiero
    super, tylko kupi go 5 osob ze wzgledu na cene, wiec game changerem raczej nie bedzie.

  2. #282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    super, tylko kupi go 5 osob ze wzgledu na cene, wiec game changerem raczej nie bedzie.
    A może i masz rację, widać mało teraz zakupów ludzie robią.

    No dobrze jak coś to wołajcie, zmykam z wątku do czasu skończenia recenzji.
    "dziura" na pożegnanie


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z6-budowa-13.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	872,7 KB
ID:	18926

  3. #283

    Domyślnie

    serio jest taki słaby AF? aż dziwne, bo tyle recenzji oglądałem i w każdej AF chwalili. Przecież to jest niemożliwe żeby ostrzył gorzej niż entry level
    już chciałem sobie brać jako drugie do d750 ale jak ma tam być taki af to ja dziękuje - kompletny bezsens, zwłaszcza w połączeniu z takim dobrym użytecznym ISO
    na d750 mam może z 5% nietrafionych fot, jak tu ma większość iść do kosza to chyba ich głowa boli
    Ostatnio edytowane przez gast ; 21-12-2018 o 10:19

  4. #284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Obydwa zastąpiłbym 40 art 1,4, to szkło jest wybitne, te S-ki są rewelacyjne ale 40 nie dały rady.
    Problem z adaptowanymi ciężkimi szkłami jest taki, że adapter zmienia środek ciężkości układu. Zestaw robi się dość ciężki przodem - nie jest to super optymalne. Dlatego milszym okiem patrzę na obiektywy natywne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gast Zobacz posta
    serio jest taki słaby AF? aż dziwne, bo tyle recenzji oglądałem i w każdej AF chwalili. Przecież to jest niemożliwe żeby ostrzył gorzej niż entry level
    już chciałem sobie brać jako drugie do d750 ale jak ma tam być taki af to ja dziękuje - kompletny bezsens, zwłaszcza w połączeniu z takim dobrym użytecznym ISO
    na d750 mam może z 5% nietrafionych fot, jak tu ma większość iść do kosza to chyba ich głowa boli
    chyba jednak nie jest najgorzej, skoro tester zdecydował się na zakup sztuki dla siebie
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    chyba jednak nie jest najgorzej, skoro tester zdecydował się na zakup sztuki dla siebie
    Dariusz sporo spaceruje...

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ...aparat dla listonoszy
    I filmujących listonoszy.

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Najwiecej ma do powiedzenia kolega który sprzętu nie ma...
    Irytujące, prawda?

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ...No dobrze jak coś to wołajcie, zmykam z wątku do czasu skończenia recenzji...
    No jestem ciekaw tej recenzji i przede wszystkim tego czy te zdjęcia w ciemnicy i z samochodami to wypadek przy pracy czy po prostu się to powtarza. Bo w sumie nie daje mi to spokoju. Niby w testach dpreview też wspominali o tym, że śledzenie mogłoby być lepsze (a raz nawet mieli taką kaszanę jak u Ciebie, z rowerzystą), ale mimo to bardzo słabo to wygląda na Twoich samplach. Z ciekawości zrobiłem dziś kilkanaście serii na samochodach (łącznie około 150 fotek) sześcioletnim bezlustrem, które podobno nie ma AFu, w AF-C i AF-S i tylko kilka fotek miałem przestrzelonych. Ale nie zupełnie przestrzelonych jak na zdjęciach powyżej. Ciekaw jestem dokładnych ustawień. Czy do tych sampli są całe exify, bo nie mam softu nikosia i nie widzę a chętnie bym sobie pooglądał jak to było ustawione? W serii z samochodami exifów nie sprawdzę a to mnie w sumie najbardziej interesuje.

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    Dariusz sporo spaceruje...
    10 tys. kroków dziennie to zdrowa norma.

  7. #287
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Problem z adaptowanymi ciężkimi szkłami jest taki, że adapter zmienia środek ciężkości układu. Zestaw robi się dość ciężki przodem - nie jest to super optymalne. Dlatego milszym okiem patrzę na obiektywy natywne.
    natywne. 35 i 50 1.8 - co tu ma być ciężkiego. Nawet nikkory F na przejściówce by się trzymało OK. Natywny 50/0.95 jest ciężki z przodu. To nie problem w natywności. To kwestia body i dlatego wielu zawodowców nie chce by bezlustra były przesadnie małe i lekkie. Co innego jak to jest body nr 2 albo body na podróże.

  8. #288

    Domyślnie

    W każdym razie wyważenie Z6 + 200-500 na gimbalu (na długiej ogniskowej) nie wychodzi najlepiej. Będę musiał kupić bardzo długą płytkę. No ale tego się w sumie spodziewałem.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    natywne. 35 i 50 1.8 - co tu ma być ciężkiego. Nawet nikkory F na przejściówce by się trzymało OK. Natywny 50/0.95 jest ciężki z przodu. To nie problem w natywności. To kwestia body i dlatego wielu zawodowców nie chce by bezlustra były przesadnie małe i lekkie. Co innego jak to jest body nr 2 albo body na podróże.
    No, ale kolega pisze o konkretnym bezlustrze i o tym jak to dla niego wygląda. Jest jakie jest i ma racje, że przejściówka sama waży a dodatkowo większość szkieł projektowana jest tak (tutaj strzelam, ale tak mi się wydaje), że najcięższe elementy znajdują się przy przedniej soczewce w związku z czym taki pierścień dystansowy, który odsuwa te najcięższe elementy może powodować, że gorzej się to trzyma niż natywne szkła. Oczywiście w przypadku niezbyt ciężkich szkieł nie ma dramatu, ale dodatkowo powoduje to, że zestaw trochę "rośnie" i ciężej go upchnąć w kieszeni lub w małej torbie, plecaku. Z tego powodu też wolę natywne szkła, nawet jeśli te byłyby odrobinę mniej ostre od tej Sigmy. Z resztą akurat 40/1.4 podpięta pod bezlustro wielkości Z6 wygląda kuriozalnie


  10. #290
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No, ale kolega pisze o konkretnym bezlustrze i o tym jak to dla niego wygląda. Jest jakie jest i ma racje, że przejściówka sama waży a dodatkowo większość szkieł projektowana jest tak (tutaj strzelam, ale tak mi się wydaje), że najcięższe elementy znajdują się przy przedniej soczewce w związku z czym taki pierścień dystansowy, który odsuwa te najcięższe elementy może powodować, że gorzej się to trzyma niż natywne szkła.
    Ciągle wszystko rozpatrujecie pod swoim kątem. czyli np małe lekkie do podróży. Sugeruję dla równowgi myśleć o tych co używają diametralnie innego zestawu i dopiero wtedy można uogólniać. Bo jak wygląda generalizowanie, gdy się np jako obiekt do porównań weźmie natywny supertele (jak kiedys taki będzie). Będzie ciągnęło do przodu. To nie w natywności problem. Podepnij pleśniaka z przejściówką. Będzie OK. Na razie nie ma natywnych długich i ciężkich obiektywów i dlatego to co piszecie ma potwierdzenia, ale .... no chyba na ten bagnet będą potem wszelakie szkła, skoro lustrzanki mają umrzeć

Strona 29 z 391 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979129 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •