Close

Strona 296 z 391 PierwszyPierwszy ... 196246286294295296297298306346 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 951 do 2 960 z 3909
  1. #2951
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jest pewna niedogodność ale wynika ona raczej z tego jak działa wifi i przesyłanie, a chodzi o to że po wysłaniu materiału aparat nadal podtrzymuje połączenie i nie przechodzi w tryb uśpienia.
    Jeśli mamy załączony ekran to czy takie pozostawienie sprzętu jest bezpieczne ?
    Przyzwyczajenie teraz mam takie że wciskam żeby było na auto-wizjer czyli jest wygaszone wszystko.

  2. #2952

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Cały czas uważam, że to jest najsłabszy argument jakiego można użyć przy uzasadnieniu przesiadki... Jest wiele fajnych cech Z6 czy Z7, które przekonałby szybciej jakiegoś chętnego na przesiadkę niż ten, że ktoś sobie nie potrafi poradzić z kalibracją...
    Studio 5S próbowało 3 razy. Serwis nikona dwukrotnie. Uwierz mi, ostatnia rzeczą po wywaleniu kilkudziesięciu tysięcy na aparat i 24-70 VR, 28/58/105 1.4 była chęć kalibrowania. Nigdy nie trafiał w punkt, ale to już szerzej opisywałem w temacie D850.

    Dla mnie najważniejszym aspektem zmiany był brak BF/FF i tyle. Latanie po serwisach, ciagle problemy, rozjazdy bocznych po 1500 klatek. To nie na moje nerwy, od tamtej pory po prostu zapinam szkło i mam zawsze punkt.

  3. #2953

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie są dla mnie wyrocznią, ale trochę zdjęć zdaje się robią . Jeszcze jeden glos w dyskusji, tylko tyle. Sony podobno nikt im nie zasponsorował.
    jak masz hajs na zetkę to bierz, zetkę :P Sony wku*wia na maxa ;P, fakt są pewne oszczędności, ale obrazek jest taki podły do dłubania.. ;P
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #2954

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    ... 58/...
    Kurcze, przeszło mi to szkło ostatnio koło nosa i chyba żałuję, że się nie zdecydowałem
    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Dla mnie najważniejszym aspektem zmiany był brak BF/FF i tyle. Latanie po serwisach, ciagle problemy, rozjazdy bocznych po 1500 klatek. To nie na moje nerwy, od tamtej pory po prostu zapinam szkło i mam zawsze punkt.
    Dla mnie też najważniejszy jest brak BF/FF i nie mam z tym problemów, nawet na bocznych. Ale wiem, że ten temat nie istnieje w bezlustrach, tylko to nie jest dla mnie argument, tylko o to mi chodzi. Nie mam tego problemu w lustrach, więc to mnie nie przekonuje Dobra, koniec OT

  5. #2955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Dla mnie najważniejszym aspektem zmiany był brak BF/FF i tyle. Latanie po serwisach, ciagle problemy, rozjazdy bocznych po 1500 klatek. To nie na moje nerwy, od tamtej pory po prostu zapinam szkło i mam zawsze punkt.
    może nie najważniejsze, ale po przygodach z 50/1.4g z przyjemnością odnotowuję że problem zniknął
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #2956

    Domyślnie

    przetestowalem moja Z6 na zwierzynie po ostatniej aktualizacji i powiem, ze nie mam pytan. to co teraz wyprawia AF to jest szalenstwo. kupie do kompletu Z8 czy Z9 z czystej proznosci, ale juz w Z6 AF jest dla mnie 100% wystarczajacy. Czekam tylko az bede mial mozliwosc zapiecia 50mm f1,2. Zestaw dla mnie doskonaly.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #2957

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    przetestowalem moja Z6 na zwierzynie po ostatniej aktualizacji i powiem, ze nie mam pytan. to co teraz wyprawia AF to jest szalenstwo. kupie do kompletu Z8 czy Z9 z czystej proznosci, ale juz w Z6 AF jest dla mnie 100% wystarczajacy. Czekam tylko az bede mial mozliwosc zapiecia 50mm f1,2. Zestaw dla mnie doskonaly.
    Napiszesz coś więcej o tym AF, co się zmieniło w praktycznym użytkowaniu? Ja jeszcze nie aktualizowałem swojej zetki, zawsze trochę czekam z takimi nowościami, bo nie mam za bardzo zaufania do softu (tak ogólnie, nie, że nikon szczególnie) - a to się okazuje, że coś nie działa, że coś innego spartolili, jakaś kompatybilność znikła etc.

  8. #2958

    Domyślnie

    Oprócz tego że szybciej łapie oko to dużo się nie zmieniło, bo nadal lubi trafić w brwi a nie w źrenice.

  9. #2959

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ... Nie mam tego problemu w lustrach, ...
    Nie ma, że nie ma problem z bf/ff w DSLRach występuje i szlus, widać jednak, że u Ciebie nie na tyle mocno, abyś na to zwrócił uwagę.
    W sumie to szczęśliwy z Ciebie człowiek, bo takim jak ja szczególarzom, ciągle coś tam nie pasuje i biegam do serwisu, aby dojustować.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #2960
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Jeśli ja, na D800 nie widzę problemu, to nie wiem o czym mówicie. Szkła trafiają.
    Obstawiam, że 90% problemów to jest kwestia sposobu pracy z body. Np szybkie wciskanie spustu, gdy obiektyw nie zdązy jeszcze dobrze zogniskować.
    Raz przyjechał do mnie facet z Torunia, przywiózł pół litra bym zobaczy co z jego aparatem, bo mu źle ostrzy na każdym szkle. Sęk w tym, że w moich rękach było wszystko w porządku.
    Nic nie zrobiłem, pół litra dostalem, choć się wzbraniałem przed przyjęciem prezentu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 296 z 391 PierwszyPierwszy ... 196246286294295296297298306346 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •