Close

Strona 295 z 391 PierwszyPierwszy ... 195245285293294295296297305345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 941 do 2 950 z 3909
  1. #2941

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie są dla mnie wyrocznią, ale trochę zdjęć zdaje się robią . Jeszcze jeden glos w dyskusji, tylko tyle. Sony podobno nikt im nie zasponsorował.
    Myślę, że przy obecnym działaniu AF z Z6 mieliby dużo większy dylemat i może nawet nie patrzyliby na drogie karty pamięci
    A tak całkiem na serio - jeżeli postanowili przenieść się do bezlustra i chcieli przede wszystkim natywne szkła, to Sony było jedynym sensownym systemem FX. Nie każdy lubi FTZ

  2. #2942
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie wiedziałeś że teraz celne są tylko bezlustra, a przez ostatnie 20 lat wszyscy co robili lustrzankami to tylko mieli sporo szczęścia albo tylko sobie wmawiają że jest celnie

  3. #2943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale nie wiedziałeś że teraz celne są tylko bezlustra, a przez ostatnie 20 lat wszyscy co robili lustrzankami to tylko mieli sporo szczęścia albo tylko sobie wmawiają że jest celnie
    Hehe, no tak, sam się zastanawiam gdzie ja widzę ostrość na swoich zdjęciach. Chyba okulista potrzebny...
    Ok, temat Z6 w praktyce, czas kończyć OT @bryk77 wydaje mi się, że po D850 lepszym wyborem byłby Z7, bo to ta sama matryca, więc jeżeli zachowanie detalu z D850 było fajne, to Z7 da je na podobnym poziomie. Chyba że chodzi o lepsze iso i mniejsze rawy, to Z6 będzie ok.

  4. #2944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale nie wiedziałeś że teraz celne są tylko bezlustra, a przez ostatnie 20 lat ...
    Ktoś tak napisał? Czy Ty tak uważasz?
    Jak miałem analoga czy d80 to byłem zadowolony z celności czy nawet nie zastanawiałem się nad tym. Jak kupiłem d7200 to uważałem af za świetny (bo jest taki). Potem w d500 okazało się, że może być jeszcze lepiej i praktycznie bez odrzutów. A dobre ML przenoszą af na inny poziom po prostu. Ale kto mówi, że dslr nie robi zdjęć?

  5. #2945
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak kupiłem pierwszą lustrzankę cyfrową czyli D80 to skakałem z radości jakie kolory i jaka ostrość
    Bezlustra mam od pięciu lat ale dopiero A7II dało mi przyzwoitą jakość ogólną, a przy Z6 mam takie małe deja vu plus wszystko co chciałem mieć przy poprzednich aparatach, dla mnie Z6 jest idealnym sprzętem i pierwszy raz nic mi nie brakuje.

    Też nie rozumiem jak można dziś polecać lustra apsc dla kogoś kto wpada tu na forum po poradę.
    I tu nie chodzi tylko o jakość obrazka tylko o to co potrafią albo czego nie potrafią te stare technologicznie lustrzanki. One nawet nie ułatwiają zrobienia poprawnych ostrych zdjęć !!! Mogą szybciej zniechęcić niż zachęcić do fotografowania osoby przyzwyczajone do możliwości smartfonów.
    Osobom, które tutaj doradzają, polecałbym edukację na nowszych systemach Nikona bądź na modelach tańszych z konkurencji. Praktycznie apsc bezlustro, technologicznie bardziej zaawansowane niż d7200 czy 7500, można dziś kupić za 1.5-2tys, do tego są zaawansowane małe ostre stałki systemowe czy też ostre sigmy do apsc ze światłem 1.4.
    Dzisiaj takie porady jakie tu padają w mojej ocenie nie są odpowiednie dla osób zaczynających przygodę z fotografią. Jeśli celem jest zniechęcenie to tak, to są dobre porady. Raz na jakiś czas piszę to tutaj bo widać użytkownicy tego forum nie widzą jak daleko zaszło apsc u konkurencji i żyją w czasie przeszłym apsc nikona.

  6. #2946

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie, nigdy nie zdecydowałem się na Sigmę 18-35 Art, finalnie skończyłem z Nikkorem 17-55 2.8.

    Takie szkła nadają się do serwisu, nie do użytku...

    Ja mam cztery aparaty i nie czuję problemu, na każdym wszystko trafia tak samo...


    Dla Ciebie. Dla mnie śmieszne I nie piszę tego przeciwko bezlustrom, a już na pewno nie mam problemu do Z6, którego jak się kiedyś trafi okazja to kupię może w miejsce D610. Po prostu jest szereg zalet, które mogą przekonać, ale ta jedna jest dla mnie dziwna. Mam sporo szkieł i z każdego mam ostre i trafione zdjęcia. Po co mam wydawać prawie 10 tysięcy na aparat?
    W takim razie napisz mi, jak kalibrujesz szkło, które na krótkim końcu wymaga korekty +1 a na długim końcu +10 . Są takowe w sklepach od zacnej firmy N na bagnet F. Nówki nieśmigane Tylko nie pisz, że to złom do serwisu, albo ustawiasz na "średnią" . To jest "norma" w zoomach. I czy takie szkło można uznać za "ostre" w całym zakresie?

  7. #2947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    W takim razie napisz mi, jak kalibrujesz szkło, które na krótkim końcu wymaga korekty +1 a na długim końcu +10 . Są takowe w sklepach od zacnej firmy N na bagnet F. Nówki nieśmigane Tylko nie pisz, że to złom do serwisu, albo ustawiasz na "średnią" . To jest "norma" w zoomach. I czy takie szkło można uznać za "ostre" w całym zakresie?
    Wysyłam na kalibrację do zacnego serwisu firmy na N... Albo jeżeli już nie ma gwarancji, to do serwisu Studio5s. Tak miałem z Nikkorem 17-55 2.8. Oprócz tego mam mało zoomów, a te które mam są równe.
    A takiego ze sklepu, który ma rozjazd od +1 do +10 bym nigdy nie kupił, nawet do bezlustra, bo musi mieć coś nie tak z torem optycznym chyba. Jedynym zoomem, który był tak rozjechany w mojej historii był 70-200 VR II. Miał zepsuty jeden czujnik stabilizacji, po wymianie jest równy.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 28-02-2020 o 20:40

  8. #2948
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Posiadając dwa body z lustrem z czego jedno bez mikrokalibracji to z tym body wysłałem obiektywy do kalibracji, oczywiście chodzi o zoomy rozjechane na ogniskowych w przeciwnych kierunkach, po takim zabiegu obiektywy po korekcie w body posiadających mikrokalibracje wszystko było idealnie, po sprzedaży takich obiektywów nadal było idealnie na innych body posiadających kalibracje w body, a co ciekawe nawet na body D3400 prosto ze sklepu te obiektywy też były ok.

  9. #2949

    Domyślnie

    Co Wy za obiektywy Nikona macie? Na około 20 Nikkorów, które miałem tylko jedna sztuka 28/1.8G miała rozjechany AF. Żadnych problemów z pozostałymi.

  10. #2950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin255 Zobacz posta
    Jakie macie transfery xqd komp usb 3.0 ? U mnie takie coś na czytniku Delkin na Lexar prof było chyba więcej .
    testów nie robiłem, ale jak kopiuję nefy z czytnika xqd usb3.0 vs na leciwy już ssd (sata3) to wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Annotation 2020-02-28 231803.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	36855
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 295 z 391 PierwszyPierwszy ... 195245285293294295296297305345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •