Close

Strona 292 z 391 PierwszyPierwszy ... 192242282290291292293294302342 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 911 do 2 920 z 3909
  1. #2911

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Po przejrzeniu kilku tysięcy zdjęć zrobionych moim Z6 stwierdzam że to najlepszy do tej pory aparat ze wszystkich jakie posiadałem, szczególnie chodzi mi o autofocus bo ostrość, jakość to i tak wiadomo że najlepiej.
    Spośród tych ostatnich kilku tysięcy zdjęć, jeszcze nigdy nie miałem tak mało nietrafionych zdjęć - na około 4 tys zdjęć ... tylko kilka nietrafionych a to tylko dlatego że nie chciało mi się zmieniać trybów AF więc rewelacja i to wszystko na poprzednim firmware.
    Z tego co piszecie to najnowszy podobno działa jeszcze lepiej ( jeszcze nie zdążyłem wgrać).
    Z6 to jest zdecydowanie najlepszy aparat jaki miałem. Ja w porównaniu do ciebie miałem dużo więcej zdjęć z nietrafioną ostrością. Teraz po aktualizacji do najnowszego softu 3.0 trafia naprawdę idealnie. Przestaje narzekać na AF. Dla mnie Z6 teraz stał się aparatem niemal idealnym. Bardzo podobają mi się kolory na zdjęciach. Zadowolenie ze zmiany z D700 = mega.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2912
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja dzisiaj zrobiłem troszkę zdjęć na standardowych ustawieniach jpg i raczej wszyscy co nie bawią się w raw będą mile zaskoczeni, po małej korekcie można osiągnąć coś na styl kolorków z dawnych matryc czy jak np takie soczyste z fuji itp.

  3. #2913

    Domyślnie

    Jakie macie transfery xqd komp usb 3.0 ? U mnie takie coś na czytniku Delkin na Lexar prof było chyba więcej .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (38).png
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	1,49 MB
ID:	36803
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  4. #2914

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Z6 to jest zdecydowanie najlepszy aparat jaki miałem. Ja w porównaniu do ciebie miałem dużo więcej zdjęć z nietrafioną ostrością. Teraz po aktualizacji do najnowszego softu 3.0 trafia naprawdę idealnie. Przestaje narzekać na AF. Dla mnie Z6 teraz stał się aparatem niemal idealnym. Bardzo podobają mi się kolory na zdjęciach. Zadowolenie ze zmiany z D700 = mega.
    Dobrze gadacie kolego . Puszka mega. Mam wrażenie, że dużo mniej pracy mam przy obróbce rawów, zwłaszcza z dobrym szkłem. Kolory też bardzo fajne..... a chciałem kupić D810 . Na szczęście coś mnie powstrzymało .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez marcin255 Zobacz posta
    Jakie macie transfery xqd komp usb 3.0 ? U mnie takie coś na czytniku Delkin na Lexar prof było chyba więcej .
    U mnie w zależności od dysku na jaki kopiuje, mam od 200MB/s do 330MB/s. Jest bardzo sympatycznie.

  5. #2915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Pozbywam się właśnie D850 i całego arsenału najlepszej optyki Nikona. Nie będę dźwigał i koniec! Nie spieszy mi się z nowymi zakupami, ale chętnie bym pozostał przy Nikonie. Sony trochę ergonomicznie mi nie leży - zbyt małe i te karty SD, do których nie chcę wracać, Canon póki co nie ma stabilizacji a gdy wyjdzie R5 to pewnie będzie bardzo drogie jak i obiektywy do tego systemu. Jeszcze gdzieś tam świta Fuji X-T4.

    Wziąłem do ręki ostatnio kolegi Z6. 85mm 1/20s f1.8 i super ostre zdjęcie, eye AF i śledzenie obiektu w AF-C rewelacja. Wszystko w kompaktowym opakowaniu.

    Ktoś zmienił D850 na Z6 i może się podzielić spostrzeżeniami? Z6 miałem w łapce tylko przez chwilę.
    Ja zmieniłem ponad rok temu. Wreszcie mam ostre zdjęcia i aparat trafiający w punkt Jak wrzucisz moje posty, to są gdzieś na początku tematu

  6. #2916

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Ja zmieniłem ponad rok temu. Wreszcie mam ostre zdjęcia i aparat trafiający w punkt Jak wrzucisz moje posty, to są gdzieś na początku tematu
    Jak Ty możesz takie bezeceństwa pisać..... Przecież nie ma nic doskonalszego od lustra .....

  7. #2917

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Ja zmieniłem ponad rok temu. Wreszcie mam ostre zdjęcia i aparat trafiający w punkt Jak wrzucisz moje posty, to są gdzieś na początku tematu
    Cały czas uważam, że to jest najsłabszy argument jakiego można użyć przy uzasadnieniu przesiadki... Jest wiele fajnych cech Z6 czy Z7, które przekonałby szybciej jakiegoś chętnego na przesiadkę niż ten, że ktoś sobie nie potrafi poradzić z kalibracją...

  8. #2918
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Od skrajności do skrajności, jakoś 20 lat potrafiono poradzić sobie z czymś takim jak kalibrowanie zestawu albo kupienie już skalibrowanego albo nawet zakup obiektywów z półki w sklepie, który nie wymagał kalibracji, darmowa usługa albo przez usb samemu, a teraz będzie nagle argument w dyskusji.
    Słabo wygląda taki argument, że niby ktoś jest fajtłapa i nie potrafi tego ogarnąć ?

    Tak jak napisał madebyzosiek, są inne argumenty za bezlustrem, są też wady bezluster, część z nich wydumane, część wynika z przyzwyczajeń ale też są takie ze względów braku możliwości technicznych jak np działanie wizjera w gorszych niż idealne warunki ekspozycji.

  9. #2919

    Domyślnie

    Nie że nie potrafi sobie z kalibracją poradzić. Po prostu NIE MUSI tego robić.
    Z6 + Tamron 17-35mm F/2.8-4 Di OSD + Sigma 70-200mm F/2.8 DG OS HSM Sport

  10. #2920

    Domyślnie

    Kalibracja nie zawsze jest darmowa a poza tym czasami bywa tak, że w centrum szkło na lustrzance ostrzy w punkt i rozjeżdza się np na skrajnych punktach a na to raczej kalibracja nie pomoże. Miałem chyba ze dwa takie szkła.

Strona 292 z 391 PierwszyPierwszy ... 192242282290291292293294302342 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •