Close

Strona 280 z 391 PierwszyPierwszy ... 180230270278279280281282290330380 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 791 do 2 800 z 3909
  1. #2791

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czy zauważył ktoś że Z6 też dobrze sobie radzi z przepaleniami, wydaje mi się że można sporo wyciągnąć dzięki czemu matryca jest jeszcze bardziej "gumowa" od D750.
    Chyba wszystkie nowe BSI świetnie sobie z tym radzą. A wysokie iso w Z6 faktycznie jest świetne.

  2. #2792
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlatego wybiera się to co bardziej potrzeba, D780 to nadal lustrzanka i otrzymujesz możliwości jakie ma bezlustro, odwrotnie nie da się zrobić bo barierą zawsze będzie lustro i wizjer optyczny.
    Da się. Ale tego nie zrobiono do tej pory.
    Mnie nie obchodzi czy będzie lustro czy nie. Wole wizjer optyczny ale on nie jest dla mnie czymś co koniecznie muszę mieć. Chce mieć eyefocus, możliwość podpinania Nikkorow z bagmetem F (moze byc FTZ) no i w pełni funkcjonalny grip do pionów. Na razie nie ma aparatu spełniającego te 3 warunki. Czekam na Z8. Choć wolałbym D850 z wizjerem elektronicznym.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #2793

    Domyślnie

    A to a propos wizjera elektronicznego, autofocusa i ogólnie porównania bezluster z „betonami” od lustrzanek
    https://youtu.be/och085bnrIk
    Akurat jego obserwacje porównania DSLR z MILC ogólnie pokrywają się z moimi spostrzeżeniam w szczególności AF i kalibracji.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 26-01-2020 o 23:56

  4. #2794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Problemem jest to, że pracując w LV (chcąc używać Eyefocus) musisz pracowac "na zombie". Body z gripem + Sigma Art 85 to 2 kg, na wyciągnietch rękach - średnio to wygodne, delikatnie mówiąc. A to najlżejszy zestaw. Z 70-200/2.8 albo 200/2 w ogóle kicha. No i coś równie ważnego. Robiąc ze słońcem światło pada na LCD. Więc nie dość, że niewygodnie i ciężko to jeszcze nic nie widać.
    Potrzebny jest wizjer elektroniczny. Może być g .. niany, byle był.
    Tylko chyba do D 780 nie będzie gripa... chyba że coś się zmieniło....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlatego wybiera się to co bardziej potrzeba, D780 to nadal lustrzanka i otrzymujesz możliwości jakie ma bezlustro, odwrotnie nie da się zrobić bo barierą zawsze będzie lustro i wizjer optyczny.

    Mnie osobiście Z6 zaskakuje cały czas, ostatnio obrabiam sobie troszkę zdjęć z ISO 12800 i zdębiałem jak to dobrze wygląda.
    Czy zauważył ktoś że Z6 też dobrze sobie radzi z przepaleniami, wydaje mi się że można sporo wyciągnąć dzięki czemu matryca jest jeszcze bardziej "gumowa" od D750.
    Matryca jest bardzo dobra. Odnoszę wrażenie że dużo łatwiej się obrabia RAWy, nie mówiąc o wysokim iso.
    Z przepałami to prawda.

  5. #2795

    Domyślnie

    Witajcie Panie i Panowie. To moja pierwsza wypowiedź na tym forum, ale jako że posiadam Z6 to od dłuższego czasu śledzę ten wątek.

    Bardzo nurtuje mnie jak od strony technicznej, wspomniany w filmie oraz wszechobecnej opinii w internecie na temat ML Ma się brak konieczności kalibracji do tego:
    https://www.cameracal.co.uk/calibrat...now-available/
    a także do opcji mikrokalibracji dostępnej w Z6?

  6. #2796
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mi to wygląda na korzystanie z kwestii że programista nikon inaczej ustawia w algorytmach punkt ostrości względem głębi ostrości, a ci magicy robią do tego korektę.
    Przykładowo jeśli zestaw potrafi określić dokładnie że ostrość ma być ustawiona tak że głębia ostrości sięga 2cm za punktem i 2cm przed punktem to można teoretycznie skorygować że głębia ostrości jest 1cm przed punktem i 3cm za punktem.

    Mnie ciekawi inna kwestia, przykładowo mamy obiektyw jakiś tamron czy sigme, która na lustrzance jest rozjechana skrajnie i np na 24mm +10, na 50mm -10 i na 70mm +5, teraz programowo można to wyrównać przez USB ale czy taka korekta programowa powoduje jakieś gorsze działanie zestawu porównując do obiektywu, który fabrycznie jest idealny ?
    Teoretycznie nie ma znaczenia jak tam sobie programowo to wszystko koryguje czy ustawia ale tak mi przyszło do głowy.
    Inna kwestia jednak jest w bezlustrach gdzie oba czujniki AF są na tej samej płaszczyźnie czyli na matrycy ale czy nadal rozkalibrowanie ma wpływ na pomiar i szybkość korygowania tego czujnikami na matrycy ?
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 27-01-2020 o 10:50

  7. #2797
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    D780 jak potanieje będzie hitem czy tego chcemy czy nie, póki co nie ma tak dobrej lustrzanki na rynku, która ma EyeAF i całą użyteczność bezluster.
    Jedynie szkoda że to nie było np dwa lata temu, tak rok przed premierami Zetek.
    przez lv czyli wielka pucha z cięzkim szkłem nna zobiaka to nie użyteczność ML...to będzie wyglądało komicznie. Mnie śmeiszy ten wątek, wyszły zetki każdy marudził, że szkła wydmuszki w porownaniu z innymi, ze to ze tamto. Kupili sobie i teraz najlepszy aparat na świecie. Rozumiem ze taka tendencja że kazda pliszka swój ogonek chwali, ale uwielbienie Wasze jest komiczne. Koesh nawet prorokuje:
    ze to najlepsze lustrzanki (d780) , ze z pewnoscia z wiekszymi matrycami da rade szklo - mimo iż pojęcia o tym nie a bo takiej matrycy w nikonie brak. Na innych forach już legendą obrosło wasze uwielbienie i jest powodem wielu żartów
    Póki co system jest jednonogi, z kilkoma szkłami na krzyż (natywnymi) , o jakości wykonania wydmuszki z af który dopiero ma w planach gonić ten z soniaka a takie ołtarzyki mu tu stawiacie....sprzedaż nikona leci na łeb na szyje i kto wie czy za 3-4 lata jeszcze będzie istnial. Rynek zweryfikował.
    A teraz dawać, wyżywać się pod postem bo ktoś podniósł rękę na waszą świętość
    Ostatnio edytowane przez C_K ; 27-01-2020 o 11:03

  8. #2798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    przez lv czyli wielka pucha z cięzkim szkłem nna zobiaka to nie użyteczność ML...to będzie wyglądało komicznie. Mnie śmeiszy ten wątek, wyszły zetki każdy marudził, że szkła wydmuszki w porownaniu z innymi, ze to ze tamto. Kupili sobie i teraz najlepszy aparat na świecie. Rozumiem ze taka tendencja że kazda pliszka swój ogonek chwali, ale uwielbienie Wasze jest komiczne. Koesh nawet prorokuje:
    ze to najlepsze lustrzanki (d780) , ze z pewnoscia z wiekszymi matrycami da rade szklo - mimo iż pojęcia o tym nie a bo takiej matrycy w nikonie brak. Na innych forach już legendą obrosło wasze uwielbienie i jest powodem wielu żartów
    Póki co system jest jednonogi, z kilkoma szkłami na krzyż (natywnymi) , o jakości wykonania wydmuszki z af który dopiero ma w planach gonić ten z soniaka a takie ołtarzyki mu tu stawiacie....sprzedaż nikona leci na łeb na szyje i kto wie czy za 3-4 lata jeszcze będzie istnial. Rynek zweryfikował.
    A teraz dawać, wyżywać się pod postem bo ktoś podniósł rękę na waszą świętość
    Przetłumaczy ktoś ?

  9. #2799
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Specjaliści to nazywają "bólem dup.."

  10. #2800

    Domyślnie

    Maleńki chaos ... ciekawe co autor chciał mam przekazać?

Strona 280 z 391 PierwszyPierwszy ... 180230270278279280281282290330380 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •