Close

Strona 27 z 391 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 3909
  1. #261

    Domyślnie

    Nie byłem w klubie, ale na kręgielni gdzie nie licząc miejsca z torami było dość ciemno. Podpieta sigma art 105 i nie miałem problemów z trafianiem. Ok af nie był jakiś mega szybki, ale sobie radził. Oczywiście nie wszystkie trafił. Tylko ja nie oczekuje od tego aparatu, że tak będzie. Po to jest D4 i wyżej.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  2. #262

    Domyślnie

    @JK masz możliwość przetestowania aparatu w "klubowych" warunkach?
    Ja chciałbym powrócić do filmu z YT, gdzie AF w Z7 działa bardzo dobrze w takich warunkach, na weselnych, bardzo podobnych do "klubowych" warunków radzi sobie spokojnie AF z Z7, a w Z6 jest ten AF czulszy. Więc sam nie wiem, bo jeśli jest tak źle, to ten aparat ma gorszego AF od amatorskich lustrzanek, ale kurcze, obejrzyjcie dokładnie ten film.


  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta

    W lustrzankach AF-C był powiązany ze śledzeniem obiektu. Naciskałeś AF-ON, albo spust do połowy i aparat zaczynał śledzenie od wybranego punktu AF. Można było wypuścić obiekt z pola ostrości, przekadrować i nadal zrobić ostre zdjęcie, bo aparat śledził wybrany obiekt. Tak było w lustrzankach, ale w Z-kach tak nie jest. AF-C ustawia ostrość w sposób ciągły, ale na to, co znajduje w wybranym punkcie AF (niczego przy tym nie śledzi). Jeśli przekadrujesz lub obiekt "ucieknie" ci z wybranego pola AF (jadący samochód, czy tańczące ludziki), to aparat ustawia ostrość od nowa - na to co w danej chwili znajduje się w wybranym polu AF. Jeśli warunki są "trudne", a obiekt "ucieka" lub fotograf "macha" aparatem, to nigdy nie ustawi ostrości w tym trybie. Jeśli operator tej maszynki ustawił priorytet migawki i dociśnie spust w chwili, gdy aparat ponownie ustawia ostrość to dostanie właśnie to, co prezentuje nasz "specjalista od testowania". Jedynym drobnym wyjątkiem jest AF z dynamicznym wyborem pola, ale on działa tylko w oparciu o kilka najbliższych punktów AF i tylko wtedy, gdy obiekt opuści wybrane pole AF na krótki czas. To nie jest to samo co było w lustrzankach. Na dodatek małe punkty AF bardziej tu przeszkadzają, niż pomagają - łatwiej "zgubić" obiekt i rozpocząć ustawianie ostrości od nowa w przypadkowym miejscu. Jeśli jednak ktoś chce automatycznie śledzić obiekt, to musi wybrać i aktywować tryb śledzenia - w instrukcji to zostało opisane. Działa to dużo lepiej niż w lustrzankach, ale trzeba to zrozumieć i nauczyć się, jak takie coś robić. Niby proste, ale bez instrukcji nie wymyślisz.

    AF-S działa praktycznie tak samo jak w lustrzankach i zapewne dlatego jest dobry i pewny - nie trzeba czytać instrukcji.
    ale...Ty piszesz o AF-C zwykłym czyli ostrzy na to co jest w polu af-a , a jak wyjedzie z pola to nie śledzi - zgoda. Natomiast kolega któremu to nie trafiało pisał o innym trybie chyba, także af-c ale o..ŚLEDZENIU obiektu gdzie punkty podążają same za poruszającym się obiektem po ekranie (chyba że źle zrozumiałem)...Musiałby kolega Dariusz się wypowiedzieć.

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    ale...Ty piszesz o AF-C zwykłym czyli ostrzy na to co jest w polu af-a , a jak wyjedzie z pola to nie śledzi - zgoda. Natomiast kolega któremu to nie trafiało pisał o innym trybie chyba, także af-c ale o..ŚLEDZENIU obiektu gdzie punkty podążają same za poruszającym się obiektem po ekranie (chyba że źle zrozumiałem)...Musiałby kolega Dariusz się wypowiedzieć.
    A masz tam jakiś "niezwykły" tryb AF-C? Nie masz. Zresztą instrukcje obsługi Z6 i Z7 są dostępne na stronie Nikona, bezpłatnie. Można pobrać i poczytać. Zapewniam, że to nie boli.
    Jacek

  5. #265

    Domyślnie

    Ok panowie, wiem już prawie wszystko, porozmawiałem z technikiem nikona.

    AF Zetki normalnie pracuje od -1 EV, od -4 EV też potrafi ale spowalnia znacznie, to oznacza że jeśli warunki są słabe ciągły autofocus będzie zbyt wolny aby uchwycić poruszający się obiekt.

    Co do problemów AF na świeczce, ogólnie AF ma problem na highlits, z prostej przyczyny, wszystko zczytywane jest z matrycy i jeśli traficie na obiekt który jest prześwietlony bądź ma krawędzie prześwietlone af zwyczajnie nic tam nie widzi tak jakbyście fotografowali białą kartkę.
    To by potwierdzało dlaczego miałem problem ze świeczką i highlitsami, jak i też w klubie.

    Z6, tak jak Z7 nie są przeznaczone do ruchu w słabych warunkach. To są puchy do spacerów, krajobrazu, studia, owszem na koncercie też trafi szot ale będzie większy odrzut aniżeli np. D5 czy D4s.

    Znając te ograniczenia i nie używając AF w takich sytuacjach puszka wydaje się TIP TOP.

    Dziś jeszcze potestowałem na autach, efekt jak widać, nikkor 70-200 2,8 VR2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	af2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	1,60 MB
ID:	18917

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	af1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	1,57 MB
ID:	18916

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Niech zgadnę. Gość ma zapewne ustawiony AF-C z priorytetem migawki, ale nie doczytał (bo po co - szkoda czasu), nie sprawdził (bo i tak wie swoje - jak większość naszych rodaków) i usiłuje używać tego tak, jak w lustrzankach. Tyle że to działa zupełnie inaczej.
    Nie zgadłeś, używałem i ostrość i spust migawki To podstawa do sprawdzenia coś jak podpięcie obiektywu lub włączenie aparatu aby focić. Nie zastanawia cię dlaczego nikon podaje pracę af na -1?

  6. #266

    Domyślnie

    super. czyli trzeba zaplacic 9k za puszke w ktorej nie dziala AF i jeszcze z usmiechem to akceptowac. trzeba przyznac ze uzytkownicy N maja duzo samozaparcia. ale z drugiej strony... kazdy sprzedany z6 zmniejsza ryzyko zawalu, chorob wiencowych itp. wszyscy teraz beda spacerowac i fotografowac... nieruchome obiekty

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    super. czyli trzeba zaplacic 9k za puszke w ktorej nie dziala AF i jeszcze z usmiechem to akceptowac. trzeba przyznac ze uzytkownicy N maja duzo samozaparcia. ale z drugiej strony... kazdy sprzedany z6 zmniejsza ryzyko zawalu, chorob wiencowych itp. wszyscy teraz beda spacerowac i fotografowac... nieruchome obiekty
    Nie przesadzaj, działa AF, przecież D5 też nie zrobi foto jak będzie ciemniej niż jego osiągi.
    Tak czy siak chyba zdecyduję się na Z7, mimo ograniczeń AF

  8. #268

    Domyślnie

    Dariusz co cię finalnie przekonało? Te obiektywy są aż takie dobre? Wciąż czekam na twoje wpisy w odpowiednich wątkach
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Dariusz co cię finalnie przekonało? Te obiektywy są aż takie dobre? Wciąż czekam na twoje wpisy w odpowiednich wątkach
    Te 35 i 50 S są naprawdę dobre. Ale ja wolę jednak 1,4.

    Stabilizacja matrycy i poręczność przyciąga. 1/6 z ręki to kosmos jest.

    Mam zdjęcia porównawcze z artami, wrzucę jak skończę.

  10. #270

    Domyślnie

    Gdybys miał wybrać jeden 35 lub 50 to który byś wybrał i dlaczego?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 27 z 391 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •