Close

Strona 278 z 391 PierwszyPierwszy ... 178228268276277278279280288328378 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 771 do 2 780 z 3909
  1. #2771

    Domyślnie

    Może źle to napisałem, zobaczcie na tym zdjęciu jak wygląda ftz, jest jakby spłaszczony. W rzeczywistości jest dłuższy. Zgadza się, że w bezlustra hamulcowy sensor jest przy przedniej ściance, a lustrach przy tylnej. To znowu jest 2cm.
    Odnośnie fotografowania, to przez wizjer po zrobieniu zdjęcia mam inne nasycenie i to nie jest to samo co się widzi przed zrobieniem zdjęcia.
    Druga rzecz, wizjer mi jakiś nie podchodzi, i coraz bardziej twierdzę że jest słaby. Już większość zdjęć robię za pomocą wyświetlacza.
    Kto wie czy przypadkiem przez to nie będę wracał do lustra.

  2. #2772

    Domyślnie

    Opisuje swoje wrażenia z używania tego sprzętu,nie musisz się z tym zgadzać. Zrobiłem zestawem Z6 + D750, 20 ślubów, kilkanaście plenerów 2 nawet spore lookbooki dla firm odzieżowych . W miedzy czasie używam Sony od agencji która mi podrzuca zlecenia. Moja opinia opiera się na moich wrażeniach i odczuciach, które się opierają na dość dużym doświadczeniu z tymi aparatami. I moje odczucia są takie, Z6 i A7III robi się przyjemnie zdjęcia, takie aparaty dają radość z fotografowania. Ale często są takie warunki, podczas których lustrzanka duuuzo lepiej sobie radzi, i obsługa DSLR daje mi właśnie pewności działania w takich warunkach, wtedy ML leci do torby. W reportażu dużo się dzieje, ja lubię obserwować ludzi, otoczenie, planując wcześniej uchwycenie jakiegoś momentu, sytuacji, i DSLR pozwala mi w łatwiejszym stopniu w taki sposób pracować, a ML często potrafi zamulić. Co do ostrości, ja nie rozumiem paparapa jaki masz problem z ostrością w DSLR, przecież 90% trafionych zdjęć z takiego D750 to nie jest jakiś wielki problem. Co do naświetlania zdjęć to faktycznie w ML jest fajnie, ale dla wprawionego fotografa to dalej ficzer, bo ktoś wprawiony i doświadczony tak samo sobie poradzi DSLR i tak samo naświetli DSLR zdjęcie. Później i tak w repo są często korekcje w PP. Tak czy inaczej, myśle ze jeszcze rynek DSLR się utrzyma, bo jest dużo osób które lubią fotografować ML, ale wracają do DSLR które dają w pewnych momentach/warunkach pewność pracy,

    Sam wole pracować Z6 niż DSLR, ale często pracując na dwóch aparatach jednocześnie, przynoszę lepszy materiał na takim D750. Dlatego w pewnych sytuacjach sięgam po DSLR, a ML odkładam do torby. Bo jednak chęć złapania lepszego momentu, wygrywa nad wszelkimi ficzeram

  3. #2773

    Domyślnie

    Ja rozumie doskonale Kurczeblade. Bardzo lubię Z6, ale wesela robię swoimi DSLR, bo jakoś mi wygodniej i czuje się z nimi pewniej.

  4. #2774
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może problem polega na tym że wykorzystujecie zawodowo sprzęt, który jest raczej dla amatora mimo zaklinania rzeczywistości przez marketing nikona ?
    Oczywiście pomijam kwestie EVF i własnych preferencji albo nawet potrzeb, jeden będzie chwalił bezlustro wyłącznie za EyeAF, a inny za stabilizacje, a jeszcze inny że tylko wizjer optyczny i gotowość do pracy, dlatego może tu troszeczkę pogodzi oba "światy" D780 ?

  5. #2775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Co do ostrości, ja nie rozumiem paparapa jaki masz problem z ostrością w DSLR, przecież 90% trafionych zdjęć z takiego D750 to nie jest jakiś wielki problem.
    Tiaaa dokąd robisz zdjęcia stałkami, to może masz te swoje 90% trafionych w punkt zdjęć . Jak robisz zoomami i na skrajnych polach AF, to nie ściemniaj że masz 90% trafień..... zwłaszcza dynamicznych kadrów....
    Zresztą poczytaj co sam kiedyś na ten temat pisałeś

  6. #2776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może problem polega na tym że wykorzystujecie zawodowo sprzęt, który jest raczej dla amatora mimo zaklinania rzeczywistości przez marketing nikona ?
    Oczywiście pomijam kwestie EVF i własnych preferencji albo nawet potrzeb, jeden będzie chwalił bezlustro wyłącznie za EyeAF, a inny za stabilizacje, a jeszcze inny że tylko wizjer optyczny i gotowość do pracy, dlatego może tu troszeczkę pogodzi oba "światy" D780 ?
    Sęk w tym ze taka A7III jest typowana już bardziej na pro niż dla amatora. I robiąc A7III mam identyczne odczucia jak z Z6. Choć przy A7III tam w ogóle mam odjazd, bo oprócz tego ze AF jest bardzo ok, to reszta cech tego aparatu słabiutka. Odlot się robi psy słabym świetle większy niż na Z6. Bo po pierwsze ciężko mi się robi zdjęcia przez ten słaby wizjer, w połączeniu z niewygodnym uchwytem jest generalnie słabo. I właśnie, uchwyt, niby to takie mało istotne, ale jednak, po dłuższym obcowaniu ze sprzętem, dochodzi się do wniosku, ze wygoda ułożenia aparatu w dłoni, wyważenie body w stosunku do szkła, pozwala, ułatwia szybsze działanie. Łatwiej takim aparatem manewrować, kiedy się klei do dłoni. D750 dla mnie to najwygodniejszy aparat ever. Dzięki temu ze ma świetnie wyprofilowany chwyt, głęboki i sam aparat ma dobra wagę. Trochę pójdę w spekulacje, ale ja czekam aż bezlustra trochę nadrobią szybkością i pewnością w działaniu, i nie będą na sile pomniejszane. Marzy się takie właśnie w 100% bezlustro o szybkości lustrzanki i w opakowaniu takiego D750

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Tiaaa dokąd robisz zdjęcia stałkami, to może masz te swoje 90% trafionych w punkt zdjęć . Jak robisz zoomami i na skrajnych polach AF, to nie ściemniaj że masz 90% trafień..... zwłaszcza dynamicznych kadrów....
    Zresztą poczytaj co sam kiedyś na ten temat pisałeś

    Sęk w tym ze w reportażu liczy się uchwycony moment, a nie to ze ostrość delikatnie poszła z oka na policzek. Później po przeskalowania zdjęcia nikt nawet nie zwróci uwagi na to ze ostrość jest delikatnie przesunięta. Klienta nie obchodzi to czy robisz zdjecia za pomocą elektronicznego wizjera, czy optycznego. Dla klienta liczy się efekt końcowy. A przy ślubach możesz mieć najbardziej ostre zdjęcia na świecie, ale jeśli nie będzie na nich „soku” emocji i ciekawych momentów to takie zdjęcia dla tych osób nie będą nic warte! I właśnie ten „sok” łatwiej jest złapać szybszym i pewnym sprzętem, bo taki sprzęt jest gotowy zawsze do natychmiastowego działania!W ML tak nie jest, to sprzęt do low-repo, choć nie twierdze ze nie można, bo można... ale często widzę ze jakiś ciekawy moment mi uciekł właśnie przez działanie ML. Każdej swojej parze, oddaje albumy 30x30cm , gdzie rozkładówki maja po 30x60cm i dla par liczą się emocje i sytuacje, to jest najważniejsze w historiach ślubnych, bo taki przekaz jest emocjonalnie odbierany, nikt w takim albumie nie zauważy ze delikatnie ostrość spudłowała. A cyfrowo, Pary dostają w 3 rozmiarach zdjęcia, oglądają wersje przeskalowane, gdzie nie widać nieostrości. Ja mam obiektywy i swoje DSLR skalibrowane, są delikatne pudła a nie przestarzały ze ostrze na osobę, a leci ostrość na ścianę. Wraz z jakimś tam minimalnym zdobywaniem doświadczenia, i obserwacja moich klientów, zaczynam zauważać na co zwracają uwagę. Poza tym praca z AFC na D750 jest dużo pewniejsza, niż praca na AFC w Z6 w ciężkich oświetleniowych warunkach. @paparapa i jak sam widzisz, ze moje słowa potwierdzają tu inni użytkownicy.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 25-01-2020 o 22:43

  7. #2777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Dzięki temu ze ma świetnie wyprofilowany chwyt, głęboki i sam aparat ma dobra wagę...
    Dokup sobie chiński mini grip do Z6/Z7. Będziesz miał głębszy chwyt niż w D750 a jeśli dłoń masz szerszą i nie mieści ci się mały palec w Z6 to z tym chińczykiem będziesz miał idealne oparcie. Sprawdzałem i nawet sobie zmierzyłem. Trochę Ci to też dociąży zestaw.

  8. #2778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Dokup sobie chiński mini grip do Z6/Z7. Będziesz miał głębszy chwyt niż w D750 a jeśli dłoń masz szerszą i nie mieści ci się mały palec w Z6 to z tym chińczykiem będziesz miał idealne oparcie. Sprawdzałem i nawet sobie zmierzyłem. Trochę Ci to też dociąży zestaw.
    No właśnie chyba zamówię

  9. #2779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Tez tak macie, ze jak bierzecie Ztke po dłuższej przerwie od fotografowania, to macie wrażenie ze obraz zamula, smuży?Tak na poczatku jest, bo po chwili oko się przyzwyczaja...Ja wczoraj miałem A7III i Z6 na ślubie. Mailem tez jakaś 3 tygodniowa przerwę od fotografowania. I coś miałem wrażenie na poczatku ze obraz zamula ... I później na sali weselnej, focilem ML, wszystko fajnie, boczne punkty AF itp. Ale po czasie wziąłem swojego zakurzonego D750 i jakby się dla mnie zrobiła ulga w fotografowaniu. Po pierwsze wygodnie się trzyma aparat, co się przekłada na manewrowanie, kadrowanie itp. po drugie jakby wszystko mi przyspieszyło, jakbym był właśnie bliżej akcji i łapał lepsze momenty, mimo ze AF bardziej pudłował od ML to łatwiej mi było złapać D750 dynamiczne sceny, jakaś taka większa kontrola nad tym co się chce mieć w kadrze. Miałem wrażenie ze z DSLR jestem bliżej akcji i łatwiej mi to wszystko złapać. Coś mi się pomerdalo po dłuższym używaniu, po przerwie od fotografowania, jak już emocje nowości ML opadły. Nie zrozumcie mnie zle, bo dalej uważam ze Ztka to świetny aparat, ale zastanawiam się czy to coś ze mną nie tak, czy faktycznie praca ML w gorszych warunkach jest delikatnie zamulona w stosunku do DSLR. Ciężko mi to opisać, ale to coś takiego jakby się śmigało fajnym nowoczesnym samochodem z cała elektronika wspomagania wchodzenia w zakręty itp, przy tym będąc tym wszystkim podjaranym, a później przesiadajac sie na samochód bez tych wspomagaczy, który wpada w poślizg (bo nie ma tych wszystkich wspomagaczy) ale można to wszystko kontrolować i szybciej wyjść z zakrętu i mieć większa kontrole nad autem... Wczoraj po dłuższym używaniu ML, biorąc na sali weselnej D750 odczulem ulgę, wszystko szybciej, lepsze kadry leciały. I niestety moje ML już do końca na weselu zostały w torbie, większość materiału zrobione lustrzanka, bo jakoś pewniej mi się tym sprzętem pracowało.

    Jest ktoś tu , kto ma podobne odczucia ?
    Nie ty jeden
    Podobno epidemia na świecie . Wirus o kodowej nazwie d780
    R | 35 | 50 | 135

  10. #2780
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ja tylko zwrócę uwagę że nie mówicie o półce Pro. Nie ma to wielkiego znaczenia, ale to nie są topowe body. Ani D750, ani Z6, ani A7. Pro to D850, A9, a w ML Nikona na razie nie ma puszki pro.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 278 z 391 PierwszyPierwszy ... 178228268276277278279280288328378 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •