Close

Strona 277 z 391 PierwszyPierwszy ... 177227267275276277278279287327377 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 761 do 2 770 z 3909
  1. #2761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może chroniczny brak alkoholu we krwi

    kurczeblade jesteś wprost geniuszem, czekam jak wyjdzie jakaś nowa Zetka albo nowe lustro, będzie zabawnie.

    Zresztą D780 jest tym pomostem między lustrem i bezlustrrem, ten aparat ma szansę na gigantyczną sprzedaż i wielką popularność, mamy sprzęt dwa w jednym, czego chcieć więcej ?
    .....albo nadmiar krwi w alkoholu

  2. #2762

    Domyślnie

    @maxwawa Tak na spokojnie. Abstrahując ponieważ zdaje sobie sprawę, że różne obiektywy mają różną jakość optyczną i mogą się też zasadniczo różnic budową. Ale skoro dyskusja dotyczyła samych rozmiarów i wagi dlatego zawęziłem ją do samych rozmiarów i wagi. Czy teraz wszystko jasne? A co do parametrów to może sam sprawdź tego GM o którym napisałem i porównaj go z Zetką lub z Sigmą o której wspominasz Nikt tu nie zaprzecza, że stałki Zetki są dobre lub nawet więcej niż dobre optycznie, ale jeśli dochodzimy do samych rozmiarów i wagi to chyba też za bardzo nie ma o czym dyskutować? Są większe i cięższe od innych obiektywów o podobnych ogniskowych i światełku.

  3. #2763

    Domyślnie

    Ale to żadne odkrycie, że ML jest "wolniejszy" w odczuciu niż DSRL. Dłuższe wybudzenie, mimo wszystko jakieś tam opóźnienie wiz. elektr. w por. do optycznego wizjera.. i to się odczuwa. Dlatego ja np. większość zeszłego sezonu ślubnego robiłem tak, że kościół i plener - zetka, ale wesele czy nawet przygotowania nadal DSLR, bo także czułem, że jest szybciej...

  4. #2764
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D780 jak potanieje będzie hitem czy tego chcemy czy nie, póki co nie ma tak dobrej lustrzanki na rynku, która ma EyeAF i całą użyteczność bezluster.
    Jedynie szkoda że to nie było np dwa lata temu, tak rok przed premierami Zetek.

  5. #2765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    @maxwawa Tak na spokojnie. Abstrahując ponieważ zdaje sobie sprawę, że różne obiektywy mają różną jakość optyczną i mogą się też zasadniczo różnic budową. Ale skoro dyskusja dotyczyła samych rozmiarów i wagi dlatego zawęziłem ją do samych rozmiarów i wagi. Czy teraz wszystko jasne? A co do parametrów to może sam sprawdź tego GM o którym napisałem i porównaj go z Zetką lub z Sigmą o której wspominasz Nikt tu nie zaprzecza, że stałki Zetki są dobre lub nawet więcej niż dobre optycznie, ale jeśli dochodzimy do samych rozmiarów i wagi to chyba też za bardzo nie ma o czym dyskutować? Są większe i cięższe od innych obiektywów o podobnych ogniskowych i światełku.
    Po 1. Dyskusja nie dotyczyła wyłącznie rozmiarów i wagi (bo @koesh np. min. to wytłumaczył) a jeśli już to
    Po 2. należałoby zwracać uwagę na takie aspekty.
    Po 3. Idąc Twoim tokiem myślenia można np. napisać: Abstrahując od wagi i rozmiarów obiektywów to faktycznie jakość optyczna stałek Sony jest jedną z najgorszych na rynku - i to też będzie ok?

    dobrze koniec off top
    ale czuję że i tak ostatnie zdanie będzie należało do ...?

  6. #2766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Poprzekładaj sobie i porównaj http://j.mp/30Tgr69 lub http://j.mp/38FY2Nc
    Te obrazki są przekłamane, chodzi mi o ftz, tu jest jakby o połowę mniejszy. Wygląda na to że Zetką z dobrym szkłem pod f jest większym zestawem niż lustro.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  7. #2767

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...należałoby zwracać uwagę na takie aspekty...
    Tylko, że ja na to zwróciłem uwagę i właśnie dlatego użyłem sformuowania abstrahując. Zrobiłem to właśnie dlatego by zawęzić dyskusję do dwóch parametrów, które dla niektórych są istotne. I tak łatwe do porównania, że dyskusja na ich temat wydawało mi się, że będzie zbędna. Ale się myliłem Rozumiem, że Zetki są świetne optyczne, ale skoro niektórzy z was w innych tematach sami piszą, że na 24mpx wystarczają im 50 czy 85 w wersji G to ja wam wierzę. Tobie również A teraz możesz dopisać "a nie mówiłem". Trochę to nie fair gdy się z kimś wchodzi w dyskusję, ale rozumiem takie złośliwości. Sam je często stosuje. Wtedy zawsze się wygrywa

  8. #2768
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @fader_audio nie ma przekłamania, juz dawno temu o tym pisałem że bezlsutra mocno tracą na gabarytach przez to że sensor jest przesunięty mocno w kierunku bagnetu co powoduje że zestaw z FTZ mimo tych samych odległości rejestrowych jest większy z bezlustrem



    Czyli podsumowując jeśli mamy do czynienia z obiektywami zaprojektowanymi do lustrzanek to tylko z lustrzanką tworzą mały zestaw i pryska mit że bezlustro jest mniejsze, jak będą obiektywy skonstruowane do bezluster to będzie inaczej, tylko że tu pojawia się problem że nowe konstrukcje nie mogą dawać jakieś tam 8-10Mpix czy w jak są wybitne 16-18Mpix tylko musza sie zmierzyć z matrycami 40, a nawet 60 i więcej Mpix.

    Kolejny problem to dyskusja polegająca na odbijaniu się od skrajności do skrajności.
    Mamy w sony świetne maleństwa samyang f/2.8 i nic tylko się cieszyć ale jest tam wielki kompromis co do jakości optycznej i zaraz pojawiają się opinie że obiektyw jest zły bo jakiś inny jest jaśniejszy i optycznie rewelacja ale nie zwraca się uwagi że to armata mniejsza lub większa itd.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 25-01-2020 o 17:17

  9. #2769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Ale to żadne odkrycie, że ML jest "wolniejszy" w odczuciu niż DSRL. Dłuższe wybudzenie, mimo wszystko jakieś tam opóźnienie wiz. elektr. w por. do optycznego wizjera.. i to się odczuwa. Dlatego ja np. większość zeszłego sezonu ślubnego robiłem tak, że kościół i plener - zetka, ale wesele czy nawet przygotowania nadal DSLR, bo także czułem, że jest szybciej...
    Odkrycie czy nie odkrycie, fakt jest taki ze przekłada się to na fotografowanie.
    O tym wcześniej pisałem. Widzę ze masz podobne odczucia. Mimo tego ze w torbie są bezlustra, to są sytuacje w których swobodniej fotografuje się lustrem. Cechy takie: jak szybkość działania, optyczny wizjer, a nawet wygodny chwyt pozwalają w ciemnych warunkach, mieć większą kontrole nad dynamicznymi scenami. W sensie łatwiej jest zaplanować kadr i złapać coś z wyprzedzeniem. Dla mnie to istotna cecha, szczególnie kiedy ludzie często się szybko poruszają i mam ułamki sekundy na to żeby złapać jakiś moment. Raczej to nie ma związku z D780, ponieważ nie mam w planach kupna (póki działają moje obecne sprzęty).

  10. #2770

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    @fader_audio nie ma przekłamania, juz dawno temu o tym pisałem że bezlsutra mocno tracą na gabarytach przez to że sensor jest przesunięty mocno w kierunku bagnetu co powoduje że zestaw z FTZ mimo tych samych odległości rejestrowych jest większy z bezlustrem

    https://i.imgur.com/K4VoooK.jpg

    Czyli podsumowując jeśli mamy do czynienia z obiektywami zaprojektowanymi do lustrzanek to tylko z lustrzanką tworzą mały zestaw i pryska mit że bezlustro jest mniejsze, jak będą obiektywy skonstruowane do bezluster to będzie inaczej, tylko że tu pojawia się problem że nowe konstrukcje nie mogą dawać jakieś tam 8-10Mpix czy w jak są wybitne 16-18Mpix tylko musza sie zmierzyć z matrycami 40, a nawet 60 i więcej Mpix.

    Kolejny problem to dyskusja polegająca na odbijaniu się od skrajności do skrajności.
    Mamy w sony świetne maleństwa samyang f/2.8 i nic tylko się cieszyć ale jest tam wielki kompromis co do jakości optycznej i zaraz pojawiają się opinie że obiektyw jest zły bo jakiś inny jest jaśniejszy i optycznie rewelacja ale nie zwraca się uwagi że to armata mniejsza lub większa itd.
    W tym porównaniu jest jeszcze jeden mały myk . Długość wizjera z muszlą które nie koniecznie mają znaczenie. Gdyby porównywać długość od tylnych ścianek puszek różnica by się zmniejszyła.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Odkrycie czy nie odkrycie, fakt jest taki ze przekłada się to na fotografowanie.
    O tym wcześniej pisałem. Widzę ze masz podobne odczucia. Mimo tego ze w torbie są bezlustra, to są sytuacje w których swobodniej fotografuje się lustrem. Cechy takie: jak szybkość działania, optyczny wizjer, a nawet wygodny chwyt pozwalają w ciemnych warunkach, mieć większą kontrole nad dynamicznymi scenami. W sensie łatwiej jest zaplanować kadr i złapać coś z wyprzedzeniem. Dla mnie to istotna cecha, szczególnie kiedy ludzie często się szybko poruszają i mam ułamki sekundy na to żeby złapać jakiś moment. Raczej to nie ma związku z D780, ponieważ nie mam w planach kupna (póki działają moje obecne sprzęty).
    Sam pisałeś kiedyś, że to nie sprzęt dla wszystkich. I to się zgadza. Z drugiej strony, możliwość robienia zdjęć bez odrywania od oka z pełną kontrolą w wizjerze naświetlenia jest bezcenna. I mz ta funkcjonalność powoduje to, że mimo jak piszesz ML jest wolniejszy, to można nim zrobić więcej dobrze naświetlonych zdjęć niż podobnej klasy lustrem. O ostrości nawet nie piszę bo w zasadzie ponad 90 % zdjęć jest ostra.

Strona 277 z 391 PierwszyPierwszy ... 177227267275276277278279287327377 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •