Close

Strona 25 z 391 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 3910
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ...Mnie ciekawi 1,4 na tak dużym punkcie afu, przecież to rozmiar głowy ...
    Można dopytać jakiej wielkości punkty wybrałeś przy tych wcześniejszych przestrzelonych zdjęciach? I ogólnie jakie były ustawienia AFu. Z tego co pamiętam to Z6 ma też jakiś tryb AFu niby do focenia w ciemności.

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Dużo osób przepowiada śmierć DSLR, ale najwidoczniej jeszcze długa droga do tego.
    Żadna poważna marka nie podetnie gałęzi na której dobrze siedzi... zgodzisz się ze mną..

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Choroba wieku dzieciecego. Dopiero mk2 bedzie sensowne.
    D750 tez nie bylo pierwsza puszka. D600 byl
    To tak jak bym kupił sobie samochód, którego chorobą wieku dziecięcego byłoby, że po zjechaniu z asfaltu przestaje działać układ kierowniczy...
    GFX 50S mk II, EOS RP, G9, G80
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    .
    Przy okazji stabilizacja gorzej działa na 300 4 PF na z6.
    Innej opcji nie ma.

    W przeciwieństwie do lustrzanek, bezlusterkowce firmy Nikon wyposażono w stabilizowany moduł matrycy, niwelujący drgania w 5 osiach i deklarowanej skuteczności 5 EV. Funkcja VR działa w dwóch trybach: normalnym i sportowym, przeznaczonym do fotografowania dynamicznych scen. Gdy przez adapter FTZ podłączymy obiektyw z mocowaniem Nikon F, dysponujemy 3-osiową redukcją drgań, niezależnie czy obiektyw jest wyposażony we własny system VR, czy nie.
    Z testu optyczne.pl

    Dlatego jestem zwolennikiem stabilizacji dopasowanej do konkretnego szkla i umieszczonej w tym szkle. A nie "uniwersalnej" na matrycy.


    Kurde, nie chce zeby wyszlo ze jakos jade po Z-kach, ale te pudla co pokazujesz, to co piszesz o AF, to jakas tragedia.
    Moze miales jakis wadliwy egzemplarz czy cos. To zdjecie kobiety z sesji biznesowej, w takich warunkach sprawny AF nie ma prawa nie trafic, a juz na pewno nie tak.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Lekkie to całe towarzystwo jest, Z6+35+50S taki zestaw i na spacerek szukać kadrów (jutro się tak wybiorę).

    Na tą chwilę, po zleceniu w klubie.
    Niestety af nie dał rady, na ciągłym auto i punktowym nic nie trafia, dosłownie jeżdzi i szuka i tak w kółko, 50 1,8 S jak i 35 1,8 S, identyczne zachowanie:

    Załącznik 18855
    Załącznik 18857

    Nawet na nieporuszajacych się postaciach i ciągłym punktowym potrafi misować i to naprawdę sporo

    Załącznik 18858

    D5 w tym czasie na ciągłym auto, punktowym, grupowym i liniach i 24-70 nie ma problemu i to przez dym, owszem też są odchyłki ale nie aż takie jak w przypadku Z6 który 90% odrzutów mi złapał.

    Załącznik 18856
    Załącznik 18859

    Dodatkowo punkty AFU są kosmicznie duże i nie jest możliwe zrobienie kadru w którym obiekt jest mały otoczony innymi "przeszkadzajkami" bo zwyczajnie od razu krawędź punktu wchodzi na nie.
    Mega nieprecyzyjne te punkty są.
    Jak trafi jest ostro, poziom art.

    Przy okazji da radę wyłączyć ten ciągły podgląd na ekranie znikający po przybliżeniu oka do wizjera?

    Myślę że to idealny system na wycieczki, spacery, etc.
    A próbowałeś na tym koncercie jak radzi sobie AF-S ? Ogólnie trochę smutne są Twoje wnioski, bo mocno rozważałem jego zakup m.in właśnie do koncertówek, ale po Twoim wpisie ta chęć znacznie zmalała.
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

  6. #246
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    Chyba macie rację. Ten aparat niewątpliwie musi być wadliwy, a tą wadą jest brak instrukcji obsługi.
    Gdyby ci wszyscy "testerzy", nawet ci nad wyraz doświadczeni, poświęcili choć trochę czasu na lekturę instrukcji i na zrozumienie zasad działania sprzętu, to takich "pudeł" by nie było, albo byłoby ich o wiele mniej.

    To całe "testowanie" przypomina mi działania faceta, który wsiadł do samochodu z automatyczną skrzynią biegów i dziwi się, że mu biegi nie wchodzą jak należy, czyli nie tak jak kiedyś wchodziły w polonezie.

    Powtórzę jeszcze raz. Uważnie poczytajcie instrukcję, przemyślcie co tam napisano, zrozumcie jak ten sprzęt (również AF) działa, spróbujcie dopasować ustawienia menu do własnych potrzeb i wszystko będzie dobrze.
    I żeby nie było - mam Z7 i wiem o czym piszę.

  7. #247
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 877

    Domyślnie

    Jacku, zapraszamy więc do wątku Z7 w praktyce forumowiczów. Mało ludzi pisze o tych body, a wielu jest go ciekawych.

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Chyba macie rację. Ten aparat niewątpliwie musi być wadliwy, a tą wadą jest brak instrukcji obsługi.
    Gdyby ci wszyscy "testerzy", nawet ci nad wyraz doświadczeni, poświęcili choć trochę czasu na lekturę instrukcji i na zrozumienie zasad działania sprzętu, to takich "pudeł" by nie było, albo byłoby ich o wiele mniej.

    To całe "testowanie" przypomina mi działania faceta, który wsiadł do samochodu z automatyczną skrzynią biegów i dziwi się, że mu biegi nie wchodzą jak należy, czyli nie tak jak kiedyś wchodziły w polonezie.

    Powtórzę jeszcze raz. Uważnie poczytajcie instrukcję, przemyślcie co tam napisano, zrozumcie jak ten sprzęt (również AF) działa, spróbujcie dopasować ustawienia menu do własnych potrzeb i wszystko będzie dobrze.
    I żeby nie było - mam Z7 i wiem o czym piszę.
    Jak ja uwielbiam takie posty Dajesz kolego....konkrety, jakie ustawienia? Pytam, bo 99% ludzi używajacych zetek określa af-c jako dramat
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #249

    Domyślnie

    Wobec ekstremalnie negatywnej recenzji Dariusza, którego bardzo szanuję, podzielę się swoimi wrażeniami które są nieco bardziej pozytywne. Posiadam Z6 od dwóch tygodni, dzień po zakupie rozchorowałem się więc nie miałem wielu okazji foto i w rezultacie wciąż poznaję aparat. Nie focę w klubach (nie żyję z fotografii). Kilka uwag nt. fotografowania w warunkach lepszych niż klubowa ciemnica:

    Pokrycie kadru punktami + śledzenie sprawia mnóstwo frajdy - wreszcie można zmienić kompozycję bez konieczności przeklikiwania się punktami ostrzenia. Działa to rewelacyjnie i uwalnia kreatywność, jest takie wrażenie że aparat bardziej pomaga robić fajne kadry, a mniej przeszkadza. Bardzo fajne to jest w dynamicznych scenach, kiedy ciężko przewidzieć co się stanie za 2s. Po prostu przekadrowuję, a aparat sam pilnuje żeby ostry był ten sam element co wcześniej. Nie muszę się martwić, że obiekt wyjeżdża mi poza zbiór pól AF, bo te pola są wszędzie. Jak dla mnie rewelacja.

    Mój ulubiony tryb focenia jak narazie to tryb M +auto iso. Ustawiam przesłonę i czas naświetlania jaki chcę, automat kontroluje ISO. Kolejna rewelacja. Spokojnie mogę focić na wysokim ISO i nie musze sie tym za nadto przejmować.

    Większość zdjęć strzelam na elektronicznej przedniej kurtynie i praktycznie nie mam poruszonych fot. To zapewne częściowo jest też zasługa wbudowanego mechanizmu IBIS.

    LiveView - foty czy filmy, robię najczęsciej z tylniego ekranu. Niechce mi się już wpatrywać w wizjerek. Bardzo wygodne to jest. Przejście na elektroniczny wizjer jest bezbolesne, świetna jakość obrazu. W tym kontekście optyczne wizjery wydają się reliktem minionej epoki.

    Tryb video to cud miód i orzeszki. Błyskawicznie mogę przełączyć się między trybem foto i video. Jakość techniczna powala, AF działa doskonale. Dla mnie perfekt. Do tej pory nie miałem aparatu w którym warto było włączać tryb video. Teraz robię to z przyjemnością.

    Ręczne ostrzenie - aparat podświetla krawędzie które znajdują się w głębi ostrości oraz umożliwia ekstremalnie łatwe podświetlenie obrazu na 200% powiększeniu. Teraz chętniej kupię obiektywy z ręcznym ostrzeniem, czego wcześniej unikałem.

    To narazie tyle, bo ze wzg na chorobę nie miałem jeszcze zbyt dużo czasu z aparatem.
    Zauważyłem kilka irytujących cech:

    Krok ustawień migawki, przesłony i iSO jest zintegorwany w jedno ustawienie - wszystko zmienia się o 1/2 EV lub 1/3EV. D700 przyzwyczaił mnie, że każdy parametr mogę ustawić z osobna i np ISO zmieniałem krokami 1EV. Tutaj takiej możliwości brak

    Zbyt dużo ustawień jest ukrytych w menu, choć da się to pokonać trybami U1,2,3.

    FTZ wpływa na punkt cięzkości zestawu i sam w sobie jest mało ergonomiczny. Dodatkowo obiektywy do lustrzanek mają tendencję do bycia cięzkimi na końcu (duże przednie elementy).
    Ostatnio edytowane przez badtorro ; 19-12-2018 o 22:45
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Można dopytać jakiej wielkości punkty wybrałeś przy tych wcześniejszych przestrzelonych zdjęciach? I ogólnie jakie były ustawienia AFu. Z tego co pamiętam to Z6 ma też jakiś tryb AFu niby do focenia w ciemności.
    Z6 ma mega ubogi system nastaw AF, tam po prostu nie ma nic do nastawiania
    W D5 to jest jakieś 3x więcej nastaw niż ta zetka ma.
    Mniejsze punkty af są tylko na AFS, w ciągłym jakieś 4x większe, wybierałem podstawowe, szeroki, auto (mega bezużyteczny tryb).
    Ustawiłem też opcję af przy małej jasności, blokada ostrości na min.

    Co zauważyłem, jeśli krawędzie obiektu mają highlitsy to af świruje na potęgę i potrafi spudłować.

    Bardzo mi się podoba reczne ostrzenie, na krawędziach pojawia się obrys kiedy jest ostro.
    Fajny jest podgląd w wizjerze zdjęć.
    Generalnie ma potencjał ten system, ale jak będzie brzmiał mój tytuł recenzji "Z6 - Fajny ale jeszcze nie teraz" (dostępna wkrótce)
    To jest pucha dla luzaka który ma sporo czasu na kadr, lubi lekki sprzęt. Spoko się nim foci mimo mankamentów z AF i wizjerem.
    Ta puszka jest dla mnie do podróży, ale kolejna jej wersja.
    Krok w dobrym kierunku.

    W przypadku Z6 znalazłem nową definicję robienia zdjęć, na czas.
    Na przykład poniższe foto robiłem 15 sekund, tyle zajęło af aby złapał. Ja nie żartuję.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z6-128.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	2,72 MB
ID:	18881
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z6-129.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	2,65 MB
ID:	18882

Strona 25 z 391 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575125 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •