Close

Strona 155 z 391 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165205255 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 541 do 1 550 z 3909
  1. #1541

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta

    Saint, ja nie napisałem ze ktoś z 24 klatkowa kliszą przynosi 24 genialne kadry. To że podlinkowałeś kogoś kto analogiem mając mniejszą ilośc ujęc nic nie zrobił nie znaczy że każdy.
    Czyli nie znasz autora? Pomogę. Eliot Erwitt. Resztę sam znajdziesz. Jeśli to nie jest autorytet na który się można powoływać i stawiać jako przykład to podaj innych. Poza tym wujkiem od 3 rolek. Ew podrzuć ten jego materiał.

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Jakoś zyła fotografia ślubna przed 50 laty i nikt nie trzepał 5 tyś zdjęc, a kazdy wcale nie były gorsze jeśli chodzi o koppozycję. Napisałem tylko że 5 tyś fotek to trochę przesada i przypomina to trochę strzelanie na oślep z karabinu bo można...najwyżej włoży się drugą kartę.
    Tak o tym dużo piszesz, a zalinkuj jakiś materiał sprzed 30-40 lat, chętnie obejrzę, będzie materia do porównania i dyskutowania. Bo na razie rozmawiamy o jakichś mitycznych super materiałach ze ślubów sprzed pół wieku, a obejrzeć nie ma co. O zdjęciach jakoś tak łatwiej jednak na przykładach, jak zrobiłem wyżej.

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    A czy jest to standardem ? Oczywiście ! Masz rację takie standardy sa ale to wynik właśnie tego że skoro ma się tyle miejsca na karcie to nie trzeba myślec nad kadrem jak kiedyś, można strzelac i coś tam wyjdzie Nic dziwnego że na rynku w tej branży jest coraz ciaśniej, bo tych genialnych zdjęc jest coraz mniej, a te które wyjda w serii jedno na 100 to i Kazia lat 19 puszczając serię zrobi, kupując używkę d5300 za tysiaka i stałkę 1.8
    Nie mówię oczywiście o wszystkich i nikogo tutaj nie próbuję obrazić , ale 90% zdjęc ze ślubów tak wygląda, są właśnie takie jakie zrobi ta Kazia w serii.
    Nie masz pojęcia o czym piszesz i to tak kompletnie Jak tu z tym dyskutować? Albo jesteś trollem i dałem się wkręcić, albo...

  2. #1542

    Domyślnie

    Tema o Z6 a rozmowa o tym ile kto robi zdjęć na reportażu i ile leci do kosza

    Wracając do głównego wątku - czy też widzicie opóźnienie w wyzwoleniu migawki przy używaniu radiowego błysku od Quadralite? Wcześniej jakoś tego nie zauważyłem, ale w sobotę miałem tak jasno że czasem wylaczalem lampy i po włączeniu błysku czuć że jest minimalne opóźnienie...

  3. #1543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Żadna róznica, bo Twoja wiedza duża zapewne w jednej sprawie, jest akurat zerowa w wątku o aparacie którego w ręku nie miałeś. Jeszcze się w sprzedaży nie ukazał pamiętam a połowa już wiedziała wszystko
    Dlatego te wątki budzą politowanie i w innych działach obrosły już legendą, ba nawet na innych forach
    Mam w tym wątku około 30 postów i w żadnym się nie odnoszę do Z7 więc znów Twoje domysły są nietrafne.

  4. #1544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Żadna róznica, bo Twoja wiedza duża zapewne w jednej sprawie, jest akurat zerowa w wątku o aparacie którego w ręku nie miałeś. ...
    Z tego co pamiętam to swego czasu regularnie nawiedzałeś wątek o A7 ze swoją "ewangelią fuji". Nie było to ani na temat ani też nie miałeś wiedzy o alfach, ale jakoś Ci to nie przeszkadzało

  5. #1545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotolabmarcin Zobacz posta
    Cześć wszystkim.

    Mam 3 oryginalne aku
    Ale podejrzewam, że nie wystarczą na jeden ślub. (około 3500 zdjęć)

    Jaki zamiennik się nada jako czwarta bateria?
    Wystarczą.

  6. #1546

    Domyślnie

    @morzon - touche

    Fajnie, gdyby Twój wpis zakończył już te smutne, śmierdzące formaliną zarzuty, że "jak robi 3 500 zdjęć na weselu to dupa nie fotograf", "bo mój wujek to trzy rolki ..." itd. i tym podobne rozliczanie fotografów ze sposobu, w jaki pracują i użytkują sprzęt. Tym bardziej, że przykładów takich jak ten z Erwittem jest dużo więcej - profesorowi Miodkowi można polecić książkę Magnum Contact Sheets, z której pochodzi ww. stykówka.

    Przykładowo w biografii Zdzisława Beksińskiego czytamy, że potrafił on "zmarnować" 3 rolki filmu zanim osiągnął pożądane ujęcie (piszę z pamięci z "Beksińscy. Portret podwójny" Grzebałkowskiej).

    Co do Z6, to czasami podczas robienia zdjęć po wykonaniu pierwszego w serii np. 3 () wyraźnie czuć takiego dłuższego laga przy zapisywaniu, czy coś. Aparat cały czas włączony, po chwili robię kolejne zdjęcia i znowu lag przy pierwszym, kolejne zdjęcia już ok. Czasem się to pojawia, czasem nie. Na pewno dzieje się to w trybie AF-C z eyeAF, ale nieregularnie...

  7. #1547

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    ...

    w 100% zgadzam sie z @morzon i @nikoniarz ... bo to faktycznie tak wygląda i nie chce być inaczej choćbyśmy się zapierali że jest
    Kotleciarstwo nie jest wymysłem epoki cyfrowych aparatów foto, rusz zatem wyobraźnią i spróbuj wyobrazić sobie realia czasów SLR.
    I choćbyś tupał nogami, klaskał i popierał kolegów, których wymieniłeś, to i tak to nic nie zmienia.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #1548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to swego czasu regularnie nawiedzałeś wątek o A7 ze swoją "ewangelią fuji". Nie było to ani na temat ani też nie miałeś wiedzy o alfach, ale jakoś Ci to nie przeszkadzało

    Na temat alf nie dyskutowałem na tematy techniczne. Tylko na temat zdjęc, ktore niczym nie odskakiwały na plus od tych z innych systemów (przynajmniej te ktore były wstawiane), a w szczególności od tych z fuji, które miałem w ręku, stąd zdziwienie po co płacić 4x tyle skoro zdjęcia na tym samym poziomie. Wszyscy zachwalali jaki to cudowny sprzęt po czym wrzucali fotkę która jakościowo była gorsza od tych wstawianych w innych wątkach (innych systemów) Więc jak już kolega przytacza to trzeba przytoczyć prawdę. Bo przytaczając tylko część można inne wnioski wyciągnąć. To tak jakby któremuś posłowi ukradli z auta radio, a nagłówek w gazecie brzmiałby "Poseł zamieszany w kradzież radia.." niby zamieszany, ale całkiem o co innego chodzi prawda ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Kotleciarstwo nie jest wymysłem epoki cyfrowych aparatów foto, rusz zatem wyobraźnią i spróbuj wyobrazić sobie realia czasów SLR.
    I choćbyś tupał nogami, klaskał i popierał kolegów, których wymieniłeś, to i tak to nic nie zmienia.
    głos rozsądku

  9. #1549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Kilka tysięcy zdjęć z paru godzin imprezy ?? Co trzeba Zośku robić aby tyle materiału przytargać ? serią z kałasznikowa robić ? Spójrz w net na kilku tuzów fotografii, którzy także i analogiem robią i mając kliszę 24 klatkową przynosza kadry nie gorsze niż ktoś kto zrobi ich 5 tyś.
    Rozumiem, że w ruchu aby lepsze i ciekawsze ujęcie zrobic puści się serię, ale to w przypadku kiedy się coś ciekawego wyszuka, znajdzie kadr, a przy 5 tyś to chyba trzeba chodzić po sali z palcem na spuście wciśniętym. Wszystko jest takie ciekawe na weselu ? raczej brak umiejętności wyszukania takich kadrów, wali się wszystko co popadnie a potem w domu szuka co wyszło, ot takie dziś zdjęcia sa.
    Może i 5000 zdjęć do selekcji z wesela to sporo, ale nie jest to nadzwyczajne. Zrób 108 klatek (trzy filmy) na śląskim weselu - od 9 masz przygotowania młodego, młodej, błogosławieństwo, ślub w kościele, wujek czyta, ciocia śpiewa, kuzyn gra na organach, konfetti na wyjście, przejazd wystrojoną limuzyną, oczywiście detale w domach młodych, w kościele, na sali. Ślub był o 12, sala 13, pierwszy taniec, ciężki dym, wiele świateł. Później tort, kilka bardziej lub mniej mądrych zabaw, wierszyki i blok dla dzieci, zdjęcie grupowe i z gośćmi indywidualne, a jeszcze drużbowie. Kolacja płonąca, dedykacja dla babci i dziadka, podziękowania dla rodziców, buziaki z zimnymi ogniami, podrzucanie młodego i młodej, oczepiny i robi się 1 w nocy. Masz za sobą 16 godzin robienia zdjęć, nie masz zlecenia na artyzm, tylko na fotorelację z wesela, więc każdy gość z 200 ma być na zdjęciach... Teraz opisz szybko każdą z tych 108 klatek z trzech filmów, co na której byś dał zgodnie z własnymi przemyśleniami i doświadczeniem... A może @david555? Opisz szybko - kl. 1 suknia młodej, kl. 2... itd.
    Dobrze jest dyskutować, jak nie ma się pojęcia o czym się dyskutuje... Proponuję skończyć OT...

  10. #1550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dobrze jest dyskutować, jak nie ma się pojęcia o czym się dyskutuje... Proponuję skończyć OT...
    A najbardziej kategorycznie wypowiadają się osoby które nie mają nic na poparcie swoich dyrdymałów. Potrafią jedynie skwitować, że niczego nie muszą udowadniac

Strona 155 z 391 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165205255 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •