Close

Strona 130 z 391 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 291 do 1 300 z 3909
  1. #1291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nie chce mi się drążyć tematu. Bo wiem że i tak będziesz chciał postawić na swoje. Instrukcja tu jakimś magicznym sposobem nie zamontuję przycisków których brakuje w Z, i które ułatwiają pracę na DSLR. Nie wiem co focisz, nie chce oceniać, nie wiedząc. Ale może D4 był na wyrost? Bo po co komuś D4, jak fotografował kaczki w jeziorze, czy jakieś rodzinne pamiątki (nie mówię o Tobie, nie znam Twojej fotografii) i oczywiście dla takich osób będzie lepsze Z. Ale przykładowo naszemu forumowemu koledze @Zelber który fotografuje sport lepiej będzie używać D4/D5. No ja sportu nie fotografuje, ale nie wyobrażam sobie żeby kolega @Zelber nagle zmienił swojego D4 na Z6 i chodził z nim focic piłkę. Więc tak jak pisałem, żaden z tych aparatów nie jest lepszy, bezsensu robić porównania lepszy/gorszy, jeśli każdy ma inne preferencje. To jest inny aparat. Fajny, ale jak pisałem, nie wszyscy mogą się pogodzić z pewnymi brakami Z. I z pewnością to nie jest PRO body, tym bardziej nie nazwę Z7 pro body, dlatego że ma więcej megpixelufff od Z6. Ja wolę wybrać Z6 z czulszym AFem, niż 7 z większą ilością MPX.

    Nie chce porównywać Z7 wiem jaka jest matryca 24mpx i wiem jaka jest 46MPX - wypożyczenie Z7 niczego więcej nie wniesie. Tak samo jak wkucie na blaszkę instrukcji obsługi.
    A wiesz, że jakiś czas temu zaczęły mi przechodzić przez głowę myśli o tym, że Z6 by mi się fajnie wpasowała właśnie pod... między innymi sport? Co prawda nie jako główne body, a jako remote stawiany za bramką.
    Jako główne body po macaniu i gadaniu z ludźmi z nikona raczej nie zapowiada się aby Z6 mi leżała(1 slot na kartę, 5.5 fps z AF i automatyką, wierne pokazywanie ekspozycji w wizjerze(Tutaj pytanie jak to będzie działało z ADL i czy pomiar światła w Z6 sobie poradzi sobie znacząco lepiej niż w DSLR)).
    Ale... z wyłączoną automatyką wyciąga 12fps za 7800 zł, stosunek cena/fpsy genialny, czyli do stawiania za bramkę nadawałby się idealnie. Matryca wygląda dobrze, gdyby jeszcze AF w ciemnicy(takie okolice ISO 12800, 1/50s, f/2.0) i np na sali tanecznej działał lepiej niż w D750, to i w reporterce by u mnie znalazł miejsce.
    No a poza tym coraz więcej ostatnio się bawię w astrofoto i krajobraz, a tam zestaw Z6+14-30 4.0(pod warunkiem, że ten na 4.0 spisywałby się podobnie jak 14-24 2.8 przymknięty do 4.0) naprawdę fajnie by leżał... może nawet przerobiony pod full spectrum(znowu stosunek cena/matryca jest naprawdę super).
    Samo body jako body jest naprawdę fajne, leży mi w ręce znacznie lepiej niż lustrzanki. No nie ukrywam, że to body jest w kręgu moich zainteresowań

  2. #1292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No to po co wydajesz takie opinie? Rób zdjęcia Z6 i daj sobie spokój z ocenami tego, czego nie masz.
    Ale o co ci chodzi,napinaczu internetowy ?
    Dla Twojego przypomnienia, jesteś na forum publicznym, więc daruj sobie te zakazy, rozkazy.



    @Zelber jako drugie body tak, ale wyobrażasz sobie zastąpić całkowicie swoją D4 - Z6/Z7 - nieeee. Jak chcesz to wpadaj do mnie, na test Z. Bo u mnie zostanie

    Ps. Wróciłem ze ślubnego pleneru. Dwie rzeczy mnie doprowadzają do Szewskiej pasji. Te przyciski przy bagnecie (do programowania) to koszmar dla mnie. Ciężko mi się palcami do nich dostać, a jeszcze ciężej jak mam wciśnięty ten przycisk , kręcić przednia rolka żeby coś zmieniać. A już drugi dzień, więc normalnie powinienem się przyzwyczaić, no ale nie idzie bo jest niewygodne to rozwiązanie. W konsekwencji przestałem korzystać i AFa zmieniam przez szybkie menu w LCD na dotyk.


    No i bateria. Moim zdaniem słabo, w porównaniu do DSLR to wręcz w oczach ginie ... D850 na 1 baterii robię 2 no nawet 3 plenery. Tutaj musiałem pojechać na 2 bateriach. Więc na dłuższe sesje kieszenie zapchane bateriami to konieczność. Trzeba tego pilnować, nie ma miejsca na zapomninajki o dodatkowych bat.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 12-06-2019 o 21:22

  3. #1293

    Domyślnie

    Nie no jak kurczeblade się przekonał do Z6 to chyba już nie ma o czym pisać, wszyscy są przekonani.
    Za kilka miesięcy i tak zmieni D850 na Z-kę mogę przyjmować zakłady
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #1294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...
    @Zelber jako drugie body tak, ale wyobrażasz sobie zastąpić całkowicie swoją D4 Z6/Z7 - nieeee.
    Z tego co mi wiadomo, to @Zelber cyka D850, więc targają nim podobne dylematy do Twoich.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #1295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ale o co ci chodzi,napinaczu internetowy ?
    Dla Twojego przypomnienia, jesteś na forum publicznym, więc daruj sobie te zakazy, rozkazy.



    @Zelber jako drugie body tak, ale wyobrażasz sobie zastąpić całkowicie swoją D4 - Z6/Z7 - nieeee. Jak chcesz to wpadaj do mnie, na test Z. Bo u mnie zostanie

    Ps. Wróciłem ze ślubnego pleneru. Dwie rzeczy mnie doprowadzają do Szewskiej pasji. Te przyciski przy bagnecie (do programowania) to koszmar dla mnie. Ciężko mi się palcami do nich dostać, a jeszcze ciężej jak mam wciśnięty ten przycisk , kręcić przednia rolka żeby coś zmieniać. A już drugi dzień, więc normalnie powinienem się przyzwyczaić, no ale nie idzie bo jest niewygodne to rozwiązanie. W konsekwencji przestałem korzystać i AFa zmieniam przez szybkie menu w LCD na dotyk.


    No i bateria. Moim zdaniem słabo, w porównaniu do DSLR to wręcz w oczach ginie ... D850 na 1 baterii robię 2 no nawet 3 plenery. Tutaj musiałem pojechać na 2 bateriach. Więc na dłuższe sesje kieszenie zapchane bateriami to konieczność. Trzeba tego pilnować, nie ma miejsca na zapomninajki o dodatkowych bat.
    Można gdzieś ustawić że naciskasz przycisk FN, puszczasz i dopiero kręcisz, nie trzymając paluchem FN. Dla mnie wygodniej.

  6. #1296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo, to @Zelber cyka D850, więc targają nim podobne dylematy do Twoich.
    Owszem zdarzyło mi się robić trochę zdjęć D850, ale ostatecznie na nią nie przeszedłem. Z jednej strony to najlepsze obecnie body, ale z drugiej różnica nie jest tak duża, aby zrekompensować koszt+utratę wartości nowego body w przypadku takiej wymiany. Nie ukrywam też, że jednak nie chcę już za bardzo inwestować w lustrzanki, z których niedługo trzeba się będzie ewakuować.

  7. #1297

    Domyślnie

    W tym rzecz że wciskanie/szukanie ich jest mało wygodne. W lustrze to rozwiązanie jest to bardzo intuicyjne, tu już nie. Niby mała rzecz, ale ... To dość istotne , jak ktoś często zmienia tryby AF.

  8. #1298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    A wiesz, że jakiś czas temu zaczęły mi przechodzić przez głowę myśli o tym, że Z6 by mi się fajnie wpasowała właśnie pod... między innymi sport? Co prawda nie jako główne body, a jako remote stawiany za bramką.
    Jako główne body po macaniu i gadaniu z ludźmi z nikona raczej nie zapowiada się aby Z6 mi leżała(1 slot na kartę, 5.5 fps z AF i automatyką, wierne pokazywanie ekspozycji w wizjerze(Tutaj pytanie jak to będzie działało z ADL i czy pomiar światła w Z6 sobie poradzi sobie znacząco lepiej niż w DSLR)).
    Ale... z wyłączoną automatyką wyciąga 12fps za 7800 zł, stosunek cena/fpsy genialny, czyli do stawiania za bramkę nadawałby się idealnie.
    Nikon zapowiedział z tego co pamietam dodanie automatyki ekspozycji dla 12 fps dla z6 przez firmeware update.


    o znalazłem, w sumie nie sprawdzałem czy to weszło z majowym updatem tak jak było planowane:

    „AE (auto exposure) tracking will be newly possible in continuous high-speed (extended) mode”


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  9. #1299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Owszem zdarzyło mi się robić trochę zdjęć D850, ale ostatecznie na nią nie przeszedłem. Z jednej strony to najlepsze obecnie body, ale z drugiej różnica nie jest tak duża, aby zrekompensować koszt+utratę wartości nowego body w przypadku takiej wymiany. Nie ukrywam też, że jednak nie chcę już za bardzo inwestować w lustrzanki, z których niedługo trzeba się będzie ewakuować.
    W D850, brakuje mi w zasadzie tylko Eye AF (bo latka lecą), dlatego chcę czy nie chcę i tak muszę nabyć jakiś korpus MILC, dla mnie zatem nie jest to ewolucja, tylko zwykła konieczność.

    Gdyby jeszcze ktoś mnie upewnił, że Eye AF w Z7, działa w parze z Sigmami Art bez zarzutu, ale jakoś nie widać chętnych, aby pomóc zrzucić ten garb z pleców.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #1300
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    @Jacek_Z

    To w końcu jak działa Eye AF na Z7 z Sigmą 85/1.4 Art ?

    Może ze dwa zdania chociaż.
    Sam o to tu kiedyś pytałem, ja uzywałem jeszcze przed wypuszczeniem nowego softu. Więcej się bawiłem trybie, AF-S, ale serie AF-C też próbowałem.

    Z innej beczki. Kurczeblade powinien dostac permbana w momencie jak kupi Z6. Ja broniłem wolności wypowiedzi, ale zastanawiam się czy nie robiłem źle, bo w sumie za trolowanie powinno się karać.

Strona 130 z 391 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •