Close

Strona 1 z 391 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 3909
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6 w praktyce forumowiczów

    A wiec moja Z6 wlasnie do mnie dotarla.
    Teraz laduje aku, wiec wrazenia z obslugi i pierwsze zdjecia za chwile.

    Tak na szybko to za kwote 9499zl otrzymalem Z6 + FTZ + Sony XQD 64GB. Cena za samo body wychodzi 7600zl. Jak dla mnie rewelacja.

    Druga uwaga to, ze aparat jest produkowany w Japonii. Juz nie pamietam kiedy mialem aparat nikona wyprodukowany w Japonii. Niby nic, ale to mily smaczek.
    Nie mam zadnego szkla natywnego Z, wiec na pierwszy ogien pojdzie Nikkor 24-70/2,8 i Sigma Art 35/1,4

    Postaram sie regularnie dopisywac wrazenia z uzytkowania.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Tak na szybko to za kwote 9499zl otrzymalem Z6 + FTZ + Sony XQD 64GB. Cena za samo body wychodzi 7600zl. Jak dla mnie rewelacja.
    Faktycznie cena bardzo dobra za taki zestaw. Można wiedzieć gdzie udało Ci się go kupić w tej cenie, bo sam się do niego przymierzam.
    D700, D750, D800, N24-70, S35/1.4 ART, S50/1.4 ART, N50/1.8, N85/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Kupilem w Foto-Plusie. Mega profesjonalny sklep i genialna obluga klienta. Brawo!

    Skorzystalem z promocji niepodleglosciowej jaka mieli kilka dni temu. Udalo sie w ten sposob urwac 500zl od standardowej ceny.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie. W koncu jakies konkrety a nie fantazje i zyczenia sie pojawia.
    Moja prosba i mala sugestia.
    Dzisiaj tyle slonca chyba w calej Polsce.
    Zebys porobil troche zdjec na zewnatrz. Wzial zone czy dziecko na spacer, jakis portret.
    AF-C na wiewiorce z parku.
    No wiesz takie normlane zdjecia jak sie robi a nie tylko scenka testowa.

    To czekam do wieczora na wrazenia i pare zdjec najlepiej.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak tylko rodzina wroci z shoppingu to postaram sie wyciagnac ich na maly spacer
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    @HYPER wszystko w Twoich rękach. czekamy z zębami na klawiaturze

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety moja rodzina nadal szaleje w sklepach, wiec na szybko, zeby zlapac troche swiatla wyszedlem z Nikkorem 70-200 VR2.

    Zaznaczam, ze porownuje Z6 do D810.

    Pierwsze spostrzezenia sa takie: EVF jest swietny. Nie czuje zadnego dyskomfortu. Jakosc swietna, zadnego smuzenia, mrugania czy widocznych pikseli.
    Wielkosc pola AF jak dla mnie na minus. Wydaje mi sie za duze. W D810 jest mniejsze. Mniejsze tez mialem w NX1. Nie wiem na ile to bedzie sie przekladalo na precyzje ostrzenia (np. na oko w przypadku portretu), ale wolalbym mniejsze (nawet gdyby faktyczny obszar byl wiekszy to chcialbym w wizjerze miec mniejszy 'kwadracik').

    Mimo uzywania Nikona przez 20 lat w przypadku Z6 konieczne bedzie chocby pobiezne przestudiowanie instrukcji.
    Tak wiele przyciskow zniknelo i opcje zostaly zaszyte w menu, ze tak ze startu czesem ciezko cos odnalezc.

    Jesli chodzi o wspolprace szkiel przez FTZ to nie ma absolutnie zadnego problemu. Wszystkie (moje) szkla chodza swietnie, szybko i bez zadnych przykrych niespodzianek.

    Ze wzgledu na to, ze nie mialem pod reka zupelnie nic co by sie ruszalo to przestrzelilem troche na AF-S i AF-C zmieniajac na plan bliski i daleki.
    Jesli chodzi o AF-S to dziala swietnie. Wg mnie szybciej niz D810 i mega precyzyjnie. Zadnych uwag - dokladnie tego chcialem.
    AF-C natomiast... chodzi powiedzialbym niepewnie. I nie chodzi mi tu o szybkosc bo ta jest porownywalna z D810, ale o momenty zawahania przy przekadrowaniu.
    D810 tez to ma, ale Z6 potrafi sie czasem 'zawiesic' na chwile zanim sie zorientuje ze nalezaloby ustawic ostrosc na cos innego.

    Dodatkowo w wiekszym stopniu niz w D810 mamy do czynienia z takim myszkowaniem silnika w obiektywie. Zapewne wynika to z wiekszej precyzji AF w Z6 i tam gdzie D810 wydaje sie, ze nadal jest AF w punkt Z6 probuje jeszcze doostrzyc.

    To tak na szybko pierwsze wnioski. Prosze je brac z dystansem bo jak powiedzialem nie mialem czasu zeby sie wgryzc w ustawienia aparatu ani warunkow zeby pofotografowac cos w ruchu.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #8

    Domyślnie

    W takich warunkach Z6 jest w stanie ustawic ostrosc (bez wspomagania) i kadr jest widoczny w EVF:


    ISO51200 F1,4 1/6s z ręki

    Dla oka ludzkiego to calkowita ciemnosc. Nie bylem w stanie rozpoznac golym okiem, ze cos lezy na fotelu. Oczywiscie kazda lustrzanka ze wzgledu na wizjer optyczny bez szans na ustawienie ostrosci.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  9. #9

    Domyślnie

    Wiem że to za wcześnie, ale jakbyś ocenił pracę AF w prostym porównaniu do D810- Twoim zadaniem, lepiej, gorzej?

    I bateria, szybko leci w dół?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    W takich warunkach Z6 jest w stanie ustawic ostrosc (bez wspomagania) i kadr jest widoczny w EVF:

    http://i66.tinypic.com/19no1w.jpg

    ISO51200 F1,4 1/6s z ręki

    Dla oka ludzkiego to calkowita ciemnosc. Nie bylem w stanie rozpoznac golym okiem, ze cos lezy na fotelu. Oczywiscie kazda lustrzanka ze wzgledu na wizjer optyczny bez szans na ustawienie ostrosci.
    Zrobiłem próbę z D850 i niestety masz rację.

Strona 1 z 391 1231151101 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •